П'ятниця, 22 жовтня 2021

О. Петро Верхоляк: Все більше українських студентів їдуть навчатися за кордон і Церква має відповісти на цей виклик

Опубліковано в Семінари для місіонерів Середа, 20 липня 2016 13:18

Все більше українських студентів їдуть навчатися за кордон. Тож Церква має відповісти на цей виклик і приділити належну увагу академічному душпастирству на місійних теренах. Про це заявив керівник напрямку академічного душпастирства комісії у справах молоді УГКЦ о. Петро Верхоляк під час VI сесії духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікацій місіонерів УГКЦ на тему: «Душпастирство молоді та дітей в умовах міграції» у Брюховичах.

“Нова хвиля української міграції відмінна від інших ще й тим, що поїхало багато студентів. Ця студентська хвиля хлинула в країни близько зарубіжжя. Польща переповнена нашими студентами. Прибалтійські країни теж це відчувають. Наша молодь їде за кордон і багато хто залишиться там на проживання, на жаль. Тому цю нову хвилю діаспори Церква не може обійти стороною”, - зазначив о. Петро Верхоляк.

Він відзначив, що українські студенти за кордоном – це молоді люди віком від 17 до 25-30 років. І зауважив, шо в умовах зміни місця проживання, комфортного середовища і свободи від батьківського контролю у студентів проявляється криза віри. Тому священикам за кордоном варто йти до навчальних закладів і вміти зацікавити молодих людей, щоби привести їх до Бога. “Наприклад, влаштувати екскурсію по місту - це один зі способів. Бо сказати: прийди на духовну зустріч - не прийде. Сказати: до церкви - не прийде. А сказати: ви приїхали до нового міста і ми для вас маємо чудову екскурсію - і молодь прийде. І з 20-30 осіб, які прийдуть, 5-10 залишаться”, - зауважив керівник напрямку академічного душпастирства комісії у справах молоді.

Він також відзначив, що студенти відчувають себе найбільш самотніми на великі свята, такі як Великдень, Різдво, тому варто організувати на парафії святкування, залучивши молодь.  “У Києві ми зробили святвечір для студентів. До Патріаршого собору прийшло 180 студентів. Вже ту молодь можна потім залучити, задіяти у волонтерських рухах”, - розповів о. Петро.

Священик також розповів про діяльність Молодіжного простору, який об’єднує різні ініціативи. “Одна з них – “Хтось не зробить”. Це новий проект Патріаршої комісії, команда, яка відповідає за те, щоби задіяти молодь у волонтерських рухах: екологічних, освітянських, з фінансової грамотності тощо. Ці речі не мають відношення до Христа, але дають можливість молодим людям знайти Бога і реалізувати себе у Церкві”, - наголосив о. Петро Верхоляк.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: