П'ятниця, 22 жовтня 2021

Великоднє привітання Голови ПМВ

Опубліковано в Публікації Субота, 15 квітня 2017 07:30

Голова ПМВ владика Йосиф Мілян привітав всіх вірних УГКЦ зі Святом Воскресіння Христового.

Всечесні Отці! Дорогі і улюблені у Христі Брати і Сестри!

Великодні свята є днями Великої, Істинної і Єдиної християнської радості. Воскреслий Христос Господь переміг смерть і наше зло, благовістить перемогу життя і благодаті, починаючи від тих, що перебували в очікуванні на Нього. Воскреслий Христос звіщає: МИР ВАМ. Цей мир є іншим від того, який дає світ, бо є дарований Тим, хто досвідчив людської злоби, але вийшов переможцем, показуючи покликання і велич людини. Цей Мир, Його мир, є приготуванням у власному серці місця для отримання Святого Духа і преображення з лякливих на відважних ісповідників-визнавців Ісуса Христа. З цими самими словами і з цим самим Даром Христос приходить посеред нас, посеред Вашої спільноти.

Дорогі у Пасхальній радості, приходячи між своїх переляканих апостолів, Христос приходить і показує свої рани. Вони немовби є тією посвідкою, тими знаками, через які дає себе розпізнати, що Він є той самий. Він є воскреслий, але в собі носить ті самі рани, вони є частиною Його досвіду. Ваша спільнота вже може похвалитися своєю малою історією, досвідом пройденого шляху. Цей шлях далеко від Батьківщини, від Ваших Рідних та з різними труднощами. Але Ви не долали їх самі, Христос був із Вами. Знаком Його присутності є Ваші спільноти і шукання єдності між Вами. Гріх завжди ранить і розділює, роздирає і відвертає, кожний поділ є цього очевидним доказом. Сьогодні Христос стає посеред Вашої спільноти, показуючи Свої рани, щоб ми мали сміливість подивитися на наші зранення і вирішити спільно прийняти Його мир і разом з Ним розпочати нову сторінку особистої історії чи історії спільноти, залишаючи у вчорашньому досвід болю і поділу.

Воскреслий приходить, коли двері були замкнені. Стає посеред нас, не соромлячись ран, не приховуючи їх і не вдаючи, що нічого не сталося. Стає між апостолів, не дорікаючи їм.
Сьогодні Він звертається до кожного з нас особисто, проходячи через замкнені двері нашого серця. Його слово «Мир Вам» лунає там, запрошуючи до прощення і прийняття одне одного з любові до Нього та з почуттями братерської солідарної співпраці та взаємної любові.

«Мир нам сам Христос приносить, Мир нам небо днесь голосить, Мир той Божий всі вітаймо, Ласку Божу прославляймо, Чудо Боже із чудес: Христос воскрес!..» Відновлюватися Христовим миром означає перемінюватися і почати дивитися на все не з перспективи власної користі чи власних переконань, але поглянути на все по Божому, шукаючи і будуючи єдність, служачи одне одному власними дарами і талантами. Тим відзначалася спільнота Христових учнів від початків аж до сьогодні. Такою ж поставою і ми можемо свідчити нашу приналежність до Христа в тих місцях, державах, де ми є розпорошені.

Дорогі у Христі! Моїм благословенням, побажанням і словами пасхальної радості хочу звернутися до кожного з Вас особисто і до Вашої спільноти. Вдивляючись у Воскреслого Христа-Переможця відкиньте спокуси непевності, страху і поділів. Заохочені словами нашої Літургії «очистьмо почування» серця, щоб прийняти Господа і стати Його світлом як в наших родинах, спільнотах, так і для тих, до кого посилає нас Боже Провидіння. Ідучи за Христом досвідчимо радості і наповнимося Його надією.

Хай Пасхальний час, як весна, розбудить у Ваших серцях усе те, що є найшляхетніше і людяне та береже Вас Бог у доброму здоров’ї, мирі та радості!

Нехай благословення і мир Воскреслого Христа перебувають з усіма Вами!

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: