Субота, 04 липня 2020

У рамках душпастирського візиту до Словаччини Голова ПМВ Владика Степан Сус зустрівся з єпископом Братиславської єпархії ГКЦ у Словаччині Петером Руснаком і обговорив питання сталого служіння для громади українців у Братиславі.

У зустрічі також взяли участь секретар Апостольської нунціатури в Словаччині о. Андрій Євчук, вікарій для східних католиків в Австрії о. Юрій Коляса та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

Владика Степан відзначив, що це його перший візит як Голови ПМВ до Словаччини і коротко презентував працю в ПМВ. А потім розповів про громаду українців у Словаччині.

Голова ПМВ зауважив, що завдяки секретарю Апостольської нунціатури в Словаччині о. Андрію Євчуку у  Братиславі певний час здійснюється служіння для українців. Але в силу своїх обов’язків священник не може стати парохом громади. Водночас українців у Словаччині, за різними даними, проживає від 40 до 100 тисяч осіб і вони потребують свого священника на стало. Тим більше, що завдяки старості району Ламач у Братиславі українська громада отримає у постійне користування храм Святої Розалії.

Владика Степан звернувся до єпископа Братиславської єпархії ГКЦ з проханням поспирияти у налагодженні сталого душпастирства для українців греко-католиків у Братиславі і прийняти священника, щоби громада мала змогу молитися рідною мовою.

Владика Петер висловив розуміння, що українська громада зростає і потребує свого священника.

Відтепер українці греко-католики у Словаччині матимуть свою церкву. Про це заявив Голова ПМВ Владика Степан Сус під час зустрічі зі старостою району Ламач у Братиславі Лукашем Баняцьким у рамках душпастирського візиту до Словацької Республіки.

Пан Лукаш зазначив, що готовий надати храм святої Розалії у користування українській громаді та всіляко сприяти щодо налагодження сталого душпастирства у Братиславі.

У свою чергу владика Степан подякував за таку допомогу вірним УГКЦ.

«З доброї волі старости району Ламач храм Святої Розалії буде переданий для потреб УГКЦ, української спільноти, яка буде тут молитися. І вже щонеділі і на свята молиться у стінах цієї святині. Для нас це справді особливий момент. Десятки тисяч українців у Словаччині віднині матимуть свою церкву», - зазначив владика Степан Сус. 

Також сторони поспілкувались про майбутнє відновлення храму святої Розалії, який побудований ще в 1568 році.

У зустрічі також взяли участь секретар Апостольської нунціатури в Словаччині о. Андрій Євчук, вікарій для східних католиків в Австрії о. Юрій Коляса та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

 

У рамках душпастирського візиту до Словаччини Голова ПМВ Владика Степан Сус зустрівся з Послом України в Словацькій Республіці Юрієм Мушкою.

Посол подякував Владиці Степану за сприяння, яке УГКЦ надає українцям, які живуть і працюють у Словаччині, та підтримку в організації у Братиславі Богослужінь українською мовою.

Під час зустрічі були обговорені актуальні питання, що виникають у зв’язку з сучасним станом української міграції, забезпечення релігійних потреб українців за кордоном, у т.ч. в Словацькій Республіці, релігійну ситуацію в державі та спільні ініціативи, які планується реалізувати у Словаччині.

Сторони обговорили питання розвитку сталого душпастирства для українців греко-католиків у Словаччині.  Посольство вже здійснило певні кроки у цьому напрямку і в дипломатичному представництві України в Братиславі запевнили, що надалі сприятимуть УГКЦ щодо налагодження постійного служіння в цій країні.

У зустрічі також взяли участь секретар Апостольської нунціатури в Словаччині о. Андрій Євчук, вікарій для східних католиків в Австрії о. Юрій Коляса та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

Голова Пасторально-міграційного відділу Владика Степан Сус розпочав душпастирський візит до українців греко-католиків Словаччини та Австорії і зустрівся з Апостольським Нунцієм у Словаччині Архієпископом Джакомо Гвідо Оттонелло.

На зустрічі владика розповів нунцію про наміри започаткувати стале служіння для укранінців греко-католиків в Словаччині. Архієпископ радісно сприйняв таку ініціативу і запевнив представників ПМВ у своїйпідтримці. А також подякував, що УГКЦ дбає про своїх вірних, які перебувають за межами рідної країни.

У зустрічі також взяли участь секретар Апостольської нунціатури в Словаччині о. Андрій Євчук та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

Це перший душпастирський візит владики Степана до Словаччини у статусі Голови Пасторально-міграційного відділу.

 

З благословення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, Голова Пасторально-міграційного відділу Владика Степан Сус з 2 по 8 липня здійснить душпастирський візит до українців греко-католиків Словаччини та Австрії.

Зокрема, у суботу, 4 липня, Владика Степан відвідає громаду для вірних УГКЦ у Братиславі і о 17.00 служитиме Архієрейську Божественну Літургію у церкві Святої Розалії (за адресою: Kaplnka Svätej Rozálie, ul. Rozálska, 841 03 Lamač, Bratislava).

Крім того, Голова ПМВ проведе зустрічі з Апостольським Нунцієм у Словаччині Архієпископом Джакомо Гвідо Отонелло, єпископом Братиславської єпархії ГКЦ у Словаччині Петером Руснаком і Послом України в Словацькій Республіці Юрієм Мушкою.

5 липня о 9:30 Владика Степан відслужить Архієрейську Божественну Літургію на Парафії Святої Варвари у Відні (за адресою: Postgasse 8, 1010 Wien), а о 12:00 – у Храмі Пресвятої Родини (за адресою: Familienpl. 8, 1160 Wien).

6 липня о 18:00 єпископ очолить молитву у Храмі Святого Марка у Зальцбурзі і зустрінеться з місцевою громадою УГКЦ.

Також від час візиту до Австрії заплановані зустрічі Владики Степана з Архієпископом Відня Кардиналом Кристофом Шенборном і Послом України в Австрії Олександром Щербою.

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: