Середа, 22 березня 2023

Заступник міністра молоді: Ми переконуємо керівників громад вкладати в молодих людей і створювати нові можливості

Опубліковано в Курси для семінаристів Субота, 29 червня 2019 13:28

Ми кажемо керівникам громад: якщо ви хочете, щоби у вашої громади було майбутнє, вам потрібно сьогодні думати, що ви зробите для молоді, які можливості створите. Про це заявив заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема під час спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, що триває в Дрогобичі.

Він відзначив, що будь-яка держава повинна думати про створення можливостей для самореалізації і самоствердження молодих людей. І відзначив, що з реформою децентралізації саме громади почали вирішувати, що є важливим для них і куди краще спрямувати ресурс. «Для нас важливо створювати нові можливості і щоби молоді українці бачили, як можна ці можливості використовувати для себе. Ми намагаємось переконати керівників громад вкладати в молодих людей, у навчання, у створення нових робочих місць. І дуже часто це вдається. Бо сьогодні часто лідерами громад стають молоді люди, які мають хороші здорові амбіції щось змінити. Ми кажемо: якщо ви хочете, щоби у вашої громади було майбутнє, вам потрібно сьогодні думати, що ви зробите для молоді зараз, які можливості створите», - зазначив Олександр Ярема.

Він також відзначив, що в українському суспільстві часто говорять про молодь як про майбутнє України. «Ми кажемо – ні! Діти - це майбутнє. А молодь - це сьогодні. Якщо ми говоримо про молодь як майбутнє, ми забираємо у неї сьогодні», - підкреслив заступник міністра молоді.

Олександр Ярема зауважив, міністерство активно працює з громадським сектором, з громадськими організаціями. «Маємо конкурс про підтримку проектів молодіжних і дитячих організацій. Цього року виділили 12 млн грн. І для нас важливо, що це не тільки для всеукраїнських організацій, а й місцевих. Головне – щоби проект (чи то табір, чи якесь навчання, чи екологічна акція) відповідав цілям молодіжної політики», - зазначив доповідач.

Він також відзначив, що для Міністерства важлива робота з розвитку інфраструктури, зокрема молодіжних просторів і центрів.

«І тут, як не дивно, чемпіоном в цьому питанні є Донеччина. За останні три роки в області відкрили понад 100 молодіжних центрів і просторів», - зазначив заступник міністра.

Олександр Ярема розповів про свій нещодавній візит до міста Лиман на Донеччині, де молодь ініціювала створення молодіжного центру «Альтанка». «Молоді люди говорили, для нас «Альтанка» - це місце, де ми можемо зустрітися, навчатися чомусь новому, спілкуватись. Але що мене здивувало - вони згадали про урбаністику. Я запитав – чому? І їх відповідь була проста: «Ми живемо у цьому місті. Таким, як воно виглядає сьогодні, воно нам не дуже подобається, але ми хочемо жити тут надалі і розуміємо, що тільки ми можемо його змінити на краще». Це шлях, як можемо змінювати наші громади на краще, об’єднуючись, отримуючи нові інструменти».

Також заступник міністра закликав майбутніх священників постійно дбати про свою формацію і розвиток. «Ми живемо в такий час, коли освіта триває протягом всього життя. Якщо не навчаєшся постійно, ти програєш і відстаєш», - підкреслив Олександр Ярема.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: