Вівторок, 19 жовтня 2021

О. Василь Білаш: Щоби парафія була живою, вона має бути харитативною

Опубліковано в Курси для семінаристів Вівторок, 30 червня 2015 11:29

Парафія - серце мирянського угрупування. І важливо, щоби мирянські спільноти на парафіяльному рівні розвивалися в правильному ключі і мали здоровий духовний корінь. Про це заявив Голова комісії УГКЦ у справах мирян о. Василь Білаш під час курсу місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання у Львівській духовній семінарії.

О. Василь розповів про історію мирянських рухів. “Стрімкий розвиток мирянських рухів починається в 19 столітті внаслідок суспільних змін, які відбувалися через швидку індустріалізацію. Постало питання, щоби Церква подала свій голос в різних робітничих рухах. Почали утворюватися мирянські рухи і організації”, - зазначив о. Василь Білаш.

Священик відзначив, що митрополит Андрей Шептицький переніс цей досвід на українські землі і активно засновував мирянські спільноти, які почали відновлюватися у 90х роках XX століття.

Голова комісії УГКЦ у справах мирян відзначив, що мирянські спільноти слід відрізняти від громадських або інших світських організацій. “Мирянські спільноти мають безпосередній зв'язок з духовним проводом Церкви. Слово миряни походить від “мир”, “світ”. Тобто миряни - це ті, які живуть у світі, але покликані свідчити про Христа”, - сказав о. Василь.

Щоби парафія була живою, підкреслив о. Василь Білаш, вона має бути харитативною, дієвою. “Ранні християни фактично приваблювали людей не тим, що молилися по печерах, а тим, що вони чинили добро і випромінювали світло Божої любові. Тому парафіяльний Карітас - дуже важлива ланка, яка передбачає опіку над хворими, немічними, пристарілими”, - зазначив священик.

Отець Василь також відзначив, що важлива форма мирянського руху – прощі, і вони сьогодні набувають все більших масштабів в Україні.
Він також закликав майбутніх священиків приділяти увагу формації мирян через богослужіння, Святі Таїн, проповідь, різні молитовні гуртки, реколекції, прощі.

Голова комісії УГКЦ також порадив семінаристам у подальшому служінні не боятися делегувати мирянам повноваження. “Раджу збирати собі помічників, з яким вам буде легко працювати. А ви будете їм допомагати і направляти”, - сказав о. Василь Білаш.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: