Субота, 21 травня 2022

Мирослав Маринович: У XXI столітті можлива лише одна форма душпастирювання – свідчити

Опубліковано в Курси для семінаристів Вівторок, 30 червня 2015 11:35

У XXI столітті можлива лише одна форма душпастирювання – свідчити. Про це заявив віце-ректор УКУ, релігієзнавець Мирослав Маринович під час курсу місійного служіння для семінаристів у Львівській духовній семінарії.

“У середні віки подобалася формула душпастирства Святого Августина - присилувати людей прийти до Церкви. Сьогодні ця формула не діє. У XXI столітті можлива лише одна форма душпастирювання – свідчити. Свідчити, спілкуватися і служити – це метод Євангелізації і місіонерської праці”, - сказав Мирослав Маринович.

Віце-ректор УКУ відзначив, що священики мають потяг до чистоти, і їх завдання - допомогти Святому Духові очистити мирян. “Чим більше людина усвідомлює свій гріх, тим більше вона тягнеться до добра. І завдання місіонера не в тому, щоби з мирянина виліпити стандарт, а допомогти людині йти за цим покликом до добра. Підштовхнути, але не силувати. Це максимум, що вимагається від місіонера. Все решта - справа Святого Духа”, - зазначив релігієзнавець.

Він також відзначив, що душпастир повинен мати притягальну силу, харизму. “А вона є тоді, коли ви є не людиною влади, а людиною молитви. Зверніть увагу, як сприймають миряни Блаженнішого Любомира. Ніхто його не сприймає, як людину влади - хоча він був Главою Церкви, - тому що його багаж молитви промовляє з очей. Коли він входить до приміщення, всі одразу розцвітають. Я це бачив не один раз. Цю силу притягальності ви маєте у собі плекати”, - звернувся Мирослав Маринович до семінаристів.

Релігієзнавець також закликав майбутніх священиків мати милосердя до мирян.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: