П'ятниця, 09 червня 2023

О. Мирон Бендик: Проповідування слова Божого - це перший елемент місії

Опубліковано в Курси для семінаристів Четвер, 28 червня 2018 13:02

Христос місіонував, звіщаючи словом, і Церква Христова робить подібно до свого Спасителя. Її місія починається зі Слова Божого. Про це заявив ректор Дрогобицької духовної семінарії митр. прот. д-р Мирон Бендик під час VIII практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, який триває у Зарваниці.

“Місія Церкви в особі нашого Спасителя. Отець послав його у світ, даючи йому місію спасіння світу. Як казав Христос: “Як мене послав Отець, так я і вас посилаю”. Христос місіонував, звіщаючи словом, і Церква Христова робить подібно до свого Спасителя. Її місія починається зі Слова Божого”, - зазначив отець-ректор.

О. Мирон відзначив, що голосити Слово Боже покликаний кожен священик. “Проповідування слова Божого - це перший елемент місії.  А місійний наказ нашого Спасителя – “ідіть і навчайте всі народи”, - підкреслив ректор Дрогобицької духовної семінарії.

Мета місії Слова, відзначив о. Мирон, – увірування: “Важливо вміти Словом Божим збудити у людей глибший запит до життя. “Хай кожен увірує, а, увірувавши, охреститься в ім’я Господнє” - це наша з вами мета”.  Він наголосив, що віра не є спасінням, але це є вступ до спасіння.

“Недільна служба Божа - зустріч спільноти. Якщо у вас парафія на 500 людей, то ваше місійне завдання -  всі ці люди мають до вас у перспективі прийти. Річники мають стати піврічниками, ходити на тільки на Великдень, а й на Різдво. Піврічники – квартальниками, квартальники – місячниками ітд. Щоби в кінці вся громада відчувала за привілей, за величезне щастя прийти і бути на Службі Божій”, - зазначив отець Мирон.

Розповідаючи про місію УГКЦ, ректор Дрогобицької духовної семінарії відзначив, що сьогодні перед Церквою стоїть декілька місійних завдань.

“Наші люди проживають не лише в Україні. І перше місійне завдання УГКЦ – наша Церква покликана дійти до кожної спільноти наших людей, де б вони не були. Маємо Східну і Західну діаспори.  Нас там чекають. І це невиконане наше завдання”, - наголосив промовець.

Він відзначив, що тривалий час УГКЦ в силу різних обставин змушена була думати про виживання, а не про розширення. “І ця ментальність “на збереження” – передавалася з покоління і покоління. А зараз нас Бог поставив в іншу ситуацію - ми можемо розвиватися. І перша наша проблема в контексті нашого головного місійного завдання – це ми самі.  У Церкви має бути глобальна ментальність, щоби вона була готова послужити нашим вірним, де б вони не були. Бо якщо не ми – то хто буде їм служити?” – підкреслив отець Мирон. І додав, що “місійність - це мужність долати кордони, які ми самі собі неодноразово будуємо. Як казав Патріарх Йосиф Сліпий: “Великого бажайте”!

Друге місійне завдання УГКЦ, відзначив отець-ректор - віднайти єдність втраченої Київської Церкви. “Ми є обмежені конфесійно. У нас кілька конфесій колись однієї Київської Церкви. І наше завдання – ці кордони подолати. Символ віри єдиний як в православній київській церкві, так і в греко-католицькій. Так само і Євхаристія. Нам потрібно відновити Єдність київської Церкви. Ми не можемо служити з православними одну Літургію. Але ніщо не заважає нам відслужити спільно вечірню чи акафіст або запросити православного священика на наше храмове свято”, - зауважив о. Мирон Бендик.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: