Четвер, 20 січня 2022

О. Олег Здреник на семінарі ПМВ у Боснії: Успішна Церква мусить бути молодою

Опубліковано в Семінари для місіонерів Середа, 17 липня 2019 10:41

Якщо ми хочемо бути успішною Церквою, ця Церква мусить бути молодою. Мусимо думати і говорити, як молоді. Про це заявив о. Олег Здреник із Самбірсько-Дрогобицької єпархії під час семінару ПМВ для священників-місіонерів, що проходить у босійнському місті Баня-Лука.

Промова священника була присвячена душпастирству молоді в світлі Посинодального Папського Повчання Christus vivit.

«Коли Папа говорить про молодь в Церкві, то багато говорить про молодих священників і часто порівнює Ісуса, який є молодий, з Церквою, яка є молодою. Йдеться про молодість Церкви не за віком, а за духом. Папа пише: «Той, хто вже не є молодим, потребує нагоди бути поруч із молоддю, чути її голос і тим самим стимулювати себе бути молодим», - підкреслив отець Олег.

Він відзначив, що Святіший Отець застерігає священників уникати всього того, що робить Церкву закоріненою в минуле і нерухомою. Водночас, уникати омолодження Церкви «через повне і бездумне занурення в сучасність», коли душпастирі перетворюються в аніматорів, стараються бути молодими і сучасними і переходять межу.
Папа також закликає створювати більше просторів у Церкві, де може лунати голос молодих.

О. Олег зауважив, що священники і богопосвячені особи самі часто дають причини молодим людям відкидати Церкву через критику, осуд, несприйняття.
«Папа Франциск говорить, що молоді не хочуть Церкви мовчазної і несміливої. Але також не хочуть Церкви, яка безперервно воює за дві-три теми», - зазначив о. Олег Здреник.

Священник також підкреслив, що Церква часто дає відповіді, не слухаючи питань, зокрема і від молоді. «Перше, аніж говорити, треба зрозуміти, що людина хоче, щоб ми їй говорили. А щоби це зрозуміти, треба слухати», - наголосив промовець.

Він також закликав священників не «створювати списки недосконалості молоді», а намагатися помітити навіть найменший вогник у молодих людях.
У своєму посланні Папа Франциск зупинився і на явищі «цифрової міграції», яка віддаляє сучасних людей від родинних і культурних цінностей, сковує, породжує самотність і відкинення близьких.

«Інтернет – це добре. Але це водночас небезпека і виклик для нас, як душпастирів. Цифрове середовище для сучасного душпастиря є дуже важливим, якщо він хоче бути успішним», - підкреслив о. Олег.

Папа радить сучасним душпастирям насамперед показати людям любов, зокрема і любов до себе. «Говорити людям, що Христос рятує від гріха, що Його любов більша від гріха. Його любов - то свобода. А також говорити, що Бог живий і він тебе любить», - закликав учасників семінару отець Олег.

«Якщо ми хочемо бути успішною Церквою, ця церква мусить бути молодою. Ми не можемо бути нерухомими священниками. У нерухомих священників парафії теж нерухомі. Ми мусимо думати, як молоді, і говорити, як молоді», - резюмував душпастир.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: