Субота, 04 липня 2020

Вл. Йосиф Мілян: Уряд Угорщини готовий надати матеріальну підтримку для душпастирства УГКЦ

Середа, 23 березня 2016 09:36

Уряд Угорщини готовий надати матеріальну підтримку для душпастирства УГКЦ на теренах Угорської держави. Про це заявив Голова ПМВ, єпископ-Помічник Київської архиєпархії владика Йосиф Мілян за підсумками зустрічі з міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом у Будапешті. 

Владика відзначив, що сьогодні в Угорщині за офіційними даними проживає 7,5 тис. громадян України. А релігійна спільнота УГКЦ в Угорщині розвивається і зростає, тож назріла потреба перебування священика УГКЦ на теренах Угорщини настало.

"На зустрічі з міністром ми обговорили можливість матеріальної допомоги нашій релігійній спільноті українців греко-католиків в Угорщині, які сьогодні чисельно представлені в Будапешті, Мішкольці і Ньїредьгазі. Найбільш активна і дієва громада українців - у Будапешті, до якої доїжджає о. Дам'ян Габорій, священик Київської архиєпархії, для надання духовної опіки нашим вірним. Але він їздить раз на місяць і на великі свята. І наші вірні одностайно заявляють, що цього вже замало. У громади є потреба катехизації дітей, у Будапешті навчається чимало українських студентів і громада хотіла би мати священика щодня. Тож під час зустрічі ми представили наші потреби і проблеми та звернулися до міністра про матеріальну підтримку нашого душпастирства. Міністр заявив, що Угорщина дуже дружня до Української держави, що вона старається допомагати національним меншинам і готова нас підтримати. Вони готові виділити нам кошти, навіть вже на цей рік", - розповів Владика Йосиф.

Єпископ зазначив, що під час зустрічі говорили і про потребу сталого приміщення для богослужінь, але це питання має вирішуватися з Митрополитом Угорської Греко-Католицької Церкви.

Владика відзначив, що міністр з правлячої коаліції Угорщини дуже позитивно поставився і дуже швидко відреагував на духовні потреби українців. "У підсумку нашої зустрічі міністр у дружній формі сказав: "Перекажіть українцям, що Угорщина любить Україну", - зазначив Голова ПМВ.

Владика зауважив, що наразі йдеться про виділення коштів для забезпечення настало одного священика УГКЦ на теренах Угорщини. Водночас вже сьогодні існує потреба у 2-3 душпастирях для надання духовної опіки всім нашим вірним.

Під час візиту до Угорщини владика Йосиф Мілян також відслужив недільну Літургію, а потім поспілкувався з українською громадою Угорщини.

Крім того, Голова ПМВ відвідав угорський парламент.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: