П'ятниця, 16 листопада 2018

У Німеччині розпочався Соборчик Духовенства Апостольської Екзархії для Українців католиків візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії.

Від ПМВ у Соборчику беруть участь о. Віталій Храбатин та о. Роман Ільницький.

Цьогорічна чотириденна зустріч присвячена міграції. О. Роман та о. Віталій представили діяльність ПМВ і сучасний стан душпастирської опіки в країнах, де ще немає ієрархічних структур, і розповіли про виклики, які постають перед УГКЦ на місійних теренах. Учасники Соборчика також обговорили ситуацію з душпастирством у Європі і Німеччині зокрема. І порушили питання співжиття старої та нової діаспори.

Зустріч відбувається неподалік Дрездена, в ній беруть участь священики, які належать до Екзархату.

Соборчик проводить один раз на рік, і кожного разу присвячений якісь проблематиці чи темі.

У рамках візиту до ОАЕ делегація Пасторально-міграційного відділу на чолі з Головою ПМВ владикою Йосифом Міляном зустрілися в Абу-Дабі з Апостольським Вікарієм Південної Аравії владикою Полом Хіндером.

Владика Йосиф представив Апостольському Вікарію нового священика для українців греко-католиків Об’єднаних Арабських Еміратів о. Степана Лилака.

Сторони також обговорили подальшу співпрацю щодо надання душпастирської опіки для українців в ОАЕ.

Голова ПМВ Владика Йосиф Мілян відслужив Літургію для українців греко-католиків на римо-католицькій парафії Св. Марії в м. Дубай.

Під час проповіді у 24-ту неділю після Зіслання Святого Духа єпископ  прокоментував історію про зцілення кровоточивої жінки та воскресіння єдиної дочки Яіра. «В Євангелії Христос дуже часто критикував тодішнє духовенство, що вони не зовсім віддані і вірні справі, яку роблять. Проте до начальника синагоги він спустився, щоби допомогти. Він йшов туди, аби рятувати дитину. Бог завжди є там, де ми просимо про рятунок, - зазначив владика Йосиф. - І ця кровоточива жінка, витративши весь свій маєток, маючи останню надію торкнулася краю Його одежі - і вилікувалася. Чи ми є такими? Щоби рятувати свою позицію, бізнес, добре ім’я, здоров’я прибігаємо до різних середників, вдаємося навіть до тих, які малоймовірно допоможуть, і лише коли вичерпаємо весь потенціал, згадуємо, що є ще Бог. А Бог від нас вимагає віри».

Голова ПМВ наголосив, що добро робить добро і закликав присутніх робити добрі справи в ім’я інших людей. «Так мало від нас вимагається, щоби когось торкнутися своєю любов’ю, своїм милосердям, своєю людяністю. Людяність сьогодні так мало вартує, але так дорого коштує. Нам не важко торкнутися когось своєї увагою, взяти когось в свої обійми. Тож пробуємо торкатися рукою власною віри тих, хто потребує піднятися. Бог завжди простягає людині руку. Тому робімо маленькі Божі справи, а Бог нас торкнеться і, якщо ненароком впадемо, - підніме», - підкреслив єпископ.

Візит делегації ПМВ до ОАЕ насамперед стосується питання відновлення сталого душпастирства для українських громад у містах Дубай і Абу-Дабі.

Голова ПМВ владика Йосиф Мілян відвідає з душпастирським візитом Об’єднані Арабські Емірати і відправить Літургії для українців греко-католиків в Абу-Дабі та Дубаї.

Так, Служба Божа у Дубаї розпочнеться у неділю, 11 листопада о 19:00 (Arabic Hall, Lower Level, St. Mary's Catholic Church Dubai).  А Богослужіння в Абу-Дабі відбудеться у вівторок, 13 листопада, о 19:00 (St. Joseph's Church, St. Joseph's Cathedral Abu Dhabi Al Mushrif).

3 листопада в угорському містечку Токай відбулася поминальна молитва за відомим українським філософом Григорієм Сковородою. Захід відбувся перед меморіальною плитою при вході до храму, в якому український філософ тривалий час був дяком. Із цієї церкви Сковорода часто починав свою мандрівку Угорщиною та Європою.

На вшанування пам’яті відомого гуманіста прибули українці з Будапешта, Варпалоти, Ньїредьгази та Мішкольця.

До присутніх з промовою звернулися: генеральний консул України в м. Ньїредьгаза Аркадій Гупало, голова Європейського конгресу українців Ярослава Хортяні, голова Українського самоврядування в м. Мішкольц Марія Ігнац та душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій.

Меморіальна плита встановлена була 20 років тому Товариством Української Культури в Угорщині. Доглядає за плитою Національне самоврядування українців в Мішкольці.

Кожного року в листопаді українська громада Угорщини відвідує цю місцевість.

За інформацією прес-служби УГКЦ в Угорщині

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: