Середа, 22 березня 2023

Владика Йосиф Мілян очолив Літургію для українців Будапешту з нагоди 10-ліття громади УГКЦ

Вівторок, 02 жовтня 2018 09:42

З нагоди 10-ліття української греко-католицької громади у Будапешті Голова ПМВ владика Йосиф Мілян відвідав угорську столицю і відслужив Літургію у церкві святого Михаїла. Йому співслужили: митрополит Угорської Греко-Католицької Церкви владика Филип Кочіш, душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій,  о. Іван Паньків, о. Михайло Лесів, та о. Роман Улей. Літургію своїм співом прикрасив октет «Теофорос» Львівської духовної семінарії св. Духа.

«Ми сьогодні святкуємо 10-літній ювілей громади, котру називаємо церквою, бо церква - це не мури, а об’єднання людей, які вірують в Єдиного Бога. І кожен з нас в цій будові живої церкви є, за словами Святого Папи Івана Павла II, «живим камінням». І від того, наскільки ми чутливі і вразливі на Боже Слово, наскільки ми готові реалізувати Боже Слово у будь-яких вимірах нашого людського життя, настільки зміниться цей світ. Тоді Бог буде нам усім Богом, а ми йому – народом. «На Твоє слово закину сіті», - промовив Петро. Спробуємо знайти час, щоби вслухатися у Бога, у його Слово, бо воно змінить нас, а ми - цей світ», - звернувся Владика Йосиф під час проповіді до присутніх парафіян.

На завершення урочистостей в церкві з привітальним словом звернулися до присутніх Посол України в Угорщині Любов Непоп та угорський митрополит. А відтак, владика Йосиф вручив подячні грамоти для активних парафіян та меценатів парафії. Опісля відбувся духовний концерт за участі відомого львівського тенора Назара Тарцишина та семінаристів. Також у рамках ювілейного святкування пройшла фотовиставка про історію парафії. 

Перша Літургія для українців греко-католиків в Угорщині була відправлена 3 жовтня 2008 року в церкві св. Флоріана. Тоді богослужіння очолив глава УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар у співслужінні з владикою Филипом Кочішем та владикою Богданом Дзюрахом. Після літургії, відбулася зустріч українського і угорського духовенства з українською громадою в приміщенні Державного самоврядування українців Угорщини, на якій обговорювалося питання духовної опіки для українців. Від цього моменту церкви домовлялися між собою про те, як можна вирішити питання призначення священика з України, який мав б опікуватися громадою.

Для переговорів між церквами та налагодження контактів з українською громадою, був призначений секретар ПМВ о. Василь Поточняк. Отець Василь відвідував українські громади з душпастирським візитом та налагоджував співпрацю між угорською церквою та громадою.

З 2012 року Голова ПМВ призначив священника Київської Архиєпархії УГКЦ о. Дам’яна Габорія регулярно відвідувати українські громади Угорщини. Українців в Угорщині ставало все більше, духовні потреби зростали. Вже було замало Літургій раз на місяць. У 2016 році за сприяння міністра Людських ресурсів Угорзини Балога Золтана була надана матеріальна підтримка для того, щоб українці мали душпастирську опіку на постійній основі. Цього ж року, з вересня, почалися щонедільні богослужіння. Українська греко-католицька громада в Будапешті отримала назву: парафіяльна спільнота Покрови Богородиці в Будапешті.

Від цього моменту починається активне релігійне життя громади, створюються різні церковні спільноти та центри. Так, у 2016 році розпочали діяльність пасторальна і економічна ради при парафії. У 2017 р. створюються  спільнота «Матерів в Молитві», спільнота «Назаретських родин» та Центр душпастирства молоді. У 2018 році створюється Центр підтримки сім’ї.

У вересні 2018 року з благословення владики Йосифа Міляна при парафії створили Українську школу лідерства ім. кардинала Любомира Гузара, скаутську організацію «Католицькі Скаути Європи», представництво церковного телебачення «Живе ТВ» та церковний хор.

При парафії друкується «Парафіяльний вісник», відбуваються катехизації для дітей, молоді та дорослих, здійснюються прощі по святих місцях, організовуються церковні та державні свята і різні культурно-духовні програми. Відбуваються літні християнські табори для дітей. Парафіяни активно займаються харитативною діяльністю. Найважливіше завдання і виклик, який стоїть сьогодні перед спільнотою, – це побудова свого українського храму.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найбільш популярне

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: