Четвер, 20 січня 2022

Юрій Підлісний: Миряни бачить священника таким, якими він бачить їх

Опубліковано в Курси для семінаристів П'ятниця, 28 червня 2019 15:44

Ставлення мирян до священника – це віддзеркалення ставлення душпастиря до своїх вірних. Про це заявив завідувач кафедри політичних наук УКУ, екс-Голова комісії у справах мирян Юрій Підлісний під час спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, що триває у Дрогобичі.

Він відзначив, що кожен по-своєму бачить священика і мирянин складає враження, залежного від того, якого священника бачить на парафії. «А яким чином священник бачить членів своєї громади? Бо з відповіді на запитання, яким чином священник бачить парафію і мирян, випливає відповідь на запитання, як миряни бачать священника», - зазначив Юрій Підлісний.

Доповідач навів семінаристам два приклади поведінки священників: «Один мій добрий друг, священник, нарешті отримав парафію, а її колишній настоятель каже йому: «Знаєш, у мене є декілька досягнень на парафії – посвятити кошик на Великдень коштує стільки-то, прийти зі свяченою водою на Йордан – стільки-то…» Мій товариш каже: «Я як стояв, так і сів»… Інший священник, який дивиться на свою парафію іншими очима, - у нього на таця не ходить в принципі. Не тому, що немає кого попросити, щоби з нею ходити. І парафія добре живе і розвивається».

Екс-Голова комісії у справах мирян підкреслив, що місія священника - допомогти людині виконати те, до чого Господь кличе кожного – спастися.

Він пригадав семінаристам притчу про багатого юнака, з якої випливає, що виконання заповідей і йти за Христом - це різні речі. 

«Іди за мною», - кожен з нас, мирян, чує цей голос Бога. Що таке ходити з Христом? Як ходити? Священник - це той, хто вкаже, як це робити. Який візьме за руку, як тато, і поведе. Якщо він так поводитиметься, то, незалежно від місця його служіння - чи у великому місті, чи в селі, - мирянин бачитиме в ньому не істоту, яка вміє махати кадилом і отримувати щось на тацю, а буде бачити в ньому живого Бога», - наголосив Юрій Підлісний.

Він також зауважив, що миряни завжди відчувають святість священника.

«Чому люди до одних священиків йдуть попри черги, а до інших не хочуть йти? Бо люди хочуть дотику до святості вже. Ніколи не стають святими на небесах - стають святими на землі. І люди бачать, коли є святість», - зазначив доповідач.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: