Четвер, 20 січня 2022

Учасникам спецкурсу ПМВ розповіли про можливості і виклики соцмереж

Опубліковано в Курси для семінаристів Субота, 29 червня 2019 14:21

Соціальні мережі дають можливості знайомитися та взаємодіяти з цікавими людьми, допомагати іншим, просувати власну експертність і будувати мережу корисних контактів. Про це заявила журналіст, менеджер магістерської програми з маркетингу в УКУ Олена Кулигіна під час спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, що триває у Дрогобичі.

Доповідач розповіла про тенденції у користуванні соціальними медіа в Україні. «Понад 70% українців старші за 15 років користуються інтернетом. І більшість з них є у соцмережах. 18 млн українців - користувачі Фейсбуку, 11 млн -  Інстаграм. У Фейсбуці старша аудиторія – переважно віком 25-45 років. Молодь 17-25 років - здебільшого в Інстаграм. Цільова аудиторія і контент в цих соціальних мережах різні. Це важливо знати, щоб їх по-різному використовувати», - зазначила Олена Кулигіна.

Вона зауважила, що 80% українців користуються інтернетом через телефон або планшет. І це також важливо враховувати. «Якщо постимо відео чи зображення, ми маємо розуміти, що на великому екрані по-одному відображається, а на смартфоні – по-іншому», - наголосила промовець.

Українці активно користуються YouTube - в середньому 80 хвилин на день, - додала журналіст. «Хто з вас робить продукти з відеоконтентом - розвивайте в YouTube», - порадила доповідачка майбутнім душпастирям.

Розповідаючи про економіку уваги і боротьбу контену, Олена Кулигіна відзначила, що сьогодні найбільшу увагу користувачів соцмереж в Україні захоплює відео. «Те, що швидко і яскраво, що привертає увагу. Рекламодавці, які хочуть отримати від нас гроші, знають людську психологію і цим користуються», - зазначила менеджер магістерської програми з маркетингу.

Вона розповіла про алгоритми Фейсбука, які влаштовані таким чином, щоби людей гуртувати за цінностями і інтересами. Як наслідок - створюється спільнота однодумців і перебування у соцмережах стає більш приємним.

Розповідаючи про виклики, які несуть соціальні мережі, Олена Кулигіна назвала в першу чергу інформаційне перенавантаження. «Люди поверхово переглядають інформацію. Коли пишете важливий богословський текст, то є небезпека, що цієї глибини можуть не досягнути. Потрібно працювати глибоко з вузькою аудиторією і з широкою – говорити її мовою. Це потребує різних стратегій і підходів. Але робити потрібно і те, і те», - наголосила вона.

Серед інших викликів доповідачка назвала кризу довіри і брак лідерів та цифрову деформацію (людина в інтернеті поводиться не так, як в реальному житті: легше образити, легше нахамити без жодних наслідків).

Водночас, підкреслила журналіст, соціальні мережі відкривають багато можливостей, зокрема і для душпастирів.

«Це знайомство та взаємодія з цікавими людьми (інтернет стирає відстані і кордони), можливість допомагати іншим, це персональний бренд, просування власної експертності. Якщо ви не просуваєте свої компетенції, як люди можуть знати, що саме ви - та особа, яка може їм допомоги? Також завдяки соціальним медіа ви можете побудувати мережу корисних контактів», - зауважила доповідач.

Вона також наголосила на важливості побудови стратегії, яка залежить від мети. «У кого завдання євангелізація – це один шлях. У кого просування благодійного фонду чи спільноти – інший. Перше питання, на яке потрібно дати собі відповідь: що я хочу робити через соцмережі? Також важливо знання технологій і розуміння, як працює механізм соціальних мереж і дослідження аудиторії - ви маєте розуміти, з ким ви працюєте, для кого створюєте свої соцмережі», - підкреслила Олена Кулигіна.

Вона також закликала семінаристів разом зі створенням соцмереж будувати комунікаційну стратегію і контент-план.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: