Четвер, 20 січня 2022

О. Ростислав Пендюк: Душпастирі мають навчитися слухати, зокрема і молодих людей

Опубліковано в Семінари для місіонерів Четвер, 16 травня 2019 12:46

Сучасний світ дуже швидко змінюється. І ми як Церква мусимо мінятися. Звичайно, Христос вчора, сьогодні і завтра той самий. Але мають змінюватися наші підходи. Про це заявив Голова Патріаршої комісії  УГКЦ у справах молоді о. Ростислав Пендюк на семінарі ПМВ у Мадриді для священиків УГКЦ, які душпастирюють поза межами України.

«Ми маємо дуже чітко усвідомити, що сучасний світ дуже швидко і інтенсивно змінюється. І ми як Церква можемо і мусимо мінятися. Звичайно, Христос вчора, сьогодні і завтра той самий. Євангеліє ніхто міняти не буде. Але мають змінюватися наші підходи. Не зміст проповіді, а форма проповіді. Не те, що ми доносимо до людей, а як ми це робимо», - наголосив о. Ростислав.

Священик підкреслив, що найперше душпастирі мають навчитися слухати. «Ми дуже гарно проповідуємо, але не вміємо слухати. Але питання, якщо ми не вміємо слухати, то чи наша проповідь попадає на ґрунт і чи з неї може щось прорости? Тож слухання - це компетенція, якої бракує нам, душпастирям, і Церкві загалом», - зазначив Голова молодіжної комісії.

О. Ростислав також представив душпастирство молоді в світлі Посинодального Папського Повчання  Christus vivit.

«Папа говорить, що потрібно уникати всього того, що робить Церкву закоріненою і нерухомою. Водночас закликає уникати омолодження Церкви через повне і бездумне занурення в сучасність. Папа Франциск також говорить, що потрібно створити більше просторів у Церкві, де звучатиме голос молодих», - зауважив о. Ростислав.

Святіший Отець говорить про те, що молоді люди є творцями молодіжного душпастирства, підтримувані душпастирями і вільні у своїй діяльності, - відзначив священик.

О. Ростислав Пендюк наголосив на необхідності делегувати деякі обов’язки і відповідальність молоді. Водночас священики мають підтримувати і скеровувати молодих людей.

«Папа говорить, що молодь є різною. Різне походження, вподобання, можливості. Тому не треба намагатися всіх уніфікувати», - закликав учасників семінару отець Ростислав.

Він також наголосив, що у душпастирстві молоді перед священиками постає два головних завдання: пошук і зростання.

О. Ростислав зауважив, що у пошуку молодих людей важливі такі принципи: мова любові, відкритість, розуміння, безкорисливість, керигма зрозумілою мовою сучасної молоді. І порадив священикам залучати молодь через доступні і зрозумілі їй форми: проведення фестивалів, спортивних змагань, через музику, кіно і, очевидно, соціальні мережі.

«До соцмереж можна по різному ставитися. Але якщо нас там не буде, буде хтось інший. І якщо нашої думки і позиції там не буде, буде інша думка, яка стане провідною. І це треба враховувати», - підкреслив священик.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: