Субота, 20 січня 2018

У неділю, 14 січня, в храмі святої Трійці в місті Афіни, де збирається на молитву українська громада, разом із літургійним спомином події Обрізання-найменування Ісуса Христа також вшановували пам'ять святого Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської.

“Особа святого Василія серед українців в Греції є досить знаною завдяки сестрам-монахиням Чину святого Василія Великого, які вже п'ятнадцятий рік здійснюють своє служіння при місцевому греко-католицькому храмі для української громади, - зазначив душпастир для українців греко-католиків Греції о. Андрій Твердохліб. – Того дня під час Божественної Літургії наші сестри Христофора, Вероніка та Герарда в урочистий спосіб відновили свої чернечі обіти та обіцянку наслідувати монаші правила, складені святим Василієм”.

Після Служби Божої в малому залі при храмі всі охочі мали можливість особисто поспілкуватися зі сестрами за чаєм, кавою та солодощами.

Ввечері того ж дня  єпископ для греко-католиків Греції Мануель Нін відвідав обитель сестер-василіянок та після спільної молитви поблагословив освяченою водою помешкання, в якому нещодавно були проведені ремонтні роботи.

13 січня у Посольстві України в Угорщині відбулася коляда. Українських дипломатів прийшли привітати з різдвяними святами парафіяни української греко-католицької парафії Покрови Богородиці в Будапешті.

Святковий день розпочався з виступу різдвяного вертепу, в якому взяли участь діти, молодь та дорослі. А відтак прозвучали українські колядки та віншування.

На завершення святкової програми душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій привітав працівників посольства з Різдвом Христовим.  У свою чергу Посол України в Угорщині Любов Непоп подякувала  українським колядникам за різдвяний візит.

Організатором різдвяної акції була парафіяльна спільнота Назаретських родин при українській парафії.

За інформацією прес-служби УГКЦ в Угорщині

Напередодні Старого Нового року у культурно-освітньому центрі українців у Греції "Берегиня" в Афінах пройшло родинне свято "Розколяда”. Як повідомила директор "Берегині" Оксана Козій, усі присутні мали змогу побачити відтворення звичаїв та традицій Святвечора, який почався спільною колядою. Опісля господарі запросили усіх до столу, де частували традиційними стравами, які приготували мами

Не обійшлося і без колядників. Мелодійні колядки виконали учні школи при товаристві "Українсько-грецька думка". Імпровізований Вертеп показали наймолодші учні української суботньої школи. Наприкінці свята лунали віншування і посівання з побажаннями на Новий рік. 

Під час різдвяних свят у церкві св. Михаїла, де українська громада збирається на богослужіння, була виставлена для почитання чудотворна  ікона Матері Божої Зарваницької. Ікона прибула до Угорщини за сприяння Голови Пасторально-міграційного відділу владики Йосифа Міляна. Також, дана ікона була поставлена в  угорському греко-католицькому храмі св.Флоріана, де угорці мали можливість помолитися перед українською іконою.

Різдвяні свята в Будапешті розпочалися традиційно з Божественної Літургії в церкві св. Михаїла.  Святкову Літургію очолив душпастир для українців греко-католиків Угорщини о.Дамян Габорій. Своїм церковним співом прикрасив Різдвяне богослужіння місцевий хор «Новус».

У день Різдва Христового після Божественної Літургії відбулася святкова трапеза та концерт за участю гостей із України та української малечі з Будапешта. З привітальним словом до присутніх в залі звернувся о. Дамян, який закликав замислитися над тим, що значить Різдво Христа в житті кожного.

Вже за традицією на Різдво до Будапешта прижають українці з цілої Угорщини.

Під час свят українські родини в Будапешті відвідує різдвяний вертеп, який складається з діточок, молоді та дорослих, організований  спільнотою «Назаретських родин» при українській парафії Покрови Богородиці в Будапешті.

За інформацією прес-служби УГКЦ в Угорщині

7 січня після Божественної Літургії і молитви за Україну в м. Ризі відбулася «Різдвяна зустріч». Захід розпочався з молитви і співа колядок дітьми із парафії. До всіх присутніх звернувся парох парафії Преображення Господа нашого Ісуса Христа в м. Ризі о. Роман Сапужак. У своїй промові священик подякував дому Пресвятої Родини за можливість зібратися усім разом, привітав усіх з Різдвяними святами і побажав Божого благословення у Новому 2018 році.

Опісля священик поділився традиційно українською просфорою з усіма присутніми.

Також на зустрічі виступила Тимчасово повірений у справах України в Латвійській Республіці Аліса Подоляк і подарувала всім дітям українські книжки.

На спільній «Різдвяній зустрічі» вперше були присутні представники Українського-культурного товариства «Явір» з м. Вангажі, які показали традиційний вертеп. А хор Українського культурного товариства «Дніпро» виконав традиційні українські колядки.

На завершення всі спільно помолились і подякували Богові за чудову «Різдвяну зустріч».

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: