Вівторок, 19 березня 2019

Голова ПМВ Владика Йосиф Мілян очолив недільну Літургію у храмі Богородиці Троєручиці в Таллінні у співслужінні з Апостольським Адміністратором для католиків Естонії Філіпом Журданом.

«Сьогодні, коли йдемо дорогою Посту, так важливо відволіктися від власного его, від власного комфорту, від власних приємностей і підставити своє рамено тому, хто не знає Бога, хто його загубив, кого недоля поклала на землю. Кожен з нас покликаний зглянутися над людиною, яка впала, яка паралізована. Повірити, що вона здатна стояти, здатна відновити власну гідність, образ і подобу Божу у собі», - зазначив Голова ПМВ під час проповіді у другу неділю Великого Посту.

Єпископ підкреслив, що піст - це не тільки і не стільки відмова від приємностей. «Богові ходить про те, щоби ми як спільнота людей, які називаємось Христова Церква, у солідарності з тим терпінням, через яке Бог відкупив наші безсмертні душі, могли відмовитися від власних приємностей - хто від чого, і сконцентрувати свою увагу на нашому з вами спасінні. Щоби і ми долучилися до спасіння цього світу і понесли у цей піст свій власний хрест в ім’я відпущення гріхів», - зауважив владика Йосиф.

У свою чергу Апостольський Адміністратор для католиків Естонії підкреслив, що Церква одна, незалежно від імені священика. «Раніше був отець Олег. Відсьогодні буде отець Роман. Вдячний, що о. Роман готовий переїхати і служити в Естонії. Це не найлегше місце для служіння. Адже Естонія - одна з найбільш нерелігійних країн у світі. Я радий, що є священик. Я завжди молюся за всіх вас – за священиків і за вірних. Католики Латинського і Східного обряду - одна сім’я. У нас один Отець і одна віра», - зазаначив Філіп Журдан. 

По завершенні Літургії Владика Йосиф зачитав подячну грамоту о. Олегу Поп’юку, який протягом років надавав душпастирьску опіку вірним УГКЦ в Естонії. А також лист-благословення новопризначеному душпастирю для українців греко-католиків Естонії о. Роману Кіху.

Після Богослужіння єпископи поспілкувалися з громадою українців Таллінна.

Голова ПМВ владика Йосиф Мілян зустрівся з Апостольським Адміністратором в Естонії Філіпом Журданом.

Під час зустрічі сторони обговорили угоду щодо умов служіння новопризначеного душпастиря для українців греко-католиків Естонії о. Романа Кіха.

На зустрічі також були присутні секретар ПМВ о. Андрій Гах, душпастир для українців греко-католиків Естонії о. Олег Поп’юк та о. Роман Кіх.

Голова ПМВ Владика Йосиф Мілян під час душпастирського візиту до Естонії відслужив Службу Божу у місті Тарту і представив нового священика для українців греко-католиків Естонії о. Романа Кіха.

«Встань і йди. Дуже важливо для нас щоразу, коли дотикає нас негатив, коли не даємо ради у боротьбі із гріхом і він нас поборює, - не залишатися у тому стані, встати і  повірити у Боже милосердя, у Божу Церкву, в молитву, в добрі діла, які Господь збирає у свою скарбонку і роздає розслабленим – тим, хто втратили силу, надію і врешті-решт віру, - зазначив Голова ПМВ під час проповіді у другу неділю Великого Посту. - Дай Боже, щоби Господь через нашу великодушність і любов до Бога дарував нам здоров’я, щоби ми ніколи не залишалися у стані гріха, а використовували всіляку нагоду (і цей Великий піст як підготовку до Пасхальної радості), аби завжди вставати, ходити і славити ім’я Господа».

Також єпископ подякував за служіння о. Олегу Поп’юку, який протягом багатьох років надавав душпастирьску опіку вірним УГКЦ в Естонії, час від часу доїжджаючи і до українців у Фінляндії.

У м. Еворі (Португалія) українці відзначили 205-ту річницю з дня народження Тараса Шевченка і прочитали його «Заповіт» десятьма мовами: українською, португальською, англійською, арабською, італійською, турецькою, іспанською, китайською, гінді, філіппінською.

«Хай зараз ми живемо в інші часи, але слово великого Кобзаря живе у серці кожного українця, зауважили у Спілці. Сила будь - якого народу в його єдності, у повазі до інших та у прагненні жити в мирі та злагоді, як мають жити люди у великій та дружній родині. Тому поезія Шевченка стала відомою не тільки українцям, а й народам інших національностей», - відзначили у Спілці українців у Португалії.

Святковий захід під назвою "Є в Шевченка дата народження - дати смерті в Шевченка немає!" відбувся у Прощену неділю після Святої Літургії за участю української недільної школи, осередку Спілки українців та громади українців міста Евора.

За інформацією Спілки українців у Португалії

Парафіяни Української греко-католицької церкви в Будапешті молитовно вшанували пам'ять Тараса Шевченка.

У неділю, 10 березня, після Божественної Літургії, українська громада взяла участь в поминальній молитві за поетом, яка відбулася на площі імені Тараса Шевченка в Будапешті. Саме цього дня, 10 березня 1861 році у віці 47 років пішов з життя Кобзар, ідеолог та символ української національної ідеї, творчість якого заклала основи сучасної української літератури.

Молитву провів душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій. Після цього перед пам’ятником Шевченку до присутніх звернулася голова Товариства української культури в Угорщині Ярослава Хортяні, а потім лунали вірші Кобзаря.

У заході взяли участь члени Товариства української культури в Угорщині, голова Столичного самоврядування українців в Угорщині Ліліана Грекса, голова самоврядування українців Уйбуди Уляна Княгинецька.

За інформацією прес-служби УГКЦ в Угорщині

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: