Вівторок, 19 жовтня 2021

О. Орест Козак: У неділю на Літургію в Атенах приходять 300-400 українців

Опубліковано в Курси для семінаристів Середа, 29 червня 2016 13:35

 

Майже в кожному місті Греції, де є римо-католицька церква, УГКЦ може мати парафію і храм для служіння, але за умови, якщо буде достатня кількість вірних. Про це заявив настоятель української громади при Афінській Церкві Святої Трійці ієромонах Орест Козак, виступаючи під час VI практичного спецкурсу з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який ПМВ проводить у Брюховичах.

О. Орест Козак розповів про особливості душпастирства в Греції і відзначив, що у витоків формування громади вірних УГКЦ стояв Блаженніший Святослав, який свого часу навчався у семінарії а Атенах і на прохання Блаженнішого Любомира збирав громаду. “У Греції дуже багато наших людей. Найбільше українців – в Атенах. У неділю на Службі Божій - 300-400 осіб. Люди приходять, люди хочуть бути в церкві, дуже багато сповідаються. У нас є дві Літургії і о 17:00 – вечірня. Між ними ще сповідаю людей. На Великдень просив приїхати допомагати наших священиків з Риму”, - зазначив настоятель української громади в Атенах.

Він розповів, що у Греція є свої труднощі, наприклад, католицькі душпастирі перебувають або на власному утриманні, або на утриманні своїх парафій. Водночас, підкреслив ієромонах, “майже в кожному місті Греції, де є римо-католицька церква, ми можемо мати парафію і храм для служіння, але якщо буде достатня кількість вірних”.

О. Орест нагадав, що нещодавно був призначений новий греко-католицький єпископ у Греції – владика Мануель (Нін). “Ми звернулися до нього, щоби він просив латинських єпископів дозволили служити Літургії для українців без певної кількості людей і без особливих причин. І він дуже радо відгукнувся. Тому тепер маємо можливість працювати, створювати нові громади, якщо знайдуться люди. Маю надію, що мені дадуть помічника і буде можливість їздити до інших міст і гуртувати людей”, - резюмував настоятель української громади при Афінській Церкві Святої Трійці.

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: