П'ятниця, 09 червня 2023

О. Юстин Бойко: Вибір стану має базуватися на відповіді на питання: чи цей стан буде для мене дорогою до Бога?

Опубліковано в Курси для семінаристів Субота, 27 червня 2015 17:16

 Вибір семінаристом майбутнього стану має базуватися на відповіді на питання: чи цей стан для мене буде дорогою до Бога? Про це заявив експерт ПМВ о. Юстин Бойко, ієромонах Студійського уставу, під час курсу місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, що триває у Львівській духовній семінарії.

"Вибір стану є досить важкий, але рано чи пізно його потрібно зробити", - зазначив отець Юстин.

Він підкреслив, що Христос сам вибирає собі учнів. "Потрібно зрозуміти, що це не ми вибрали Христа, це Він вибрав нас. Бо священство - це дар", - наголосив ієромонах.

Експерт ПМВ відзначив, що у виборі покликання повинна бути рішучість, але рішучість, яка базується на довірі до Бога. "Обираючи стан, не треба робити акцент на тому: чи я витримаю целібат, чи я витримаю монашество, чи я витримаю одруження? Треба ставити питання: чи цей стан буде для мене дорогою до спасіння? Наша ціль тут, на землі, - вічне життя з Богом", - зазначив о. Юстин Бойко.

Він наголосив, що кожен стан є добрий, водночас кожен має свої труднощі.

Отець Юстин закликав майбутніх священиків, які ще не визначилися з вибором стану, пожити в монастирі. "Для охочих вступити до монастиря є реколекції, щоби допомогти прийняти рішення. Якщо відчуєте, що це ваше - обирайте", - сказав ієромонах.

"Як зрозуміти, чи вибрав ти своє покликання? Ти будеш задоволений своїм життям. Це - найголовніше", - резюмував отець Юстин.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: