Субота, 07 грудня 2019

Голова ПМВ: Українці за кордоном мають інтегруватися, але зберігаючи національну ідентичність і духовність

П'ятниця, 22 січня 2016 14:20

Українські мігранти мають прийняти культуру і традиції держави, в якій мешкають, але водночас повинні працювати над збереженням власної національної ідентичності і духовності. Про це заявив Голова ПМВ владика Йосиф Мілян у своєму скайп-зверненні до учасників Міжнародної конференції у Лісабоні на тему: "Співпраця Церкви та суспільних організацій у контексті збереження української ідентичності у новій діаспорі".

"Ви сьогодні у Лісабоні, а я з Києва разом говоримо про трудову еміграцію, "четверту хвилю", яка сьогодні знайшлася і в Португалії, говоримо про кращу долю кожного українця і цілого народу. Аналізуючи три попередні хвилі української міграції, ми бачимо, що еміграція мала і позитив. Багато випадків, коли українці посіли чільне місце в урядах чи судах великих держав. І ми з гордістю можемо говорити, що вони і їх родини зберегли українську ідентичність", - зазначив Єпископ.

Як приклад Голова ПМВ навів Посла Канади в Україні Романа Ващука - канадського дипломата українського походження, чиї батьки емігрували до Оттави після Другої Світової війни.

Владика відзначив, що українці за кордоном повинні інтегруватися в культуру і традиції країни проживання, водночас не асимілюватися. "Я - за інтеграцію. Я думаю, що ми, українці, здатні інтегруватися і ми маємо це робити. Ми можемо багато додати до європейських народів, збагатити об'єднану на сьогодні Європу, до якої прямуємо. Але інтеграція - це не асиміляція. Ми маємо прийняти культуру держави, в якій працюємо і розвиваємося. Але ми мусимо працювати над збереженням себе як народу, нації, представників Української держави. Тобто любити своє і шанувати інших", - заликав Єпископ.

Збереження української духовності, як зазначив Владика Йосиф, це запорука збереження національної ідентичності. І закликав українців за кордоном дбати не тільки про "хліб насущний", тобто матеріальні блага, а насамперед - про дотримання Божих заповідей, зокрема четвертої - шанувати батька і матір.

Голова ПМВ розповів, що, перебуваючи у Лісабоні, відвідував українські школи, і відзначив високий рівень організації у цих навчальних закладах. "Я приємно згадую перебування у двох Лісабонських українських школах, де я мав гарні розмови з дітьми і вчителями та був втішений організацією цих шкіл. Але треба працювати далі, не зупинятися на досягнутому, прогресувати. Державні організації мусять долучатися до збереження ідентичності українців за кордоном", - наголосив вл. Йосиф Мілян.

Він також зауважив, що португальське законодавство щодо мігрантів є одним з найбільш лояльних у Європі.

Крім того, Владика нагадав, що у жовтні в Фатімі відбудеться зустріч східних католицьких єпископів Європи, на яку планують запросити українських мігрантів з різних країн Європи.

Голова ПМВ привітав усіх українців Португалії з Різдвяними святами. "Молюся за українців у Португалії і дякую, що тримаєтеся Бога і свого рідного українського. Хочеться, щоби новий рік, який прийшов, для українців і на Сході, і на Заході, і в діаспорі був кращим, щасливішим. Хай мрія про глобальний мир у світі почнеться з миру в серці кожного українця. Бо маленький мир в серці є фундаментом глобального миру в рідній Україні і цілому світі", - підкреслив Владика Йосиф. 

У конференції також взяли участь Посол України в Португальській Республіці Інна Огнівець, священники УГКЦ в Португалії та Україні, директори та вчителі українських суботніх шкіл в Португалії та представники Ради Спілки українців у Португалії.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: