Понеділок, 16 вересня 2019

З нагоди Дня Незалежності України українська громада Угорщини зібралася 25 серпня на площі Тараса Шевченка в Будапешті, де відбулася молитва за Україну, яку провів душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій. Після Богослужіння до присутніх звернулися з промовами Президент Європейського Конгресу Українців, Голова Товариства Української Культури в Угорщині Ярослава Хортяні та голова товариства «Дім українських традицій» Олена Безкоровайна.

А відтак українська громада взяла участь у Божественній Літургії на парафії Покрови Богородиці УГКЦ.

Після Літургії відбулася міжконфесійна молитва за Україну за участі отця Дам’яна.

За інформацією прес-служби УГКЦ в Угорщині

24 серпня у м. Абу-Дабі на території Собору Святого Йосипа (St. Joseph Cathedral) з нагоди Дня Незалежності України відбулася урочиста Божественна Літургія, а також Молебень за Україну. У Богослужінні, яке очолив душпастир для українців греко-католиків ОАЕ о. Степан Лилак, взяли участь представники Посольства України в ОАЕ та парафіяни церкви. «Наша спільнота молилася, щоб Господь Бог зіслав Святого Духа на весь український народ і дав йому ласку витривалості у вірі, надії і любові серед теперішніх важких випробувань, дарував йому мир та визволення від усіх ворогів. Ми також молилися за Божу опіку над усіма воїнами, які виконують свій обов’язок захисту Вітчизни, за всіх постраждалих внаслідок бойових дій на Сході», - зазначив о. Степан.

Після Літургії за традицією були освячені Хліби першого урожаю.

На парафії Покрови Богородиці в Будапешті після Божественної Літургії відбулася презентація християнського журналу «Благовіст», який призначений для українців в Угорщині. Представив видання душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій.

«На сторінках журналу можна прочитати статті українських богословів, громадських діячів, науковців, істориків, політиків, а також довідатися про релігійне життя українців в Угорщині», - зазначив священник.

Журнал виданий з благословення Голови Пасторально-міграційного відділу владики Йосифа Міляна.

Наступний випуск передбачений у вересні 2019 р.

Охочих придбати видання на території Угорщини просять сконтактуватися е-mail з прес-службою УГКЦ в Угорщині: ugcchungary@gmail.com або на українській греко-католицькій парафії в Будапешті.

За інформацією прес-служби УГКЦ в Угорщині

 

У Самборі розпочалася XIV Міжнародна піша проща мігрантів та їх родин Самбір-Зарваниця, яка проходить під патронатом Пасторально-міграційного відділу і триватиме 10 днів.

Із Самбора вирушило 268 паломників із 9 областей України. Наймолодшому паломнику – 7 років, найстаршому – 86. Серед прочан багато українців, які свого часу працювали чи наразі працюють у 16 країнах світу, зокрема в Угорщині, Італії, Чехії, Німеччині, Польщі, Іспанії, Канаді, США, Нідерландах, Швеції, Великій Британії, Мексиці, Румунії, Греції, Словенії, Ізраїлі. Крім того, у молитовну дорогу вирушили паломники, рідні яких працюють у 12-ти країнах.

Протяжність цьогорічної прощі Самбір-Зарваниця сягне 300 км, а пройде духовний похід таким маршрутом: 2 серпня – Самбір-Черхава-Попелі; 3 серпня – Орів-Нижня Стинява (Львівщина); 4 серпня – Тинява-Болехів-Долина; 5 серпня – Брошнів-Осада-Брошнів-Новиця; 6 серпня – Завій-Посіч-Івано-Франківськ; 7 серпня – Клубівці-Нижнів (Прикарпаття); 8 серпня – Монастирська-Бучач; 9 серпня – Білявинці-Зарваниця (Тернопілля).

Духівник прощі - священник Київської архиєпархії о. Антон Борис. Також духовну опіку прочанам надає парох смт. Ружин Житомирської області о. Іван Стефанишин. Тема цьогорічного паломництва – «Коли ви молитесь».

Засновником прощі мігрантів і її багаторічним духовним провідником був світлої пам’яті о. Василь Поточняк.

За інформацією керівника прощі Людмили Пушкар
Фото  Степана Павлішака

Голова ПМВ владика Йосиф Мілян вручив сертифікати учасникам II сесії духовно-формаційного семінару Пасторально-міграційного відділу для підвищення кваліфікації місіонерів-священників, монахів та монахинь із-за кордону, які опікуються вірними Церкви в тих країнах, де немає церковних структур УГКЦ. Захід проходив у м. Баня-Лука (Боснія і Герцеговина).

У семінарі взяли участь близько 30 священиків УГКЦ, які душпастирюють у Боснії і Герцеговині, Хорватії, Естонії, Казахстані, Росії та Україні.

«Дякую сьогодні Богові за помисел бути в Боснії у цей особливий рік пам’яті - 150-річчя від дня народження блаженного Климентія Шептицького. Ми тут згадували і блаженних Леоніда Фьодорова, Никиту Будку, Омеляна Ковча, Йосафату Гордашевську. Ми часто недооцінюємо себе, свій народ, свою Церкву і наш внесок як спільноти в розбудову Божого Царства на землі. Як казав Блаженніший Любомир, ми прийшли сюди, щоби змінити цей світ, - звернувся владика Йосиф до учасників семінару. - Дякую вам за вашу працю, за щоденне служіння Богу і людині, за те, що витримали до кінця в нашому семінарі. Любімся, зустрічаймося, об’єднуймося, збагачуймо одні одних – і наш народ з того скористає».

Також у рамках проведення семінару в м. Баня-Лука урочисто відкрили і освятили пам’ятний знак, який увіковічнить пам'ять двох монахів-студитів - блаженних Климентія Шептицького і Леонтія Фьодорова. Обидва померли мученицькою смертю у Росії.

Нагадаємо, I сесія духовно-формаційного семінару ПМВ відбулася в травні у Мадриді і зібрала майже 50 учасників-священиків УГКЦ з усієї Європи.

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: