Субота, 24 березня 2018

Протягом четвертого тижня Великого Посту в українській церковній громаді міста Афін тривали духовні вправи на тему "П'ять ключів до Божого благословення". Метою реколекцій було стати ближчими до Бога, досконаліше наслідувати Ісуса Христа та примиритися зі своїми ближніми, побачивши у них образ та подобу Божу.

Проповідником був монах-францисканець о. Юстиніан Городечний, який є відомим та ревним священиком-місіонером в Україні. Два роки тому Папа Франциск особисто нагородив о. Юстиніана титулом "Місіонер Милосердя" за його віддане служіння та проголошення Христового Євангелія.

Отець Юстиніан доповнював свої науки прикладами із особистого життя, через що його повчання ще глибше запали до сердець всіх, хто брав участь у духовних вправах.

У неділю, 11 березня, парафіяни української греко-католицької парафії Покрови Богородиці в Будапешті вшанували память українського пророка Тараса Шевченка. Захід розпочався після Божественної Літургії на площі Тараса Шевченка в Будапешті, де українська громада Будапешта зібралася на поминальну молитву перед пам'ятником видатного поета. Молитву очолили о.Акош Маклари, судовий вікарій угорської греко-католицької митрополії та о. Дам`ян Габорій, душпастир для українців греко-католиків в Угорщині

Після молитви до присутніх з промовою звернулася Ярослава Хортяні, представниця українців в Угорському парламенті, а Оксана Габорій продекламувала вірш "Розрита могила".

Українські парафіяни в Будапешті кожного року у березні проводять молитовну зустріч на площі Тараса Шевченка в Будапешті.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

9-11 березня відбулися великопісні реколекції для вірних Української Греко-Католицької Церкви в Естонії.

На реколекції був запрошений експерт Пасторально-міграційного відділу УГКЦ о. Віталій Храбатин.

Перед початком реколекцій була відслужена панахида біля Шевченківського дубу та пам’ятного каменя з нагоди 204 річниці від дня народження Кобзаря, де зібралися представники українських організацій Естонії та Посольства України в Естонії.

Дні духовної віднови відбулися у містах Таллінн та Тарту.

Протягом цих днів роздумували над темою: «Любов Божа до людини через Таїнство Пресвятої Євхаристії».

Фото: Андрій Витвицький

Голова ПМВ владика Йосиф Мілян відвідав з душпастирським візитом українців Угорщини і очолив недільну Святу Літургію на Парафії Покрови Богородиці в Будапешті.

Ми дуже часто у своєму житті практикуємо добрі справи, дуже часто молимося і, здається, не отримуємо. Сьогодні чуємо відповідь - Господь має свою скарбонку, куди ми вкладаємо свої добрі діла, помисли, допомогу, добрі вчинки, жертвенне служіння, і з тієї скарбонки витягає і роздає паралітикам, тим, кого поконав гріх або недоля, щоби всяка людина могла спастися, - зазначив Голова ПМВ під час проповіді у другу неділю Великого Посту. - Дуже часто людина не може вийти з паралічу духовного - це найгірший параліч, - бо хтось не поклав до скарбонки свою власну лепту, чогось там бракує, щоби дати розслабленому. А часто людина, яку поконав гріх чи недоля, розчарування, невдачі, не може прийти до Господа, бо бракує отого чоловіка, який би підставив своє рамено під ноші і приніс перед Господом. Нам часто бракує відваги, щоби звернутися так до Господа, щоб аж розкрити стелю”.

Господь вчить нас, підкреслив єпископ, щоби ми, гуртуючись у спільноту, яка називається Церквою, були готові і могли понести тягарі одні інших. Каже Господь: “Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закон Христовий”. 

Владика Йосиф наголосив, що піст це особливий час, коли Бог дає кожній людині нагоду до подвигу. “Скільки маємо нагод робити добро, а не робимо! Це теж переступ - не чинити добро. Бо гріх - це свідомий переступ Божого закону! Господь сказав:  Ви є світлом для світу. Нехай світить перед людьми ваше світло, щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки, прославляли вашого Отця, що на небі”. Навчимось сьогодні з того євангельського вчинку паралітик, нічого не зробивши, але маючи добрих друзів, став здоровим. Спробуємо жити так, щоби ми робили добрі справи, кидаючи їх у скарбонку Бога і Церкви. Щоби і до нас, якщо буде потреба, і до  інших, Господь промовив: “Встаньвізьми своє ліжко і йди до свого дому”,  бо відпускаються тобі гріхи твої, - зауважив Голова ПМВ.

Пасторально-міграційний відділ УГКЦ проведе в Естонії літній табір для дітей українців греко-католиків, які мешкають в країнах Балтії.

Місцем проведення літнього християнського табору «Тавор» для дітей українців з Естонії, Латвії та Литви стане комплекс в Кодасема, розташований в 98 км від Таллінна.

Табір триватиме з 26 по 30 червня 2018 р.Б.

Для участі запрошуються діти віком від 8 до 16 років.

Заявки від охочих прийматимуть до 1 червня.

За більш детальною інформацією всі охочі можуть звертатися на парафії УГКЦ до місцевих священиків.

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: