Субота, 18 січня 2020

7 січня у свято Різдва Христового українці в Угорщині провели флешмоб колядок туристичною вулицею Ваці в Будапешті. Різдвяна хода завершилася перед храмом святого Михаїла, де відбулася Літургія за участі хору «Новус». Богослужіння очолив душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам'ян Габорій у співслужінні з настоятелем храму св. Флоріана о. Акошем Маклари. Святковий день завершився різдвяним концертом.

Святкування Різдва відбулося за підтримки Товариства української культури в Угорщині та Товариства молоді та сімей "Нова Хвиля" в Угорщині.

За інформацією пресслужби УГКЦ в Угорщині

У кафедральному храмі св. Йосифа в Абу-Дабі для громади українців відслужили Різдвяну Божественну Літургію, яку очолив душпастир для українців греко-католиків ОАЕ о. Степан Лилак у співслужінні семи священників Апостольського Вікаріату Південної Аравії і парафії св. Йосифа.

Це вперше отці-капуцини служили у візантійсько-українському обряді.

Супроводжував Літургію своїм співом новостворений ансамбль «Срібний передзвін».

На закінчення Літургії до вірних УГКЦ завітав Апостольський Вікарій Південної Аравії владика Пол Хіндер, який звернувся з привітальним Різдвяним посланням до української громади. «Дорогі українці! Як приємно бачити вас, таку велику дружню українську родину, яка шанує свою Церкву, зберігає свою мову, віру і свій обряд! В тому і є ваша сила, що ви разом і з Богом», - сказав Владика Пол, а після уділив усім своє пасторське благословення.

На Літургії були присутні українська громада Абу-Дабі, гості з Дубая, вчителі української школи «Дивосвіт» і працівники Посольства України в ОАЕ.

Після Богослужіння найменшим парафіянам громада підготувала подарунки і солодощі.

У понеділок, 6 січня, українська греко-католицька громада Естонії відсвяткувала Богоявлення Господнє.

З цієї нагоди до храму Богородиці Троєручиці завітав Апостольський адміністратор в Естонії владика Філіпп Журдан. «Хоча це вже не перша Літургія цього року для вашої громади, для мене вона перша, коли я молюся разом з вами. І це дуже важливо, що ми молимося разом», - зазначив єпископ.

Під час проповіді владика Філіпп наголосив, що найважливіше в святі Богоявлення є те, що ми дізнаємось що Бог – Він Отець, Син і Святий Дух. І що без Ісуса Христа ми цього ніколи б не знали. Саме через хрест і Ісуса Христа спасіння людства стало можливим. Це є другим важливим моментом свята. Третя правда, яку ми дізнаємось через це велике свято,- нам потрібне Таїнство Хрещення для того, щоб спастися і визволитись від гріха.

Проповідник побажав всім присутнім, щоб цього року у всіх було чим більше живої віри, справжньої надії на вічне життя і любові до Бога та своїх ближніх.

«У кінці Літургії відбулось йорданське водосвяття. А згодом, вже традиційно для нашої громади, в залі над храмом всі присутні могли за святковим столом спільно розділити велику радість Ісусового хрещення в Йордані, посмакувати смачної куті та поспівати традиційних українських колядок», - зазначив душпастир для українців греко-католиків Естонії о. Роман Кіх.

За інформацією пресслужби УГКЦ в Естонії

Українська церковна громада Атен 31 грудня молитивно провела старий рік. Святковий вечір розпочався із подячного акафісту.

«Дякуючи Богові за рік, що минає, в перший чергу складаю подяку дивному Божому Промислу за всіх тих людей, яких зустрів протягом цього 2019 року і за всі ті невипадкові випадковості, що були у ньому. Саме для того, щоб скласти Богові подяку за Його присутність в нашому житті, в житті наших рідних, держави та Церкви, зібралася наша громада в останній день року, що минає», - зазначив душпастир для українців греко-католиків Греції о. Андрій Твердохліб.

Опісля в залі поруч з храмом продовжилося святкування спільним колядуванням та частуваням. У Новорічному святкуванні української громади взяв участь і апостольський екзарх для католиків східного обряду в Греції Мануїл Нін.

«Дякую щиро за присутність кожного, хто прийшов та приніс зі собою гарний настрій та смаколики. Дякую кожному, хто взяв участь у цих святкуваннях. Дякую нашому владиці Мануїлу та присутнім священникам Петру та Атанасію. І особливо велика подяка нашим сестрам, які з великою любов'ю та старанням пильнували, щоб все вийшло добре. З Божим благословенням в Новий рік!» - зауважив о. Андрій Твердохліб.

 

У неділю, 22 грудня, українська церковна громада Атен провела благодійний ярмарок.

Такий ярмарок вже традиційно проводиться саме після Дня святого Миколая, адже місцева українська громада має цього святого за свого покровителя.

Метою цьогорічного благодійного заходу було зібрати кошти для потреб дівчини Марії (23 роки), яка вже шість років хворіє, маючи порушення опорно-рухового апарату. Та за словами медиків, є добрі шанси, що дівчина зможе ходити.

На ярмарку українці Атен презентували власні смаколики, hand-made вироби, каву зі Святої Землі. Також на заході проводилися безпрограшна лотерея.

«Складаю подяку нашим невтомним натхненникам та організаторам. Насамперед Наталі Пакош, яка взяла на себе організаційні питання, та всім нашим українським жінкам, монахиням та людям доброї волі, кожен із яких вклав свою частку, щоб ярмарок відбувся успішно! – зазначив душпастир для укарїнців греко-католиків Греції о. Андрій Твердохліб.- А також дуже дякую нашим спонсорам, які надали цінні призи для лотереї, що проводилася під час цього ярмарку, зокрема квитки на автобусні рейси з Греції до України та в зворотньому напрямку, і ваучери на обслуговування в центрі надання юридичних послуг. Однак найважливішим досягненням було те, що цей захід допоміг ще більше згуртуватися українцям грецької столиці».

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: