Четвер, 20 січня 2022

У Боснії стартував семінар ПМВ для священників-місіонерів

Опубліковано в Семінари для місіонерів Вівторок, 16 липня 2019 09:00

У м. Баня-Лука (Боснія і Герцеговина) розпочалася II сесія духовно-формаційного семінару Пасторально-міграційного відділу для підвищення кваліфікації місіонерів-священників, монахів та монахинь із-за кордону, які опікуються вірними Церкви в тих країнах, де немає церковних структур УГКЦ.

На семінар з`їхалися близько 30 священиків УГКЦ, які душпастирюють у Боснії і Герцеговині, Хорватії, Естонії, Казахстані, Росії та Україні.

Тема цьогорічного заходу: “Збереження християнської ідентичності та її роль в інтеграційному процесі як запобіжник асиміляції”.

Зустріч розпочалася з Літургії, яку очолив Голова ПМВ владика Йосиф Мілян.  Після Богослужіння єпископ розповів про діяльність ПМВ і мету семінару.

«Ми приїхали до Боснії щоби поспілкуватися, навчитися, поділитися, набратися сил і досвіду, щоби якнайкраще послужити нашим вірним, розкиданим по цілому світу, - зазначив Голова ПМВ. - Нам дуже ходило бути у Боснії, де відчувається духовний зв'язок з блаженними Климентієм Шептицьким і Леонтієм Фьодоровим, російським католицьким екзархом. Цей тиждень ми плануємо відвідати ті місця, де перебували наші блаженні. У світі немає випадковостей. Ми невипадково тут. І о. Климентій невипадково був саме у Боснії, на Балканах. Кажуть, треба мати щастя опинитися у потрібний час у потрібному місці. Може їхня досконалість почалася саме тут. Ми хочемо знайти ту точку, причаститися їхнього подвигу, саме на цій землі. Ми хочемо бути вдячні українцям, які з ними співпрацювали. Дякуємо вам, що вмієте це підтримувати, шанувати та розвивати».

Владика Йосиф також переказав учасникам семінару вітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. «Він у Зарваниці передавав вам свої поздоровлення і своє благословення. Якщо ви подивитесь трансляцію Літургії з Патріаршого собору у великі свята, то побачите, що він завжди задує наших українців на поселеннях, нашу діаспору, наших мігрантів», - зазначив єпископ.

Також у рамках проведення семінару в м. Баня-Лука буде урочисто відкрито і освячено пам’ятний знак, який увіковічнить пам'ять двох монахів студитів - блаженних Климентія Шептицького і Леонтія Фьодорова. Обидва померли мученичою смертю у Росії як Екзархи.

Нагадаємо, I сесія духовно-формаційного семінару ПМВ відбулася в травні у Мадриді і зібрала майже 50 учасників-священиків УГКЦ з усієї Європи.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: