Четвер, 21 вересня 2017

Цього тижня на озері Валенце (Угорщина) проходить VII зміна табору для дітей воїнів АТО.

У цьому таборовому заїзді беруть участь 72 дитини з різних куточків України.

За традицією до української малечі завітав душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій, який є капеланом для дитячих таборів дітей воїнів АТО, що проходять цього літа на території Угорщини.

“Мали чудову нагоду порозмовляти з українськими діточками на тему двох головних заповідей любові: любові до Бога і любові до ближнього”, - відзначив о. Дам’ян.

Відпочинок дітей воїнів АТО спонсорується угорським урядом.

Осередок Спілки українців у Португалії та парафіяни УГКЦ м. Евора на чолі з координатором капеланії УГКЦ у Португалії о. Іваном Гудзем та головою осередку Степаном Биком підготували і передали у неділю, 17 вересня, переданий Оксаною Шевчишин та агенцією "Servilusa" спеціалізований мінібус для потреб Батальйону національного захисту "Кривбас".

Окрім автівки, українці м. Евори зібрали матеріальну і грошову допомогу в розмірі 820€, з яких 300€ було використано на технічну підготовку автомобіля. Решту коштів було переданно ветеранам "Кривбасу " - Денису Золотарьову та Андрію Єрьоменку, які разом з волонтером з Мадриду - Марією Вертицькою - прибули до Португалії, щоб відвезти допомогу для потреб українських захисників. 

У неділю, 10 вересня, у римо-католицькому соборі Божого провидіння для громади українців греко-католиків відслужили Божественну Літургію. Літургію очолив референт ПМВ о. Роман Ільницький. Йому співслужили о. Юрій Боєчко та душпастирі для українців греко-католиків у Молдові о. Роман Поправка та о. Ігор Плевський. Отець Юрій Боєчко виголосив проповідь. 

Після Літургії священики поспілкувались з громадою українців, які завжди радо то гостинно запрошують та зустрічають душпастирів з України.

Також по закінченні Богослужіння відбулась зустріч священиків з Михайлом Харишиним,  радником Посольства України в Молдові з консульських питань. Сторони обговорили стан українського громади в Молдові. Михайло Харишин стояв у витоків створення громади українців греко-католиків у Молдові у 2000-х роках і по сьогодні допомагає громаді, наразі - у питанні щодо виділення земельної ділянки у Кишиневі під будівництво українського храму.

В Атенах відбулося свято першого дзвоника в українській суботній школі при культурно-освітньому центрі "Берегиня".

Після вступних слів запрошених гостей, помолившись всі разом молитву "Отче наш" та отримавши благословення освяченою водою всі присутні зайшли до нових класів, в яких цього літа було проведено ремонт. Далі був відкритий урок.

Душпастир для українців греко-католиків у Греції о. Андрій Твердохліб побажав Божого благословення всім учням і запросив усіх присутніх на недільну Службу Божу для школярів та студентів з нагоди початку нового навчального року, яка відбудеться в українській церкві по вулиці Ахарнон, 246.

У рамках робочого візиту до Молдови у п'ятницю, 8 вересня, референт ПМВ о. Роман Ільницький зустрівся у Кишиневі з місцевим римо-католицьким владикою Антонієм (Кошею). Під час зустрічі, в якій також взяли участь о. Юрій Боєчко та душпастирі для українців греко-католиків у Молдові о. Роман Поправка та о. Ігор Плевський, були порушені різні питання душпастирювання серед греко-католиків у Молдові, а рівно ж накреслено майбутні напрями розвитку і поширення служіння. Опісля зустрічі відбулося спільне богослужіння.

Також під час візиту до Кишинева о. Роман Поправка та о. Ігор Плевський ознайомили отця Юрія зі станом справ на парафії та особливостями служіння українцям Молдови.

О. Ігор також показав о. Юрію реабілітаційний центр та будинок для безхатченків, якими він опікується і розповів про соціальне служіння, яке звершує як на парафії, так і в римо-католицькому "Карітасі".

По обіді священики взяли участь в презентації збірки поезій українського поета Євгена Осередчука, де мали змогу зустрітись з активними членами української громади та працівниками посольства України у Молдові.

Зранку у суботу, 9 вересня, о. Роман Ільницький разом разом з о. Ігорем Плевським, о. Романом Поправкою, о. Юрієм Боєчком відслужили Святу Літургію. Опісля відбулась зустріч з представниками громади УГКЦ, які поділились своїми думками щодо подальшого розвитку громади. Однією з найбільших проблем українці назвали місце і час Богослужіння, тому головне питання для українців Молдови сьогодні - отримання земельної ділянки та будівництво власного храму.

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: