П'ятниця, 28 липня 2017

У понеділок, 24 липня, на озері Валенце, неподалік від Будапешту, розпочався шостий табір для дітей воїнів АТО та дітей переселенців.

У перший день відпочинку діти зустрілися з душпастирем для українців герко-католиків Угорщини о. Дам’яном Габорієм, духівником для дитячих таборів дітей воїнів АТО, які проходять цього літа на території Угорщини. Священник розповів про умови, які потрібно виконати, щоб їхній відпочинок був корисний для душі і тіла і запам’ятався на все життя. Зустріч завершилася спільною молитвою, окропленням свяченої води та благословенням на час відпочинку.

Також о. Дам’ян зустрівся з директором готельного відпочинкового комплексу Когер Моргіт та подякував за гарні умови, які були створені для відпочинку українських діточок.

У шостому таборовому заїзді для дітей воїнів АТО беруть участь 80 дітей з різних куточків України. Відпочинок спонсорується угорським урядом. Духовну опіку надає Українська Греко-Католицька Церква. Загалом цього літа 700 дітей з України матимуть змогу відпочити в Угорщині.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

ХІІ Міжнародна десятиденна піша проща родин мігрантів з Самбора у Зарваницю цього року розпочнеться 4 серпня і триватиме до 13 серпня.

Зустріч паломників відбудеться 4 серпня у місті Самборі о 7.00 на Святій Літургії у церкві Різдва Пресвятої Богородиці. Вихід прочан - о 9:30.

З благословення Голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владики Йосифа Міляна духовним провідником прощі є о. Антон Борис, священик Київської архієпархії УГКЦ. Проща присвячена 125-річниці від дня народження Патріарха Йосипа Сліпого.

Нагадаємо, прощу родин мігрантів Самбір-Зарваниця започаткував нині покійний виконавчий секретар ПМВ о. Василь Поточняк.

Духовна програма прощі: щодня Служба Божа, молитва на вервиці за жертводавців прощі, ранішні і вечірні молитви, Ісусова молитва, молитви намірень, акафісти та молебні, уділення Тайни єлеопомазання.

Духовно-мистецька програма прощі: парад вишиванок та парад українських (давніх) пісень, концерт Оксани Винницької, традиційний фестиваль мігрантської творчості у Зарваниці, молодіжний захід біля вогнища у Зарваниці.

Маршрут і всі деталі цьогорічної прощі можна дізнатися на сайті спільноти Самбір-Зарваниця - Паломник.

Соціальне служіння дозволяє нам зустрітися з Богом, який є в потребуючій особі. Про це заявив керівник відділу соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ о. Андрій Нагірняк під час VII спецкурсу місійного служіння, який проходив в Івано-Франківську.

“Кажуть: "хто бере - наповнює руку, хто дає - наповнює серце". Ми насправді більш потребуючі, ніж ті, хто нас просять. Адже соціальне служіння дозволяє нам зустрітися з Богом, який є в потребуючій особі.
Коли ми чинимо добройдіство і чуємо порух любові у нашому серці - це Бог є в нас і ми можемо зустрітися з Ним в собі”, - зазначив о. Андрій.

Він закликав майбутніх семінаристів збирати кошти на парафії на соціальне служіння. “Тому що люди бачать, що ми робимо добро, що ми допомагаємо їм творити добро. Блаженніший каже: соціальне служіння є частиною нашої ісповіді віри і справжня церковна православна спільнота є лише та, що здійснює соціальне служіння”.

Керівник відділу соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ відзначив, що у всіх релігіях є момент соціального служіння і благодійності і віруючою людиною може трактуватися лише та, яка здійснює цей соціальний відгук.

“Митрополит Андрей Шептицький, ще будучи єпископом, казав: "Я так дуже хотів би обтерти сльози з очей тих, хто плаче, потішити кожного, хто сумує, покріпити кожного, хто слабкий та немічний, уздоровити кожного, хто хворий, просвітити кожного, хто темний... Я хотів би стати всім для всіх, щоб усіх спасти". Тобто митрополит Андрей чітко окреслює, що його завдання - служіння потребуючій особі”, - зазначив о. Андрій Нагірняк.

Священик також наголосив, що соціальне служіння - один з пріоритетів Стратегії УГКЦ 2020 "Жива парафія - місце зустрічі з Живим Христом". “Наша парафія є живою тоді, коли здійснює соціальне служіння”, - підкреслив о. Андрій.

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається з 3 по 9 липня в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата.

Голова ПМВ владика Йосиф Мілян відслужив Літургію у каплиці Сестер Мироносиць для учасників VII духовно-формаційного семінару священиків-місіонерів, що ПМВ цього року проводить у м. Яремче. 

Після Літургії Голова ПМВ виступив перед священиками-місіонерами і вручив сертифікати учасникам семінару ПМВ.

"Думаю, лекції, які ви прослухали, були вам корисні і цікаві, але, мені здається, вам бракує розв'язання конкретних казуїстичних випадків, які трапляються на ваших місійних теренах, - завернувся владика Йосиф до учасників курсу. - Як на мене, семінар вдався, але будемо старатися його розвивати і робити краще".

Він також закликав учасників семінару написати в анкетах свої побажання і пропозиції, як покращити духовно-формаційний семінар для священиків-місіонерів. "Якби ви мали добрі ідеї і думки, ми б з них скористали наступного року", - звернувся єпископ до священиків.

Голова ПМВ також висловив ідею залучити до наступних семінарів дружин і дітей священиків-місіонерів, які б могли поділитися своїм досвідом перебування на міграції і водночас почерпнути нові знання.

Владика Йосиф також обговорив з місіонерами тему наступного духовно-формаційного семінару. Планується, що VIII семінар буде присвячений монашеству на місійних теренах.

Мета душпастирства сімей - зберегти християнську родину в єдності і нероздільності і створити такі умови, щоби вона намагалася жити за прикладом Біблійної родини. І таке сімейне душпастирство вкрай важливе на місійних теренах. Про це заявив експерт ПМВ єромонах Юстин Бойко під час VII сесії духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів, що проходив у м. Яремче. 

"Найбільше внаслідок міграції страждає сім'я, а сім'я - основа суспільства. Коли Аристотель у праці "Політика" говорив про державотворення, то він відзначив, що сім'я - це перша молекула, з якої починається держава, і якою буде сім'я - такою буде держава. Тобто ми можемо говорити, якою буде сім'я - такою буде Церква", - зазначив о. Юстин.

Говорячи про те, як міграція впливає на сім'ю, єромонах відзначив, що у більшості випадків явище міграції впливає негативно, особливо якщо виїздить хтось один з родини - або жінка або чоловік. "Міграція розбиває сім'ю навпіл, адже переважно виїздить на заробітки хтось один з членів родини. Тож коли сім'я виїздить разом - це позитив, тому що зберігається її єдність", - зауважив священик.

Водночас, він підкреслив, навіть якщо вся родина виїздить разом закордон, існує небезпека, що діти, які виховуватимуться у новому середовищі і новій культурі, матимуть різні погляди і цінності з батьками, тож як наслідок можуть виникати конфлікти.

Також він відзначив, що деякі українці цілковито "розчиняються", асимілюються в новій країні, втрачаючи власну ідентичність.

"Якщо не звернути увагу на сім'ю, то парафія приречена на загибель, - наголосив о. Юстин. - Але на своїх парафіях священикам треба звернути увагу і на тих молодих людей, які ще не створили сім'ї - у першу чергу на студентів або дітей мігрантів, які підходять до подружнього віку".

Єромонах закликав священиків не перекладати передподружню катехизацію на структури Католицької Церкви, натомість створити власну модель передподружьної катехизації.
"Створити власну команду - з мирян, сімей, де ви як священик також братимете участь.
Невід'ємною частиною такого приготування є реколекції. Найкраще - виїзд у якийсь санктуарій на вікенд, де можна ознайомити майбутні подружжя з богословськими науками, посповідати. Крім того, це для них нагода познайомитися з душпастирем. Якщо у тих молодих людей, яким ви дали шлюб, згодом виникнуть проблеми, вони підуть до вас", - зазначив експерт ПМВ.

О. Юстин також наголосив на необхідності окремого душпастирства сімей на парафії. "Мета душпастирства сімей - зберегти християнську родину в єдності і нероздільності і створити такі умови, щоби вона намагалася жити за прикладом Біблійної родини", - підкреслив священик.

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: