Вівторок, 30 листопада 2021

У Зарваниці відслужили заупокійну Літургію за о. Василя Поточняка

Неділя, 24 травня 2015 10:13

У Марійському відпустовому центрі "Зарваниця" єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Теодор Мартинюк відслужив свою першу Архиєрейську Літургію з нагоди 40 дня відходу до вічності виконавчого секретаря ПМВ протоієрея Василя Поточняка.

Владика Теодор зазначив, що Бог посилав о. Василеві завжди тих людей, «які ніколи його не підводили, завжди за нього молилися і намагалися йому допомогти, чим могли». Єпископ нагадав, що десятки тисяч вірних були духовно присутніми з о. Василем у молитві.

«Переконаний – він пішов по нову місію, по нові завдання, щоби бути живим для кожного з нас, щоби пам’ятати про кожного з нас», - сказав владика Теодор.

«Молячись сьогодні за упокій о. Василя, ми через нього просімо у Господа все. І отримаємо, і ніколи не будемо почувати себе полишеними і самотніми, а матимемо ангелів Божих, людей і самого Господа, Котрий запевнив нас в тому, що прийде тоді, коли це буде потрібно», - підсумував проповідник.

Участь в молитві взяли рідні, друзі-священики та приятелі о. Василя. Прибув на молитву з Казахстану його близький друг із семінарійних часів, протоієрей Василь Говера, апостольський делегат для українців греко-католиків у Казахстані.

Владика Теодор подякував усім священикам, які приїхали і залишились помолитись поминальну Літургію, а також прибулим заробітчанам з Італії, учасникам прощі «Самбір-Зарваниця» та вірним з різних кутків України.

Окремі слова вдячності владика Теодор висловив духовно присутньому єпископу Тернопільсько-Зборівської єпархії, владиці Василю Семенюку, «бо саме він щедрими обіймами прийняв о. Василя тут, у крипту в Зарваниці», - сказав єпископ. «Він дуже любив о. Василя і тому ні на секунду не завагався, щоб прийняти того, котрий зі Самбора пішки приходить до цього святого місця», - додав владика.

Опісля в Соборі відбулась Панахида, відтак процесійна хода вирушила у крипту, де похований о. Василь.

"Я дуже хотів на 40-й день молитися за о. Василя у Зарваниці. І так склалося, що першу свою Архиєрейську Літургію я молився за того, який для всіх нас, ще будучи семінаристом, був справжнім прикладом. Він був завжди вріноважений. Його важко було в чомусь переконати. Якщо він був переконаний в істині – то її тримався. Це отець, який поєднав Самбір і Зарваницю, поєднав так, що забажав тут залишитися і спочиває. Тому і нашим обов’язком є приходити і молитися на його могилі», - резюмував владика Теодор.

Іванна Рижан

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: