Субота, 22 лютого 2020

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав своїм окремим декретом іменував Голову Пасторально-міграційного відділу владику Степана Суса Членом Секретаріату VII сесії Патріаршого Собору УГКЦ.

Наразі триває зустріч членів оргкомітету та секретаріату Собору, які працюють над програмою та іншими питаннями щодо приготування до проведення заходу.

Нагадаємо, 26-29 серпня 2020 року у Львові відбудеться VІІ сесія Патріаршого Собору УГКЦ на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ», який скликає Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав.

Завдання священника, якого ПМВ направляє в ту чи іншу країну душпастирювати, - насамперед зібрати наших вірних, заохотити їх ходити до Церкви, організувати школу. Такому священнику потрібно бути не тільки добрим пастирем, а й мати лідерські якості. Про це заявив Голова ПМВ владика Степан Сус на зустрічі з вихованцями Тернопільської Духовної семінарії.

«Більшість з вас, присутніх тут, думають, що ви закінчите семінарію, одружитесь чи може ні, вас висвятять на священника і відправлять на парафію сотрудником чи настоятелем, - кому як пощастить. А для місійної діяльності треба мати покликання, бажання робити щось більше і їхати туди, де вас можливо навіть не чекають. Люди будуть, і згодом буде чудова громада. Але треба розшукати тих людей. Це служіння перегукується з тим, як служив Ісус Христос. Він просто йшов в народ і збирав тих, які шукають Бога у своєму житті. І завдання священника, якого ПМВ направляє в ту чи іншу країну душпастирювати, - насамперед зібрати всіх тих наших вірних, які розсіяні в тому місті, заохотити їх ходити до Церкви, організувати школу. Такому священнику потрібно мати якості не тільки доброго пастиря, а й лідерські якості», - зазначив владика Степан.

Розповідаючи про сьогоднішні потреби для служіння за кордоном, Голова ПМВ відзначив, що наразі потрібні 10 священників, зокрема для душпастирства на Кіпрі, у ПАР, Туреччині, Словаччині, Іспанії, Сингапурі, Естонії.

Відповідаючи на запитання семінаристів, чи йдеться про одружених священників чи неодружених, єпископ зазначив, що є країни, які починають відкрито дивитися на одружене священство і приймають одружених священників. «Наприклад, у Греції, в Афінах, місцевий єпископ готовий прийняти одруженого священника з сім’єю, щоби він жив при парафії і служив для українців. Або ми зараз думаємо над Словаччиною. Місцева влада дає нам у користування церкву в Братиславі. Маємо кандидатів на служіння. І там теж може бути одружений священник», - зауважив владика Степан.

Голова ПМВ також розповів про співпрацю з римо-католицькими єпископами. «Оскільки ми працюємо у країнах, де немає структур нашої Церкви, немає єпископа, тож коли ми відправляємо на служіння нашого священника, то комунікуємо з місцевою римо-католицькою ієрархією. Якщо є Східні Католицькі Церкви - ми з ним теж взаємодіємо. І часто вони допомагають нам в наданні в оренду приміщення. В деяких країнах священник отримує платню від місцевого єпископа чи від держави», - зазначив владика.

«Церква вас потребує. Не так Церква, як Господь Бог. Якщо ви сьогодні тут - це є ваше. І важливо, щоби ви цей скарб, це покликання, про яке Апостол Павло каже, що «ми носимо у глиняних посудинах» - щоби ми належно його пронесли і ніколи не випускали з рук. Ви належите до Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, але якщо ви відчуватимете, що ви себе чуєте в іншому виді служіння або відчуваєте покликання їхати на місії - ласкаво запрошуємо долучатися до нашої спільноти ПМВ. Священники потрібні завжди в різних точках світу, там, де є наші вірні. Вони потребують біля себе душпастиря. І ми повинні йти туди, де Господь нас потребує для інших людей», - закликав семінаристів владика Степан.

У зустрічі також взяли участь працівники ПМВ о. Андрій Гах та о. Роман Ільницький, які презентували свій напрямок роботи у відділі, і ректор Тернопільської духовної семінарії о. Іван Римар.

15 лютого, у день Стрітення Господнього, у Братиславі вперше відслужили Архиєрейську Літургію українською мовою. Молитву очолив владика Іриней Білик з Риму.
З єпископом співслужили: о. Андрій Шковєра з Братиславської єпархії та о. Андрій Євчук з Ватикану. Дияконське служіння здійснював диякон Петро Токач з Київської архиєпархії.

У Літургії взяли участь: Надзвичайний і Повноважний посол України в Словаччині Юрій Мушка з дружиною Ольгою, староста району Ламач м. Братіслави, який звернувся до присутніх з промовою подяки за прекрасне Богослужіння.

Після урочистостей парафіяни та гості мали можливість вшанувати мощі верховного апостола Петра, а також отримати образочки цього апостола з реліквіями, які освятив  єпископ на гробі святого в Римі.

Богослужіння супроводжував своїм співом Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» з м. Хмельницький під керівництвом Степана та Катерини Дроботів. Натхненником і організатором цього дійства став диякон Петро Токач.

З нагоди свята після Літургії відбувся концерт.

Нагадаємо, на Великдень у храмі Святої Розалії  Братислави уперше за останні десятиліття відбулося Пасхальне богослужіння українською мовою для вірних УГКЦ, які проживають у столиці Словаччини та околицях.

Повідомив диякон Петро Токач,
Департамент інформації УГКЦ

При парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті пройшла перша сесія формаційно-духовного курсу Школи Християнського життя та Євангелізації (Школа Марії). Дні віднови провела сестра Божена Новоселець спільно із служителями з України. Як повідомила монахиня для учасників курсу, власне формація в школі триває вісім років. «Кожен рік, крім шостого і сьомого, складається з чотирьох сесій: двотижневої влітку та трьох вікендових – восени, взимку та навесні. Перші роки формації мають на меті допровадити учасників до зрілої віри, наступні – допомагають віднайти своє місце в Церкві та розпочати служіння. Останні роки Школи присвячені поглибленню внутрішнього життя на основі духовних праць святих – вчителів Церкви», - розповіла сестра.

У рамках триденної формації українська громада пройшла духовні науки, роздуми над Словом Божим, молитву споглядання та прослави, групи ділення. В останній день курсів після недільної Літургії в церкві відбулося ділення свідченнями та власними пережиттями. На завершення учасники отримали благословення від душпастиря для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’яна Габорія.

Організаторами формаційного курсу виступили Український центр кардинала Гузара в Угорщині та Школа Марії із Красилова.

Наступний курс відбудеться 22–24 травня при парафії Покрови Богородиці в Будапешті.

Довідка.
Школа Християнського Життя та Євангелізації Пресвятої Діви Марії з Назарету, Матері Церкви (Школа Марії, ШХЖіЄ) – це формаційний курс, що веде до зрілого християнського життя та готує мирян до лідерства й служіння в Церкві. Школа насамперед дає можливість зустрітися з Живим Богом і пізнавати Його, а також провадить до Койнонії (творить єдність) через дружбу, спілкування та взаємопідтримку між спільнотами та парафіями. Заснував ШХЖіЄ в 1998 р. в м. Красилові (Хмельницька обл.) бр. Петро Куркевич OFM Cap.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині

Не бійтеся бути новаторами. Правда Господня незмінна, але методи, як її донести, ми мамо право обирати. Про це заявив Голова ПМВ владика Степан Сус під час зустрічі з вихованцями Івано-Франківської Духовної семінарії. Зустріч, у якій також взяли участь працівники ПМВ о. Андрій Гах і о. Роман Ільницький та ректор семінарії прот. Роман Микієвич, відбулась у рамках традиційних відвідин ПМВ всіх семінарій УГКЦ для плекання місійного духу та інформування про сучасні потреби для служіння.

«Наша Церква не є закрита сама в собі. Хто хоче розвиватися, зростати, бути ефективним - має не боятися виходити із зони власного комфорту. Основна ціль перебування у семінарії - навчитися служити Богові та людям. І протягом всього життя, всього вашого служіння ви бути вчитися виходити за межі власного комфорту, за межі власних парафій», - зазначив владика Степан, звертаючись до семінаристів.

Єпископ підкреслив, що Церква XXI століття має бути мобільна, гнучка і реагувати на всі виклики сьогодення. «На мою думку, концепція капеланського служіння - йти до людей, бути з ними, з ними працювати, бути відкритими. Першим капеланом був Ісус Христос. Він не сидів у синагозі і не казав: «Ходіть всі сюди - Я є ваш Вчитель». Він йшов до людей - і ми так само маємо робити», - наголосив Голова ПМВ.

Розповідаючи про діяльність ПМВ, владика відзначив, що на сьогодні відділ опікується українцями у різних куточках світу – в Європі, Азії і Африці, де ще немає ієрархічних структур УГКЦ.

«Є багато місць, де українці чекають на свого душпастиря. Ми щойно їхали до вас і зателефонували з Тенеріфе. Є українці, але немає української Церкви і школи. Просять священника», - розповів єпископ.

«Я вас заохочую, щоби під час перебування у семінарії ви справді думали над тим, що ви можете зробити для нашої Церкви, які ще є прогалини у нашому душпастирстві, що ми можемо особливого запропонувати нашій Церкві в XXI столітті – підходи, методи. Не бійтеся бути новаторами. Правда Господня незмінна, але методи, як її донести, ми мамо право обирати», - підкреслив Голова ПМВ.

Своєю чергою о. Андрій Гах презентував діяльність ПМВ, географію душпастирства, розповів про напрями і особливості праці. Зокрема про проведення спецкурсу для семінаристів передостаннього року навчання, який ПМВ щорічно організовує, щоби ознайомити майбутніх душпастирів з можливостями і особливостями служіння для вірних УГКЦ за межами України. А також про духовно-формаційні семінари для священників-місіонерів та Форуми мігрантів УГКЦ.

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: