Вівторок, 19 жовтня 2021

О. Віталій Храбатин: Священик для своїх людей є знаком присутності Христа - і в цьому вираз його місійності

Опубліковано в Курси для семінаристів Четвер, 28 червня 2018 13:37

Сьогодні священик має пригадати, що він є проповідником, тобто для своїх людей він є знаком присутності Христа - і в цьому власне вираз його місійності. Про це заявив референт зовнішніх зв’язків ПМВ Віталій Храбатин під час VIII практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, який триває у Зарваниці.

Промова отця Віталія була присвячена питанню священика-місіонера в документах Вселенської Церкви. Знати документи Церкви означає відчувати себе так, як відчуває Церква”, - підкреслив референт зовнішніх зв’язків ПМВ.

“Конституція Другого Ватиканського собору Католицької церкви “Lumen Gentium” (Світло народів) дає священичий порядок, де є дві головні думки: яка є богословська ідентичність і апостольська місія священика. Ці дві речі особливо характерні для священика, який душпастирюватиме за кордоном для своїх людей”, - зазначив о. Віталій.

Він наголосив, що священик - це той, хто веде людей до спасіння. “У Середньовіччі більшість священиків і ченців їхали на місії, запалені думкою, що треба спасати душі. Другий Ватиканський Собор каже, що священик зі своєю потрійною місією (навчати, посвячувати і управляти) має бути в самому серці цього покликання Церкви. Ми не є тільки ритуальними служителями, відповідальними за обряд, ми - щось більше”, - зазначив отець Віталій Храбатин.

Промовець підкреслив, що священик є покликаний, вибраний і особливий в очах Бога. “Священик, як каже декрет Presbiterorum ordinis, не є делегатом від спільноти перед Богом, а також не є Божим працівником для народу. Він є вибраний Богом серед людей і для людей, щоби уприсутнити Ісуса Христа. Щоби показати своїм життям Ісуса Христа”, - зауважив експерт ПМВ.

Він зазначив, що у різних харизматичних рухах сьогодні дуже часто панує слово “успішність”. А священик є успішний тільки тоді, коли служить. “У покликанні Христос кличе нас до того, щоби служити - і в тому є наше щастя, - наголосив отець Віталій, звертаючись до семінаристів. - Коли ви будете священиками, ви відчуєте, що люди вас шукають, щоби ви щось зробили, а не щоби бути. А ви - щоби бути! Адже через посвячення священика відбувається Таїнство Преображення. Через священика Христос є присутній між людьми”.

Референт зовнішніх зв’язків ПМВ відзначив, що люди шукають у священикові Ісуса Христа. “Сьогодні священик має пригадати, що він є проповідником, тобто є для своїх людей знаком присутності Христа - і в цьому є власне вираз його місійності. І він проповідує, найперше, своїм прикладом”, - наголосив о. Віталій Храбатин.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: