Четвер, 20 січня 2022

О. Орест Демко: Священнича сім’я має бути зразковою не тільки для себе і дітей, а й для інших

Опубліковано в Курси для семінаристів П'ятниця, 28 червня 2019 17:16

Місія священничої сім’ї - своїм життям, своїм прикладом підтягувати інших людей, щоби вони могли своє покликання найкраще сповнити. Про це заявив викладач морального богослов'я УКУ о. Орест Демко під час спецкурсу ПМВ з місійного служіння, що триває у Дрогобичі. На спецкурс отець Орест завітав з родиною – дружиною Галиною і трьома дітьми.

«На сім’ю священника особливий погляд. Хтось дивиться, щоби чогось навчитися і спробувати наслідувати. Хтось – з інших причин. Але хочу одразу застерегти вас від думки про свою унікальність, особливість, зразковість. Священнича сім’я стартує з того самого ядра, що і будь-яка інша християнська родина, - приймає Таїнство шлюбу», - підкреслив о. Орест, звертаючись до семінаристів.

Він відзначив, що священнича родина повинна нести в світ подружні цінності, поширювати їх.

«Вимога духовної досконалості стоїть перед кожним подружжям, але ми маємо бути зразковими не тільки для себе і своїх дітей, але розуміти, що наше покликання - своїм життям, своєю духовністю, своїм прикладом підтягувати інших людей, щоби вони могли своє покликання найкраще сповнити», - підкреслив священник.

Він розповів, що у себе на парафії створив спільноту подружніх пар. Вже другий рік проводяться тематичні зустрічі. «Я слухаю мирян і розумію, що мені є чому в них повчитися. Я за ними занотовую моменти, в яких я просідаю і які треба підтягнути. Будьте готові сприйняти, що ви не є ідеальні у вашому подружньому житті і є що удосконалювати», - зазначив отець Орест.

Священник також закликав майбутніх душпастирів опанувати таймменеджмент і вміти добре сплановувати свій день і свої обов’язки. А також порадив задіювати у життя парафії дітей і дружину. І поділився своїм досвідом спілкування вдома з парафіянами та зустрічами з молоддю – «чай у пані їмості».

«Постарайтесь перейматись тим, чим живе парафія. Цікавтесь людьми. Будьте щирими. Коли ви закликаєте людей бути відкритими і жертвенними щодо дарування свого часу, то будьте готові подарувати і свій час їм», - зазначив священник.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: