Неділя, 24 січня 2021

Секретар ПМВ о. Роман Ільницький взяв участь в Екзархальному Соборі Одеського екзархату на тему: «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ». Собор розпочався Архиєрейською Божественною Літургією в катедральному храмі святого апостола Андрея Первозванного, яку очолив преосвященний владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський УГКЦ.

У zoom-конференції взяли участь делегати собору з представників духовенства, монашества та мирян. На початку засідання до учасників собору звернувся правлячий екзарх. У своєму слові владика Михаїл найперше привітав всіх присутніх делегатів і зауважив, що соборове зібрання є дуже важливим в житті Церкви, оскільки є дорадчим локальним голосом не тільки для майбутнього Патріаршого Собору, але перш за все для Синоду Єпископів та Отця і Глави УГКЦ.

“Головним гаслом цьогорічного Патріаршого собору є заклик: «Церква завжди і всюди з Тобою», тому Блаженніший Святослав закликає активно попрацювати на своїх помісних соборах і проаналізувати проблематику сучасної міграції та еміграції, щоб знайти способи і механізми будування нашої єдності на всіх рівнях церковного життя - парафіяльному, екзархальному, митрополичому та глобальному. Я також заохочую Вас бути активними учасниками нашого Екзархального Собору”, - закликав на початку собору архиєрей.

О. Роман Ільницький виголосив доповідь на тему: «Українська Греко-Католицька Церква на просторах міграції. Місця без ієрархічної структури, виклики і перспективи», де представив актуальний стан міграції та душпастирства на поселеннях, зокрема розповів, як УГКЦ відповідає на сучасні виклики і духовні потреби мігрантів.

Відтак, слово до делегатів Собору мав о. Петро Локоть, який представив доповідь на тему: «Глобальний вимір нашої Церкви, виклики сьогодення в Україні та світі».

Згодом відбулася праця в групах, де делегати мали можливість дискутувати над головною темою Собору. За підсумками обговорень була напрацьована і представлена резолюція - пропозиції на VIІ сесію Патріаршого Собору, який повинен відбутися в Україні після закінчення карантину.

На завершення зустрічі делегати Екзархального Собору обрали делегатів на Патріарший Собор, які представлятимуть на ньому Одеський екзархат УГКЦ.

У завершальному слові єпископ висловив подяку доповідачам за змістовні і цікаві доповіді та протопресвітерам Одеського екзрахату та мирянам, які активно долучилися до цієї сесії Собору.

«Собор - це загальноцерковний захід усіх представників - духовенства, монашества і вірних, однак на ньому звертається особливу увагу на мирян, їхні духовні потреби, щоб почути саме від них самих, як ми як духовенство і монашество можемо послужити їм якнайкраще. Тому велике спасибі дорогим нашим мирянам, які сьогодні активно були поєднані з нами завдяки цій zoom-конференції», - резюмував владика Михаїл.

За інформацією пресслужби Одеського екзархату

Освячена вода - це сила Божої любові, яка діє лишень тоді, коли маємо глибоку і сильну віру. Про це заявив душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій під час проповіді у свято Богоявлення ГНІХ.

Кожного року, для українців в Угорщині проходять йорданські богослужіння на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті, на які з’їжджаються українців з різних куточків Угорщини.

Цьогоріч українська громада протягом двох днів брала участь в богослужіннях.

18 січня, в Навечір’я Богоявлення, відбулися Царські Часи, Вечірня із Літургією Святого Василія та Чин Водосвяття.

Власне у день Богоявлення, 19 січня, відбулася святкова Божественна Літургії в супроводі хору "Новус" товариства української культури в Угорщині.

В своїй проповіді священник для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій звернув увагу на те "що празник Богоявлення потрібно пережити більш духовно, з відкритим серцем прийняти цю подію. Освячена вода - це сила Божої любові, яка діє лишень тоді, коли маємо глибоку і сильну віру".

Після освячення води відбувся різдвяний виступ хористів.

За інформацією пресслужби УГКЦ в Угорщині

Різдво Христове українці греко-католики в Угорщині традиційно відсвяткували в Будапешті 7 січня, за юліанським календарем.

Святковий день розпочався з Божественної Літургії на парафії Покрови Богородиці УГКЦ у Будапешті, на яку з'їхалися українці з різних куточків Угорщини.

Літургійний спів прозвучав в супроводі хору "Новус" Товариства української культури в Угорщині. В своїй проповіді душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій зазначив, що "кожного разу Христос народжується в душі тієї людини, яка відкрита на Його Різдво".

Після святкової молитви біля церкви, на туристичній вулиці Ваці, відбувся традиційний різдвяний флешмоб, організований Товариством Нова Хвиля в Угорщині.

Українська колядка в Будапешті звучала ще в день Собору Пресвятої Богородиці (8 січня) та в день першого мученика Стефана (9 січня).

Напередодні Різдва Христового учні церковної Рідної школи записали відеоролик, в якому привітали українців в Угорщині з різдвяними святами.

У свою чергу українська громада в Ньїредьгазі свято Різдва Христового вперше відсвяткувала за григоріанським календарем (25 грудня ). Святкову Літургію провів о. Андрій Белеканич.

У рамках Різдвяних свят українська коляда відвідала василіанський монастир у Марія-Повч та звучала в церкві, де перебуває чудотворна ікона Матері Божої.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Голова ПМВ владика Степан Сус відслужив Літургію з нагоди першої річниці Архиєрейської хіротонії. Богослужіння відбулося у заміській резиденції Глави УГКЦ у Княжичах у співслужінні Секретаря Синоду єпископів УГКЦ владики Богдана Дзюраха та священників з Києва і Львова.

«Ми сьогодні зібралися подякувати Богові за дар, який Він дав нашій Церкві рік тому, - нового обдарованого енергійного єпископа владику Степана, - зазначив після Літургії владика Богдан. -  Ми сьогодні у Божому Слові чули, як Ісус багато подорожував  Ізраїлем. Ісус весь час перебував у русі. Так само і наш владика Степан. Він був у Львові - був у русі: і на Сході, і на Заході, у різних куточках нашої Батьківщини. Але після того, як був призначений єпископом, рух поширився на різні країни світу. Незважаючи навіть на карантин, владиці вже вдалося побувати у багатьох країнах. Секрет цього руху простий - Божа любов, яка спонукає нас служити, долати перешкоди, долати тисячі кілометрів, щоби нести Боже Слово».

Владика Богдан також поділився своїм єпископським досвідом і зазначив, що після призначення мав багато переживань. «Але мені реколектант звернув увагу на слова, що виголошують отці на хіротонії  “приводиться вибраний, Богом улюблений священник… хіротонізуватися на єпископа”. Він звернув увагу на слова “Богом улюблений” і сказав тоді мені: “Отче, завжди шукайте опертя і сили у тих словах - Бог вас вибрав, бо Він вас любить і Його любов буде завжди вас супроводжувати. У тій любові будете знаходити потіху, розраду, силу і натхнення”. З перспективи 15 років єпископства мушу сказати, що різні будуть моменти: випробувань, самотності, усвідомлення слабкостей. Але нехай вас завжди скріпляє усвідомлення Божої любові до вас. Бог завжди вас любить», - звернувся до владики Степана Секретар Синоду єпископів УГКЦ.

Владика Степан подякував всім присутнім на Літургії, зокрема священникам з Гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла у Львові, де раніше він був настоятелем, а також отцям з Київської архиєпархії УГКЦ, з якими співпрацює тепер.  

«Дякую усім, хто був зі мною у цей перший рік. Перший рік є завжди особливий. І тому так важливо, щоби люди, що є поруч, супроводжували, підтримували, підказували. Часто їх присутність у житті вже багато допомагає», - зазначив владика Степан.

Напередодні Голова ПМВ зустрівся з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, де говорили про перший рік єпископства владики.

«Дякую усім за молитви та підтримку, зокрема за вміння бути поруч! «Бог багатий милосердям» (Еф. 2,4). Він усіх нас любить!” – резюмував владика Степан.

З Благословення Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, настоятеля студитів о. Йони (Йозефа Максіма) та Голови ПМВ владики Степана Суса, єромонах Студійського уставу Василій Захарусь призначений опікуватись українцями греко-католиками на Кіпрі терміном на 2 роки. Відтепер українські громади, засновані у 2016 році, матимуть свого душпастиря на стало.

Отець Василій розповів, що розпочне своє служіння на Кіпрі з 2 січня і при першій нагоді відслужить святкову Службу Божу.

Священник мешкатиме у Нікосії – одному з двох міст острова, де найбільше сконцентрована українська громада. Також багато українців мешкають у Лімасолі.

Єромонах раніше неодноразово відвідував Кіпр на свята і надавав духовну опіку нашим вірним. Такі душпастирські візити о. Василій розпочав ще з 2014 року.

«Я неодноразово відвідував острів Кіпр на запрошення наших вірних і за дорученням ПМВ. Я розумію духовні потреби наших громад у цій країні, і завжди інформував про них ПМВ. Наші люди там чекають і потребують свого душпастиря, але я не сподівався, що так служіння запропонують мені. Будучи свідомим тих потреб, я прийняв це доручення очолити наші громади на острові Кіпр», - поділився о. Василій.  

Священник розповів, що планує проводити Богослужіння у Нікосії і Лімасолі у храмах, які готові надавати українцям мароніти.

Єромонах також висловив бажання відвідати українців у Пафосі і на Північному Кіпрі, дізнатися духовні потреби українців на острові і по можливості надавати всім необхідну душпастирську опіку.

Нагадаємо, у травні 2016 році на Кіпрі заснували першу громаду УГКЦ. Тодішній Голова ПМВ Владика Йосиф (Мілян) відслужив першу Літургію. Після цього на прохання Голови ПМВ до новостворених на Кіпрі громад час від часу доїжджали священники і надавали душпастирську опіку вірним на Великдень, Різдво Христове та інші важливі свята.

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: