Четвер, 22 серпня 2019

Учасникам духовно-формаційного семінару ПМВ розповіли про психологію підлітків

Опубліковано в Семінари для місіонерів Середа, 20 липня 2016 15:37

Негативізм - особливість підліткового віку. І батькам потрібно гнучко реагувати на таку поведінку дитини. Про це заявила практикуючий психолог Наталка Ільчишин під час VI сесії духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікацій місіонерів УГКЦ на тему: «Душпастирство молоді та дітей в умовах міграції» у Брюховичах.

Розповідаючи про особливості підліткової психології, експерт відзначила, що завдання підліткового віку - стати на інший рівень стосунків з батьками. “Дитина має перебудуватися, зрозуміти, що дорослість - це в першу чергу відповідальність за свої вчинки. І батьки мають зрозуміти, що їхня дитина - вже не дитина. Якщо підлітковий період проходить нормально, то в 15-16 років у батьків і дитини починається новий етап стосунків на паритетних засадах”, - зазначила Наталка Ільчишин.

Вона відзначила, що, на жаль, не всі батьки це розуміють і вимагають від підлітків абсолютного послуху. “Негативізм - особливість підліткового віку, бажання протиставити себе тим, хто має над підлітком владу. Якщо батьки реагують неправильно, дотискають і намагаються у будь-який спосіб досягнути своєї цілі, негативізм може стати рисою характеру”, - підкреслила експерт.

Психолог також відзначила, що дуже важливо, щоби у підлітковому віці батьки намагалися зберегти контакт зі своєю дитиною. “Проблема українських сімей - наших хлопчиків виховують жінки. Дуже багато батьків усуваються від виховання або їх усувають. А хлопчик мусить мати зразок чоловічої поведінки”, - зауважила Наталка Ільчишин.

Вона також наголосила, що саме у підлітковому віці закладаються звички - і це можуть бути звички як до здорового способу життя і занять спортом, так і навпаки – шкідливі.

Говорячи про причину виникнення конфліктів батьків і дітей, психолог підкреслила, що це насамперед невміння приймати іншу точку зору. “Дитина вважає, що має рацію, і не чує аргументів батьків, вважає свою позицією єдино правильною. Перехід на рівень дорослості передбачає те, що людина стає здатною прийняти іншу точку зору. Вона може не погоджуватися з нею, але може її прийняти”, - сказала Наталка Ільчишин.

Вона також окреслила завдання розвитку на період ранньої дорослості: продовження розвитку власної ідентичності, утвердження у своїх пріоритетах, гнучкість мислення, зав’язування близьких стосунків, початок сімейного життя, початок професійного життя і громадянська відповідальність.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: