Вівторок, 19 жовтня 2021

Учасникам місійного спецкурсу прочитали лекцію про християнство в мусульманських країнах

Опубліковано в Курси для семінаристів Середа, 29 червня 2016 12:29

Більшість мусульманських країн на законодавчому рівні не мають жодних обмежень щодо релігій, і зокрема християнства. Про це заявив докторант Інституту історії Польської академії наук (Варшава) Андрій Живачівський, виступаючи під час VI практичного спецкурсу з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який ПМВ проводить у Брюховичах.

“На сьогодні у світі 38 країн, де більшість населення – мусульмани. Водночас, за Конституцією, мусульманські країни - це Іран, Саудівська Аравія, Катар. Інші, згідно с Основним законом, світські держави, де дозволені всі релігії. І ці мусульманські країни, окрім Саудівської Аравії і Катару, не мають жодних обмежень на законодавчому рівні щодо християн”, - зазначив Андрій Живачівський.

Він також зауважив, шо у Північній Африці наразі відбувається дуже багато навернень мусульман на християнство.

Науковець також розповів про особливості життя українців-християн в деяких мусульманських країнах, зокрема Туреччині і Об’єднаних Арабських Еміратах. В обох країнах, нагадав історик, вже надають душпастирську опіку вірним священики УГКЦ.

Крім того, Андрій Живачівський поінформував семінаристів про історію ісламу і його поширення, зокрема на українських землях. “Іслам панував у Кримському ханаті. Це не тільки півострів Крим, а й територія сучасних Миколаївської, Херсонської і Одеської області. Після встановлення Радянської влади і депортації кримських татар у 1944, на території України практично не було мусульман, але 1989 року кримські татари повертаються до Криму. Сьогодні більшість мусульман проживає в Криму і на Сході - Донецькій і Луганській областях, - зазначив докторант Інституту історії Польської Академії Наук.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: