Вівторок, 19 жовтня 2021

Владика Теодор Мартинюк семінаристам: Мільйони наших вірних поза межами рідної землі чекають на вас

Опубліковано в Курси для семінаристів П'ятниця, 29 червня 2018 21:48

Мільйонів вірних УГКЦ, які мешкають поза межами України, чекають на своїх душпастирів. Про це заявив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський владика Теодор Мартинюк під час VIII практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, який триває у Зарваниці.

Хочу вас просити від імені мільйонів наших вірних, які є поза межами рідної землі, - чи на деякий час, чи на тривалий - вони чекають вас! Жнива великі, а робітників мало, охочих мало, - зазначив владика Теодор. - На мою думку, ми - священики, єпископи - поки ми не зрозуміли, не відчули на собі того, що називається вийти і піти за Христом”. У Старому Завіті є момент, коли народ Ізраїлю пішов у неволю, і почали задумуватися: а де Бог?І були пророки, які сказали: Христос лишив святиню і пішов зі своїм народом у неволю. Подібно тепер - Христос пішов з нашим народом у Польщу, Францію, Португалію, за океан і всюди, куди пішли наші люди”.

Владика Кен Новаківський вчора нам розповідав, як нещодавно був у Гонконзі і на Службі Божій було більше 200 людей, правда китайців греко-католиків. Після Служби повели до ресторану а там синьо-жовті прапори, тільки українська кухня. Гонконг! Почав показувати фотографії і каже: цілюди зі Збаража, ці з Тернополя, - і у мене аж виникло бажання відвідати наших людей у Гонконзі”,   пожартував владика.

Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський відзначив, що в Україні немає місійних семінарій. Але це не означає, що священики не мають місійного покликання йти за Христом до свого народу.

Бог покликав вас з народу, вибрав з того народу. Якщо ми будемо мати уяву тільки такого священика, який не готовий залишити все і з дружиною та дітьми (чи коли він неодружений самому) вийти і піти за своїм народом, щоби йому служити, - то не знаю, чи це називається священство, - наголосив владика Теодор. - Він перший йде, нас випереджає, вказує нам дорогу і нам буде з Ним добре, бо ми маємо Його священство, яке Він нам дарує через руки єпископів".

"Хай зерно Божого Слова, досвід наших душпастирів, які є там, де є наш народ, вас надихне. Хай допоможе вам бути солідарними. Якщо не самому йти, то, бодай, бути солідарними з тими священиками і їх родинами, як добрі друзі, які підтримають. Хай Бог дає вам сили успішно завершувати ваше навчання на добрих святих відкритих на служіння священиків, бо всюди люди нас чекають!” - звернувся єпископ до семінаристів.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: