П'ятниця, 09 червня 2023

В Угорщині при парафії УГКЦ відбулася перша зустріч українських скаутів

Вівторок, 25 вересня 2018 09:39

22 вересня при українській греко-католицькій парафії Покрови Богородиці в Будапешті відбулася перша скаутська зустріч, в якій взяли участь 25 українських дітей.

Католицька скаутська організація була створена з благословення голови Пасторально–міграційного відділу УГКЦ владики Йосифа Міляна.

Цій події передувала в травні цього року презентація скаутського руху для української громади в Угорщині, а в червні - скаутського табору.

Даний скаутський осередок в Будапешті відноситься до української асоціації «Католицького скаутства Європи», яка входить у Федерацію скаутів Європи. Остання має підтримку ЄС і дорадчий голос в Раді Європи, і є першим українським осередком цієї організації серед української діаспори.

Першу скаутську зустріч, з дозволу українського керівництва організації - крайового вітки хлопців - Ігора Дубиняка та крайової вітки дівчат - Галини Білан, - провели скаути Тарас Гардигура (Золочів) та Марія Оверко (Львів).

Як розповів скаут Тарас під час зустрічі: «Основна мета нашої організації — надання кожній молодій людині засобів для особистого розвитку через п’ять цілей: Здоров’я і фізичний розвиток, Конкретність, Формування характеру, Дух служіння, Відкриття Бога».

Відповідальними за розвиток скаутства в Угорщині є душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій, Оксана Сірко та Марія Втерковська.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найбільш популярне

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: