Неділя, 07 березня 2021

У Львові розпочався курс місійного служіння для семінаристів

Опубліковано в Курси для семінаристів Вівторок, 23 червня 2015 10:00

Церква завжди повинна бути місійною. Водночас, щоби душпастирювати на місійних теренах, потрібен хист - бути активним, харизматичним і креативним священиком-ентузіастом. Про це заявив Голова ПМВ, Єпископ-помічник Київської архиєпархії Владика Йосиф Мілян під час виступу на спецкурсі місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання духовних семінарій УГКЦ в Україні, який розпочався у Львівській духовній семінарії Святого Духа.

"Наш відділ покликаний забезпечувати пастирську опіку вірним у понад 40 країнах, де ще немає церковних структур УГКЦ. Ми працюємо у Прибалтиці, Італії, Іспанії, Греції, Нідерландах, Казахстані, Росії та інших країнах. Є громади (і ми маємо з ними контакт) у Китаї, Японії і Північній Африці. Моніторимо ситуацію присутності українців греко-католиків у різних країнах світу, - зазначив Владика Йосиф. - Церква, яка не місіонує, приречена. Адже Церква завжди мусить бути місійною. Місійність у нашій Церкві потребує розвитку. Тож намагаємось реагувати на ті чи інші виклики в різних країнах".

Голова ПМВ розповів про діяльність Пасторально-Міграційного відділу, про потреби у священиках і душпастирські підходи в різних країнах. Зокрема, зауважив єпископ, на сьогодні існує потреба у двох місіонерах у Туреччині і двох у Греції. Також дуже багато священиків потрібно для служіння у Казахстані і Росії. "Шукаємо достойних кандидатів. Адже потрібно не тільки надавати духовну опіку нашим вірним, а й зважати на традиції і культуру країни, знати мову. На місійних теренах витримає харизматичний і креативний священик-ентузіаст", - зазначив владика Йосиф.

Єпископ також відзначив, що ПМВ активно співпрацює з МЗС і налагоджує контакти з послами в різних країнах світу, де мешкають українці.

Секретар ПМВ о. Андрій Гах розповів семінаристам про організацію цьогорічного спецкурсу, відзначив, що його мета, насамперед – ознайомити з особливостями душпастирювання на місіях. "Курс має більш практичне наповнення, ніж теоретичне. Ми збираємо старшокурсників, щоби показати їм можливості служіння Церкві поза межами України. Цей курс покликаний зарядити вас духом місійності, щоби у вас виникло бажання послужити нашим людям, щоби ви знали, де є така потреба, і які особливості існують в тій чи іншій країні", - звернувся отець Андрій до семінаристів.

У свою чергу експерт ПМВ Тарас Гринчишин поінформував учасників спецкурсу про географію та статистику української діаспори та Церков у світі. Зокрема, він розповів про чотири хвилі міграції українців, чинники, що їх викликали, про структуру Церкви у цих країнах. Тарас Гринчишмн зауважив, що за офіційними даними, УГКЦ має в світі близько 4 мільйонів вірних, з яких близько 3,4 млн перебувають в Україні.

Після лекцій у Львівській духовній семінарії відслужили панахиду за виконавчим секретарем ПМВ о. Василем Поточняком.

Традиційний спецкурс, який вже 5-й рік поспіль організовує ПМВ, цього року триватиме з 22 по 28 червня у Львівській духовній семінарії.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: