Вівторок, 19 жовтня 2021

Ректор Дрогобицької семінарії розповів учасникам курсу про основи місіології і місіологію УГКЦ

Опубліковано в Курси для семінаристів Вівторок, 21 червня 2016 16:59

Місійна заповідь Христа: “Ідіть і навчайте всі народи” актуальна і сьогодні, причому не тільки в нерозвинутих країнах, а й в благополучних країнах Європи. Про це заявив ректор Дрогобицької духовної семінарії д-р Мирон Бендик, виступаючи під час VI практичного спецкурсу з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який цього року ПМВ проводить у Брюховичах.

Отець-ректор представив учасникам спецкурсу основи місіології та євангелізації. І відзначив, що місія Церкви може бути внутрішня і зовнішня. “Внутрішня місія – в рамках вже охрещеної спільноти. Зовнішня – там, де немає Церкви, там, де люди, які ще не пізнали Христа. А, як казав Папа, мали б “пізнати Христа у глибині своєї культури”, - сказав д-р Мирон Бендик.

Він відзначив, що багато людей до сьогодні не чули Слова Божого. І тому Церква має виконувати місійну заповідь Спасителя: “Ідіть і навчайте всі народи”. “Йдеться не тільки про людей в Африці, а про людей в благополучних країнах. Тому цей заповіт Христа дуже актуальний”, - наголосив ректор Дрогобицької духовної семінарії.

О. Мирон Бендик також зауважив, що на парафіях УГКЦ існує брак місійного мислення щодо зовнішньої місії. “А ми маємо усвідомити, що УГКЦ - глобальна церква, - наголосив промовець. - У Західній Канаді служить священик УГКЦ китайського походження. І все більше людей різних культур будуть в нашій Церкві, тож треба шукати нові форми душпастирства”.

Говорячи про місіологію Української Греко-Католицької Церкви, отець Мирон окреслив основні місійні завдання, які стоять перед Церквою і які потрібно виконати. “Перше - щоби наші священики дійшли до усіх греко-католиків, де б вони не були, де б вони не жили. Наше друге завдання – відновити єдність Київської Церкви, до якої ми всі належимо за своїм корінням, від якої ми відчужилися конфесійно, але до якої ми покликані еклезіально”, - наголосив о. Мирон Бендик.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: