Середа, 22 березня 2023

Семінаристам розповіли про особливості роботи з переселенцями

Опубліковано в Курси для семінаристів Субота, 27 червня 2015 13:03

В Україні зареєстровано 1,3 млн переселенців, які потребуть не тільки матеріальної, а й психологічної допомоги і міжкультурного діалогу. Про це заявив Василь Полуйко, Президент "Західно-українського ресурсного центру" під час курсу місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, що триває у Львівській духовній семінарії.

"Наша організація працює спільно з Міжнародною організацією з міграції в 41 громаді. Надаємо вимушено переміщеним особам гуманітарну допомогу, допомогаємо у працевлаштуванні, навчанні, надаємо кошти на відновлення соціальної інфраструктури. Наприклад, у якийсь населений пункт приїхало багато родин з дітьми і не вистачає місць у дитсадочку, тоді ми виділяємо гроші на ремонт чи реконструкцію дитсадка", - розповів Василь Полуйко.

Він відзначив, що 31% переселенців складають діти, а 19% - літні люди. За його словами, багато переселенців не реєструються офіційно. Одні вважають, що це не має сенсу. Інші бояться, що на них чи їх рідних, які залишилися на окупованих територіях, чинитимуть тиск.

Василь Полуйко відзначив, що існують 4 категорії переселенців: "туристи" за соціальними виплатами; "ідейні"; ті, хто все втратив і "переочікувачі".

Переважно переселенці концентруються у звільнених містах Донецької і Луганської областей, а також у Харківській, Дніпропетровській областях, Києві та Одесі. 80% живуть у приватному секторі, вони самі вийняли чи купили житло, а 20% мешкають у місцях компактного проживання: санаторіях, базах відпочинку, літніх таборах.
За кошти німецького уряду було збудовано кілька містечок для переселенців.

Василь Полуйко підкреслив, що досить складним є процес адаптації дітей переселенців. "Дітей ображають. У школі виникають проблеми. Соціальним психологам треба більше приділяти уваги дітям переселенців і працювати з місцевими учнями. Необхідно налагоджувати міжкультурний діалог і долати стереотипи. Одинокі люди похилого віку також фактично кинуті напризволяще і потребуть допомоги соціального психолога", - сказав Президент "Західно-українського ресурсного центру".

Експерт ПМВ Григорій Селещук, керівник програми щодо допомоги вимушеним переселенцям БО "Карітас України", розповів семінаристам, що неможливо охопити допомогою всіх, тож насамперед обирають тих, хто найбільше потребує: багатодітні сім'ї, діти-сироти, інваліди та соціально незахищені верстви населення.

"Схід є пробуджений і вкрай активний. Існує потужний волонтерський рух у Харківській, Дніпропетровській областях, а також на звільнених територіях Луганської і Донецької областей. Місцеві воюють в волонтерських і партизанських загонах. За останніх півроку на Східній Україні було знищено понад 500 пам'ятників Леніну", - зазначив Григорій Селещук. - "Схід змінився. Є величезна відкритість до нашої роботи, зокрема місійної. І наша мета, окрім гуманітарної допомоги, - подолання ненависті і сприяння порозумінню. Коли є біда, люди тягнуться до Бога. І наша важлива місія - доносити християнські цінності".

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: