Середа, 22 листопада 2017

Голова ПМВ владика Йосиф Мілян очолив недільну Божественну Літургію на парафії святої Марії в Мадриді. Разом з ним співслужили секретар ПМВ о. Андрій Гах та священики УГКЦ, які душпастирюють в Іспанії.

На Богослужінні був присутній Представник Іспанської Єпископської Конференції отець Андреас Мартінес Естебан, вікарій Архиєпископа Мадрида для східних католиків.

Після Служби Божої владика Йосиф поспілкувався з громадою українців Мадрида.

Делегація ПМВ прибула до іспанської столиці, де Голова ПМВ владика Йосиф Мілян проведе реколекції для священиків УГКЦ, які душпастирюють в Іспанії.

У Львові відбулася зустріч оргкомітету, що проводить підготовку до Форуму українців-мігрантів Центральної та Західної Європи на тему “Українська молодь в Європі” і З’їзду молоді, які відбудуться наприкінці вересня 2018 року у Римі.

У зустрічі взяли участь Голова ПМВ владика Йосиф Мілян, секретар ПМВ о. Андрій Гах, референт ПМВ о. Роман Ільницький, експерт ПМВ о. Юстин Бойко, експерт ПМВ о. Віталій Храбатин, голова комісії УГКЦ у справах молоді о. Ростислав Пендюк, о. Роман Демуш, керівники молодіжних організацій УМХ, “Обнова”, “Пласт”, СУМ.

Учасники оргкомітету обговорили організаційні моменти підготовки до Форуму і програму заходів.

Також відбулося скайп-включення з представниками оргкомітету в Римі –  о. Марком Семегеном та о. Юрієм Тиховлісом.

Під час зустрічі був презентований проект логотипу Форуму.

Форум українців-мігрантів Центральної та Західної Європи відбудеться у Римі 27-28 вересня 2018 року. У форумі візьмуть участь миряни, представники мігрантських організацій, молодіжних рухів та духовенства. Мета форуму - звернути увагу та обговорити потреби і виклики, які стоять перед українською молоддю в Європі.

Також 29-30 вересня 2018 року відбудеться З'їзд молоді, який завершиться концертом.

Нагадаємо, за ініціативи Пасторально-міграційного відділу УГКЦ 21-22 жовтня 2016 у португальському місті Фатіма відбувся перший Форум мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи, під час якого вирішили проводити такий захід щодва роки у різних країнах.

Спільнота “Матерів в молитві”  при українській греко-католицькій парафії Покрови Богородиці в Будапешті здійснила паломництво до Марія Повч. Паломництво розпочалося з Божественної Літургії в церкві святого Михаїла, де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої. Літургію відслужив душпастир для українських греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій.  Після Літургії паломники відправили перед чудотворною іконою молебень до Богородиці, помолились за мир в Україні та українських дітей в Угорщині.

Також,прочани відвідали василіанський монастир, який розташований біля церкви та привітали отців василіан з 400 –літним ювілеєм від дня заснування Василянського Чину. На завершення паломники відвідали музей  при монастирі та помолилися в старовинній дерев’яній церкві на території паломницького місця.

Довідка:

Марія Повч – невелике містечко на території нинішньої Угорщини, в минулому село Карпатської Русі – один із найвідоміших паломницьких центрів Західної Європи. Тут, у греко-католицькому василіянському монастирі св. Михаїла, зберігається чудотворна ікона Матері Божої Повчанської, що її греко-католики Закарпаття вважають покровителькою свого краю.

За інформацією прес-служби УГКЦ в Угорщині

У суботу, 11 листопада, в Афінах відбулася конференція, присвячена темі подружнього життя та родини з погляду Церкви.

Зустріч відбувалася на основі післясинодального апостольського послання Папи Франциска Amoris Laetizia - Радість любові.

Доповідачем був запрошений з Італії гість - отець Василій Петра (Basilio Petra), який зосередив увагу на 4 та 7 розділах цього Послання.
О. Василій очолює Богословський факультет центральної Італії (від 15 вересня цього року) та є автором багатьох публікацій про подружні питання.

Доповідач зосередив свою увагу на актуальних проблемах і ситуаціях в житті, які Церква Христова та християни сьогодні особливо відчувають.

“Я щиро вдячний всім учасникам від української сторони, які прийшли послухати доповідь та висловлювали свої думки й побажання. Маю велику надію, що ця зустріч стане отим зернятком, яке посіяне сьогодні, зможе прорости та принести свої плоди в майбутньому. Прошу в Бога, щоб дав таку можливість для зустрічей при нашій українській громаді в Афінах. У нас є про що поговорити, один одного послухати та разом шукати відповідей на життєві запитання”, - зазначив душпастир для українців греко-католиків Греції о. Андрій Твердохліб.

За інформацією прес-служби української церковної громади в Греції

10 листопада 2017 року у Литві розпочалися урочисті заходи з відзначення 400-річчя заснування Василіянського Чину Святого Йосафата за участі Верховного архієпископа Києво-Галицького, предстоятеля Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава Шевчука.

У рамках заходів Блаженніший Святослав Шевчук зустрівся з Першим віце-спікером Сеймаса Литовської Республіки Рімою Башкєнє у Сеймасі ЛР. У зустрічі взяли участь, зокрема, Віце-спікер Сеймаса ЛР Арвідас Некрошюс, Голова комітету з питань соціального захисту та зайнятості Сеймаса ЛР Альгірдас Сісас, Голова Комітету з питань безпеки і оборони Сеймаса ЛР Вітаутас Бакас,  Заступник голови Комітету з закордонних справ Егідіюс Варейкіс, член Комітету з закордонних справ, Голова підкомітету з трансатлантичних зв’язків та демократичного розвитку Жигімантас Павільоніс. У зустрічі взяв участь Посол України в ЛР Володимир Яценківський.

У ході зустрічі сторони відзначили  високий рівень двосторонніх відносин у різних сферах, їх вагоме історичне підґрунтя. Блаженніший Святослав висловив подяку литовській стороні за надання всебічної підтримки Україні, поінформував про цілі розвитку Української греко-католицької церкви в Україні та у світі. Литовською стороною, зокрема, було висловлено готовність щодо надання подальшої підтримки нашій державі.

У рамках візиту до Сеймаса ЛР Блаженніший Святослав Шевчук та члени делегації  відвідали Меморіал захисникам Свободи Литви, які загинули від радянських військ 13 січня 1991 року, а також подіям під час Революції Гідності в Україні.

Того ж дня з нагоди Ювілейного року 400-ліття Василіянського Чину Св.Йосафата у Литовському державному історичному архіві відбулося урочисте відкриття виставки історичних документів з історії Чину, співорганізатором якої є Посольство України в ЛР. У заході, який привернув велику увагу литовської громадськості,  взяли участь, зокрема, представники делегації УГКЦ на чолі з предстоятелем Української греко-католицької церкви Блаженнішим С.Шевчуком,  Міністр культури ЛР Ліана Руокітє-Йонсон, Посол України в ЛР з дружиною, представники Посольства України в ЛР, української громади Литви,  дипломатичного корпусу, акредитованого в Литві, науковці, провідні місцеві ЗМІ.

У цей день у Посольстві України в ЛР відбулася дружня зустріч делегації УГКЦ, колективу Посольства, представників акредитованого у Литві дипломатичного корпусу, української громади Литви та литовської громадськості.

За інформацією прес-центру Посольства України у Литовській Республіці

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: