Вівторок, 30 листопада 2021

Юрій Підлісний: Як мирянин я очікую, що священик насамперед провадитиме мене у літургійному житті

Вівторок, 11 липня 2017 18:45

Як мирянин я очікую, що священик на парафії насамперед провадитиме мене у літургійному житті. Про це заявив колишній очільник Комісії у справах мирян УГКЦ, депутат Львівської облради Юрій Підлісний під час виступу на курсі місійного служіння, який цього року ПМВ проводив в Івано-Франківську. 

“Що я як мирянин очікую від священика на парафії? Насамперед, щоби священик мене провадив і підтримував у літургійному житті. Я маю на увазі життя у Святих Таїнах, життя у храмі. Щоби я зрозумів, про що Євангеліє, як воно накладається на сьогоднішній час і щоби мене підтримав у молитві. Я очікую від Церкви, що мене прийде хтось і настановить”, - зазначив Юрій Підлісний.

Він зауважив, що раніше священик на парафії був не тільки душпастирем, а також вчителем і лікарем. “Священик років 150 тому були основою сільської інтелігенції. Вони мали вищу освіту, коли більшість мешканців не мали іноді початкової школи. Священик мав привілей, статус, повагу. А сьогодні навіть на сільській парафії люди вже з освітою. У місті більша половина парафіян має вищу освіту. Що може священик промовити до тих людей? Чи він говоритиме на тому рівні якому від нього очікує громада?” – підкреслив Підлісний.

Колишній очільник Комісії у справах мирян УГКЦ відзначив, що сьогодні священику не треба переповідати Євангеліє, адже всі люди освічені і самі можуть прочитати. Він зауважив, що душпастир має пояснити людям, як жити кожного дня, якої позиції дотримуватися у тих чи інших складних морально-етичних питаннях і пояснювати ті чи інші явища з точки зору заповідей Христових.

Юрій Підлісний зазначив, живою парафія буде тоді, коли “буде живий парафіянин і живий парох”.

“Жива парафія - це для мене добре налагоджене літургійне життя, щоби люди приступали до сповіді, до причастя. Друга частина життя парафії - відвідати кожного, хто є на парафії. Зібрати всіх і дати зрозуміти, що ви є спільнотою”, - зауважив Підлісний.

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата з 3 по 9 липня.

Фото надане прес-службою Івано-Франківської Архієпархії

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: