П'ятниця, 22 жовтня 2021

Священикам-місіонерам розповіли про працю з соцмережами: Фейсбук - це не проповідальниця. Будьте готові до дискусій, заперечень і питань

Опубліковано в Семінари для місіонерів Середа, 20 липня 2016 17:52

Викладати інформацію в соціальних мережах, зокрема у Фейсбуці, потрібно коротко, просто і грамотно. Треба бути оперативними і відповідати на запитання, які хвилюють людей. Про це заявила експерт з SMM компанії «Горгани» Вероніка Саврук, розповідаючи про працю з соціальними мережами під час VI сесії духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікацій місіонерів УГКЦ на тему: «Душпастирство молоді та дітей в умовах міграції» у Брюховичах.

Вона зазначила, що з появою соціальних мереж, відбувся злам у комунікації. “Сьогодні аудиторія отримала мікрофон. Люди можуть писати свої відгуки, враження, думки. Вони отримали великий вибір і обтяжені різною інформацією. Тож важливо потрапити в комунікативне поле”, - підкреслила Вероніка Саврук.

Вона відзначила, що, зважаючи на величезний обсяг інформації, людей важко привабити до окремо взятого посту. Крім того, в українському суспільстві існує великий дефіцит довіри. “Кому довіряють українці, хто для них є авторитетом? У 2015 році Центр Разумкова провів дослідження, і виявилося, що найбільший рівень довіри серед українців сьогодні мають волонтерські організації - 67%, Церква - 62%, Збройні сили України- 55%, добровольчі батальйони - 53%, українські ЗМІ - 47%. Однак не довіряють медіа майже стільки ж - 45%. Питання – як цю довіру отримати і виправдати?” – зазначила фахівець з SMM. Вона зауважила, що довіра вибудовується репутацією. “Репутація складається з того, що ви говорите і що ви робите. І воно має бути взаємопов’язаним”, - наголосила Вероніка Саврук.

Розповідаючи про особливості ведення Фейсбук-сторінки, експерт відзначила, що насамперед потрібно визначитися з цільовою аудиторією, потім – як доносити інформацію, хто має бути речником і, власне, що говорити.

Вона зауважила, що священики можуть сегментувати парафіян за різними ознаками: одружені, неодружені, молодь, діти, активні або неактивні тощо. І, залежно від аудиторії, формувати комунікацію.

“Фейсбук - це не проповідальниця. Будьте готові, що будуть дискутувати, заперечувати, ставити питання. Може бути багато негативу, адже люди зараз агресивно налаштовані. Тож важливо відповідати на запитання, які турбують людей. Пишіть коротко, просто і грамотно, використовуйте образи. Інформація має бут дозованою. У Фейсбуці радять розміщувати не більше 3 постів на день”, - зазначила Вероніка Саврук.

Вона порадила священикам визначитися з колом тем, в яких вони можуть бути експертами і, відповідно, компетентно коментувати ті чи інші події і явища. Вона також підкреслила, що у праці з соціальними мережами дуже важлива оперативність.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: