Неділя, 07 березня 2021

О. Мирон Бендик: Перше місійне завдання нашої Церкви - дійти до всіх вірних, де б вони в світі не були

Опубліковано в Курси для семінаристів Середа, 24 червня 2015 08:46

Перше місійне завдання нашої Церкви - дійти до всіх вірних, де б вони в світі не були. Про це заявив ректор Дрогобицької духовної семінарії д-р Мирон Бендик під час курсу місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання у Львівській духовній семінарії.

“Місійний наказ Христовий стосується і нашої Церкви. І наше перше завдання, яке формулював ще Митрополит Андрей Шептицький, – дійти до всіх наших земляків, де б вони в світі не були. Це завдання ми ще не виконали, адже дуже багато є місць і регіонів, куди ще не доїхали греко-католицькі священики, але де є наша діаспора, наші люди. І куди потрібно прийти”, - зазначив о. Мирон Бендик.

Друге місійне завдання УГКЦ, відзначив ректор, – це завдання екуменічне: відновити єдність Київської Церкви. “Це полягає у тому, що ми, греко-католики і православні, відновлюємо визнання єдності у вірі і сопричастя в таїнствах. Ми є греко-католики і православні. Але так не було історично. Ми говоримо про віру Святого Володимира, про його хрещення, яке з Києва поширилося на всі наші регіони. Між українцями греко-католиками і православними немає мовного, культурного, ментального бар’єру. І тому для нас набагато простіше реалізувати це завдання, ніж для будь-кого ще. Це місія Церкви, священиків. Ми не переходимо у православ’я чи православ’я не переходить в УГКЦ, але і православні і греко-католики входять у взаємну єдність або сопричастя”, - підкреслив ректор Дрогобицької духовної семінарії.

Він також відзначив, що для розвитку місійності важливий людський фактор, зокрема, мислення і діяльність священика. “Не буде Церква рости, якщо її духовенство не буде мислити широкими категоріями. Ми є глобальна Церква, тож замало мислити тільки категоріями України. В одній Росії мешкає 5 млн українців. Це люди обділені, вивезені, репресовані, там живуть їх діти, онуки, і вони мають право чекати, що до них прийде свій священик. Величезна потреба у священиках у Східній діаспорі. Це не тільки наша місія - прийти туди, але є великі сподівання людей, що ми прийдемо”, - зауважив д-р Мирон Бендик.

Традиційний спецкурс, який вже 5-й рік поспіль організовує ПМВ, цього року триватиме з 22 по 28 червня у Львівській духовній семінарії.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: