Четвер, 20 січня 2022

У Вільнюсі біля ікони Богородиці Остробрамської молилися за мир в Україні, Франції і в усьому світі

Вівторок, 17 листопада 2015 13:52

У Вільнюсі відслужили Божественну літургію з нагоди відпусту Остробрамської Богородиці. 

Голова ПМВ Вл. Йосиф Мілян, вл. Іриней Білик, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ, ігумен монастиря св. Йосафата у Вільнюсі о. Павло Яхимець, ЧСВВ, секретар ПМВ о. Андрій Гах та інші священики і віряни-українці, які мешкають у Вільнюсі, молились біля ікони Божої Матері Остробрамської за мир в Україні, Франції, Європі загалом, в Сирії, на Близькому Сході і в усьому світі.

 

“Сьогодні Вільнюс прославляє Богородицю. Це європейське місто справді величає Ту, яка стала Покровом і міста, і Литви, і цілого європейського континенту. І ми, українці греко-католики, католики Східного обряду, сьогодні знову стоїмо перед ликом Пречистої Остробрамської Богородиці, як ми робили це впродовж більше 500 років. Ми сьогодні знову прийшли до Пречистої Матері, яка вміла попросити свого Сина, нашого Бога, чуда перетворення води в вино. Нам сьогодні так потрібно чуда в Україні. Чуда єдності і чуда миру. Аби мир запанував на Східних теренах Української держави, де сьогодні війна, де гинуть люди, де нищиться інфраструктура, де люди мусять кидати домівки і стають біженцями, гонені вогнем і смертю війни”, - зазначив владика Йосиф під час проповіді.

Єпископ наголосив, що кожен українець сьогодні бажає одного – миру . І відзначив, що глобальний миром є мир у серці кожного з нас.

“Молимося сьогодні за мир. За мир в Україні, у Франції, на Близькому Сході - в Сирії і Єгипті. А також, щоби Божий мир запанував у серці кожного з нас. Напевно, коли він запанує у серці, він запанує в Європі і в цілому світі”, - відзначив Голова ПМВ.

 

Вл. Йосиф Мілян також підкреслив, що завдання християн - не розповідати Богові про нашу волю, а слухати Бога, жити за Його заповідями і керуючись фразою, яку вимовила Богородиця в Кані Галилейській: “Що скаже вам, те робіть”. “Проблема Європи і світу не в тому, що Європа не розуміє мови сирійців чи єгиптян, проблема християнства у Європі в тому, що ми не розмовляємо єдиною мовою Бога, мовою християн, мовою Божих заповідей. І це є головним підвальним каменем, що може об’єднати нас, з різними стартовими можливостями до розвитку. Бог має бути нашою єдністю”, - наголосив владика Йосиф.

Відпустові моління перед іконою Остробрамської Богородиці відбуваються щороку. Кожна мовна спільнота має свій день.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найбільш популярне

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: