Середа, 22 березня 2023
Жива парафія є та, де проповідує не лише єпископ чи священник, але кожен християнин. Про це заявив Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус під час проповіді на Літургії на парафії Богородиці Троєручиці УГКЦ у Таллінні. 
 
“Коли чуємо слово “церква”, найперше в нашій уяві постає будівля – дерев’яна, кам’яна, цегляна, яка має зовнішні атрибути: купол, хрест. Хоча такі будівлі з’явилися у 4 столітті, а християни беруть свої початки з перших століть. І в ті часи, коли християни збиралися і прославляти Господа Бога, їх називали Церквою. Тобто церква - це не лишень будівля, а це перш за все люди. Якщо немає людей, то церква, якою б красивою вона не була, стає музеєм”, - зазначив Владика Степан.
 
Він зауважив, що сьогодні багато людей почуваються самотніми, але християнин ніколи не є одинокий. “Ми, залишаючись різними і не знаючи один одного, в церкві, в спільноті стаємо однією родиною і відчуваємо, що я не є сам. Той, хто є в Церкві, ніколи не буде одиноким. Християнин завжди є з Богом, - підкреслив єпископ. - Навіть якщо він крокує в житті порожніми вулицями, коли не знає, куди йде, він не йде сам, він йде з Церквою і з Богом. І він завжди знайде правильну відповідь у житі”.
 
Голова ПМВ зауважив, що Церква вчить заповнювати наше життя правильним змістом, вчить цінувати кожен день як великий Божий дар. І підкреслив, що отримати Божу ласку і Божу благодать можна тільки в Церкві. “Не маючи Божої ласки, навіть найсильніші чують себе слабкими у цьому житті”, - додав владика Степан.
 
“Кожен з нас є Церквою. Жива парафія є та, де проповідує не лише єпископ чи священник, але кожен християнин. Християнин своїм життям, поведінкою, вчинками має проповідувати те, у Кого і що вірить. Проповідувати всюди - серед друзів, на роботі, на вулиці. У церкві всім найлегше проповідувати. А реальна проповідь починається за порогом церкви”, - наголосив Голова ПМВ.
 
Він закликав українців греко-католиків в Естонії бути відкритими і розвивати свою спільноту у такий спосіб, щоби іншим, які прийдуть, було комфортно і затишно, щоби вони були огорнуті увагою, любов’ю і добротою.
 
“Не встидаймося тут, в Естонії, залишатися тими, які люблять Церкву, які вірять в Бога, для яких віра - не зовнішні обряди, а зміст нашого життя. Щоби інші люди брали з нас приклад. Докладайте максимум зусиль, щоби ваша спільнота не була спільнотою минулих проблем, а такою, яка дивиться в майбутнє, яка хоче проповідувати Христа своїми вчинками і життям, яка є відповідальною за те, чи буде наша церква за 10-20 років тут музеєм, чи тут будуть наші діти і внуки, з якими ми поділимось даром віри, - підкреслив владика Степан. - Ми покликані бути живою Церквою, живою парафією, а це означає, що маємо дбати про те, щоби наші діти і внуки, молодь були у церкві, і щоби вони відчували себе потрібними і почутими. І щоби ваша парафія залишалась молодою живою і активною!”
 
На Літургії владиці Степану співслужили настоятель парафії Богородиці Троєручиці УГКЦ у Таллінні, душпастир для українців греко-католиків Естонії о. Роман Кіх і Секретар ПМВ о. Роман Ільницький.
 
У Богослужінні взяла участь Посол України в Естонії Мар’яна Беца.
 
Після Недільної Літургії Голова ПМВ поспілкувався з громадою українців Таллінна за кавою.

Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус з 1 по 5 жовтня здійснить душпастирський візит до українців греко-католиків Естонії.

У п’ятницю, 1 жовтня, о 10:00 владика Степан очолить Літургію на парафії Богородиці Троєручиці УГКЦ у Таллінні.

У суботу, 2 жовтня, Голова ПМВ відвідає м. Тарту і о 14:00 відслужить Літургію для місцевої громади українців греко-католиків. Опісля передбачений спільний обід і спілкування.

У неділю, 3 жовтня, о 10:00 єпископ очолить Божественну Літургію у Таллінні, а після проведе зустріч з громадою.

Також під час візиту до Естонії заплановані зустрічі владики Степана з Апостольським Адміністратором Естонії владикою Філіппом Журданом і Послом України в Естонії Мар'яною Бецою.

У Будапешті розпочався навчальний рік для українських скаутів в Угорщині.

Це вже четвертий рік навчання для прихильників скаутингу серед українських дітей, які мешкають в Будапешті.

Осередок належить до Української Асоціації Федерації католицьких скаутів Європи і був створений при парафії Покрови Богородиці УГКЦ у Будапешті.

У рамках навчального року проходять дві збірки протягом місяця для наймолодшої категорії – «вовченята» віком від 8–12 років. Збірки в Будапешті проводять “акели” (провідники “вовченят”) Оксана Сірко і Світлана Лайгут.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині

 

З нагоди 30-річчя Незалежності України в Будапешті відбувся велопробіг навколо озера Веленце. Маршрут становив символічних 30 кілометрів.

На початку заїзду учасники заходу молилися за Україну. Молитву провів душпастир для українців греко-католиків в Угорщині о. Дам’ян Габорій. Після благословення священника спортсмени вирушили в дорогу.

Це був перший велопробіг серед українців в Угорщині. Організатором заїзду була парафія Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті.

«Це була чудова поїздка, під час якої панувала чудова атмосфера, адже кожен долав цей далекий шлях з метою – щоб Україна була єдина і незалежна», - прокоментував учасник заїзду Сергій Бескоровайний.

На завершення велосипедисти вирішили створити український велоклуб та вибрали голову організації – Ліліану Гембік.

Наступний велозаїзд відбудеться 10 жовтня, після недільного Богослужіння. Він проходитиме за маршрутом Будапешт – Сентендре і буде присвячений пам'яті відомого українського художника в Угорщині Олександра Гембіка, який нещодавно відійшов у вічність.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині

 
Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус відвідає з душпастирським візитом українців греко-католиків у Празі і в неділю, 19 вересня, очолить Святу Літургію у греко-католицькому соборі святого Климентія (Прага, Karlova 190/1).
 
Початок о 12:00.
 
«З благословення преосвященішого владики Ладіслава Гучко, матиму змогу молитись у катедральному соборі! Чекаю!» - зазначив єпископ.
 
Радо запрошуємо всіх українців на спільну молитву!

Найбільш популярне

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: