П'ятниця, 19 квітня 2019

13–14 квітня для українців греко-католиків Будапешта провели великопісні реколекції. Дні духовної віднови відбулися на українській греко-католицькій парафії Покрови Богородиці. Реколектантом був канцлер Київської Архієпархії УГКЦ о. Василь Чудійович.

Основну увагу реколектант зосередив на ролі мирян в Церкві, що випливає з отриманих у Таїнстві Хрещення служінь: пророчого, царського та священичого. Реколектант відзначив, що пророче служіння закликає кожного християнина відчитувати «знаки часу», зокрема, пізнаючи Істину в Христі, вміти розрізнити правду від обману, особливо в сьогоднішній час, який називають «епохою пост-правди».

Царське служіння покликає мирянина володіти своїми емоціями та поривами тіла, щоб в такий спосіб все більше уподібнюватися Христу,  відзначив о. Василь. А вміння відповідально царювати у світі стимулює християнина бути співтворцем Богові у розвитку всього створеного.

У рамках реколекцій також відбулася зустріч з дітьми церковної Рідної школи.

Духовні науки завершилися в неділю після Літургії, де присутні в церкві могли поспілкуватися з отцем та поставити свої питання. Учасники також реколекцій скористали зі святих тайн Покаянні та Євхаристії.

Вже стало традицією, що українська громада щороку під час Великого та Різдвяних постів мають реколекційні науки, на які запрошуються священники з України.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

14  квітня для української громади в Угорщині відбулася презентація відомого українського світового руху - Ліги греко-католицьких жінок.

Захід відбувся на парафії  Покрови Богородиці в Будапешті УКГЦ  після Божественної Літургії. Презентацію жіночої організації провела голова Ліги греко-католицьких жінок України Тетяна Чудійович, яка прибула з спеціальною місією із Києва.

Пані Тетяна розповіла, що Україні організація утворилась за сприяння Ліги католицьких жінок Канади і особисто Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава у 2013 році з метою залучити та об’єднати активних цілеспрямованих греко-католицьких жінок, які б хотіли долучитися до розбудови та розповсюдження УГКЦ. «Свого часу так зробили українки в Канаді. Вони фактично своїми руками збудували церкви і відстояли свою ідентичність у вірі в Канаді. І зараз ця Ліга католицьких жінок Канади є надзвичайно потужною організацією», - зазначила Тетяна Чудійович. Голова Ліги Греко-Католицьких жінок України також зауважила, що головним завданням організації є допомога ближньому, який є у потребі.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Із 12 по 14 квітня у храмі Божої Матері Троєручиці – заступниці всіх невинно скривдженх у Таллінні для парафіян та усіх охочих українців відбулись великопісні реколекції, провідником яких був прот. ліц. Олег Бісик (священик Самбірсько-Дрогобицької єпархії).

Науки проводились під час ранішніх та вечірніх богослужінь. Отець-реколектант порушував такі теми, як: «значення посту для християн», «вартість Божественної Літургії», «цінність часу» та «важливість творення доброї парафії». В часі наук парафіяни мали можливість поставити реколектанту свої питання, а також всі охочі приступили до Святої Тайни Сповіді та прийняли Христа у Святому Причасті.

Завершилася духовна віднова в неділю Божественною Літургією, на якій реколектант виголосив свою заключну науку. Після спільного богослужіння усі присутні в храмі мали можливість освятити вербу та отримати благословення на благодатне завершення Великого Посту.

Водночас 14 квітня відбулося спільне богослужіння о. Олега Бісика та душпастиря для українців греко-католиків Естонії о. Романа Кіха для громади УГКЦ у місті Тарту. Під час богослужіння вірні мали можливість слухати Слово Боже, приступити до Святих Таїн Покаяння та Євхаристії, а також освятити вербу.

Секретар ПМВ УГКЦ о. Андрій Гах провів робочу зустріч у Римі з Президентом Фундації "Мігрантес" при Італійській Конференції Єпископів Італії о. Джіанні Де Робертіс.

Мета зустрічі - представлення праці ПМВ, планів та обмін інформацією щодо можливої співпраці «Мігрантес» та ПМВ.

Важливим моментом було також представлення кінцевого документу, напрацьованого за підсумками ІІ Форуму мігрантів УГКЦ  Центральної та Західної Європи на тему: «Діти і молодь в умовах творення новітньої української діаспори у Європі. Виклик і можливість для Церкви», що відбувся в жовтні 2018 р.

Також під час робочої поїздки до Рима у Ватикані відбулася зустріч о. Андрія з Секретарем Конгрегації Східних Церков Архієпископом Цирілем Василем. Сторони обговорили здобутки ПМВ, а також нові виклики для душпастирів УГКЦ в Ізраїлі та Південній Африці. Секретар ПМВ також представив Архієпископу кінцевий документ ІІ Форму мігрантів УГКЦ. Цей документ також був переданий до Папської Декастерії Людського Інтегрального розвитку, а саме секції Мігрантів та Біженців.

 

На свято Благовіщення відбулося паломництво українців з Будапешту до відомого відпустового місця в Угорщині Матраверебелі-Сенткут (Mátraverebély-Szentkút).

Після недільного богослужіння в Будапешті паломники з української греко-католицької парафії Покрови Богородиці в Будапешті спільно зі своїм духовним наставником о. Дам`яном Габорієм вирушили до паломницького місця, яке розташоване за 100 км від Будапешта. Українські паломники розпочали прощу з Хресної Дороги, яка проходить на підніжжі гори на території паломницького комплексу. А відтак, в церкві помолилися до Богородиці перед чудотворною фігуркою Матері Божої з дитятком Ісусом.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: