Субота, 21 травня 2022

Семінаристам розповіли про душпастирську опіку і психологічну допомогу мігрантам

Опубліковано в Курси для семінаристів Понеділок, 29 червня 2015 10:19

Мігранти - це величезний ресурс для Євангелізації. І душпастирю насамперед потрібно бути гостинним, прийняти і підтримати людей, допомогти їм інтегруватися. Про це заявила асистент кафедри Пасторального богослов'я УКУ Леся Левкович під час курсу місійного служіння для семінаристів у Львівській духовній семінарії. 

"Навіть душпастирючи в Украіні, ви можете зустрітися з викликом міграції, зокрема внутрішніми переселенцями, які потребуватимуть вашої допомоги. Міграція, як наголошує Папа Венедикт, є не тільки викликом, а й великою нагодою для Євангелізації в світі. І ці люди, які можливо ніколи не чули про Христа, мають нагоду Його зустріти, будучи прийнятими нами. А ми як християни маємо для них забезпечити цю можливість", - сказала викладач УКУ.

Вона відзначила, що явища Євангелізації і міграції з самого початку були пов'язані між собою. "Євангелізація від початків йшла з переміщенням християн. Мігранти подорожують - Церква подорожує з ними", - зауважила Леся Левкович. 

Вона відзначила, що у роботі душпастиря з мігрантами насамперед потрібні прийняття і гостинність. "Треба цих людей приймати з любов'ю, як братів і сестер. Хто як не християни мають бути промоутерами цієї культури гостинності, бути солідарними. У проблемах люди шукають розуміння і підтримки. І дуже часто вони шукають цю підтримку в Церкві", - зазначила викладач.

За даними різних опитувань, за словами пані Левкович, серед українців найбільшим рівнем довіри користується саме Церква - понад 60%.

Експерт відзначила, що священик має допомогти людині інтегруватися, а не асимілюватися. І наголосила, що окрім духовної підтримки, мігранти часто потребують матеріальної і психологічної допомоги. "Людині, яка не має їжі чи житла, важко зосередитися на духовному. Духовна підтримка без матеріальної є неповна, і навпаки. Тобто ця допомога має йти разом, взаємодоповнюючи одна одну", - сказала Леся Левкович.

Вона підкреслила, що душпастирю варто стати другом мігранту. "І дружба допоможе мігрантові відкритися і прийняти те, що ви будете до нього доносити, зокрема Євангеліє. Мігранти - це величезний ресурс для Євангелізації", - зазначила Леся Левкович.

Експерт також наголосила на важливості надавати душпастирську опіку і супровід студентам, які навчаються за кордоном, і залучати їх до праці з мігрантами. За офіційними даними, станом на 2014 рік 46 тисяч українських студентів навчаються за кордоном.

У свою чергу експерт ПМВ Максим Бондаренко розповів семінаристам про психологію сім'ї мігранта.
Він підкреслив, що існує дуже багато стереотипів, як щодо мігрантів-заробітчан, так і щодо внутрішніх переселенців. "Місцеві люди іноді ображають гідність мігрантів і переселенців. Уникайте стереотипів. Будьте дуже обережними. Всі ми створені на образ і подобу Божу.

Для душпастиря важливо вислухати таких людей, навіть коли вони говорять не побожні речі. Щоби вони вилили весь біль і гнів. Пустки не буває. У серці живе або любов, або ненависть. І ваша роль тут є дуже важливою", - підкреслив Максим Бондаренко.

Він також відзначив, що священику при парафії варто організувати різноманітні спільноти, щоби мігранти не відчували себе чужими і самотніми та швидше інтегрувалися.

Говорячи про внутрішньо переміщених осіб в Україні, експерт відзначив, що переселенці - це люди, які шукають Бога. "У стані шоку вони шукають будь-якої надії. Так, більшість з них не є греко-католиками. Але це наші громадяни, незалежно від віросповідання, національної приналежності, добробуту, які з тих чи інших причин змушені були покинути домівки і здебільшого є відірвані від сім'ї. Намагаємось їх не осуджувати, прийняти і зрозуміти", - зазначив Максим Бондаренко.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: