Четвер, 20 січня 2022

Церква в ЗМІ і соцмережах: Семінаристам розповіли лайфхаки про використання новітніх засобів зв’язку

Опубліковано в Курси для семінаристів П'ятниця, 28 червня 2019 13:30

Інтернет - один з засобів, завдяки якому Церква може проповідувати Христа. Не бути присутніми у новітніх засобах зв’язку сьогодні - це ставити під питання життя Церкви. Про це заявив куратор сайту Синод УГКЦ Іван Вихор під час спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, що триває у Дрогобичі.

«Чому Церква використовує інтернет? Перша причина – доступність: як наявність засобів у кожного з нас (комп’ютер, смартфон тощо), так і наявність багатьох людей, зважаючи на велике охоплення аудиторії, - зазначив Іван Вихор. - Друга причина – розширення власної інформаційної бульки. Впродовж історії люди дізнавалися інформацію з різних джерел: на ринку, з газет, від друзів і знайомих. Натомість в інтернеті доступ до різних сайтів і людей, які висловлюють свої думки. Інтернет – засіб, щоби Церква могла розрізняти ті чи інші сучасні виклики, чи ті інші культурні маркери, без яких вона б проповідувати не змогла».

Для того, щоби добре будувати своє душпастирство, будувати свою місійність Церква повинна знати ті чи інші виклики, які стоять перед нею, і ставлення людей до них, - відзначив доповідав. І наголосив, що використання новітніх засобів зв’язку - питання життєдіяльності Церкви в теперішньому часі.

«Ісус сказав: «Ідіть і навчайте всі народи». І це стосувалося різних засобів. Інтернет може бути одним з тих засобів, завдяки якому ми можемо проповідувати Христа. І від нас залежить, чи ми його використаємо, чи ні», - зазначив куратор сайту  Синод УГКЦ. І додав, що Блаженніший Святослав називає суспільні комунікації одним з інструментів, щоби Церква могла виконувати свою Євангелізаційну місію.

Іван Вихор також розповів про сайт Синоду єпископів УГКЦ. І порадив семінаристам перед створенням сайту чи сторінки у соцмережах поставити собі три питання: що повинен продукувати проект, яка цільова аудиторія і в чому полягає новина цього проекту, порівняно з існуючими сторінками?

У свою чергу куратор молодіжного християнського сайту ДивенСвіт Наталія Павлишин розповіла про особливості інтернет-ресурсу і поділилася з семінаристами лайфхаками щодо ведення соцмереж і сайту.

«За рік на нашому сайті понад 2 млн відвідувачів. Ми намагаємось якомога простіше і зрозуміліше розповідати те, що люди чують і бачать в церкві, що несе віру. Ми робили цикл відео з отцем Юрієм Остапюком, щоби пояснити Літургію і всі її нюанси, адже звичайні парафіяни розуміють не все, що відбувається за церковними вратами. Нас запитували про забобони. І зараз ми готуємо цикл відео на цю тему. Оскільки відвідувачі нашого сайту представляють різні вікові категорії, стараємось, щоби рубрики відповідали запитам і молоді, і старших людей», - розповіла куратор ДивенСвіту.

Якщо роздумуєте над тим, створювати сайт чи ні - спочатку створіть сторінку у Фейсбуці, - порадила доповідачка. І якщо з’явиться багато підписників і виникне потреба у більш глибокому матеріалі - тоді варто запускати сайт.

Наталія Павлишин зауважила, що сьогодні, шукаючи інформацію, можна стати заручниками фейків, і порадила семінаристам завжди звертайтеся до першоджерела. «Ваш матеріал, вирваний з контексту, теж може стати фейком. Пишучи текст, думайте про те, як будуть трактуватися його шматки», - зазначила Наталія Павлишин.

Вона також закликала священників не порушувати авторське право і завжди вказувати посилання на джерело, навіть у соцмережах.

«І запам’ятайте – те, що відбулося, але про нього не написано - не відбулося. Намагайтеся висвітлювати всі події на вашій парафії», - порадила семінаристам куратор ДивенСвіту.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: