Неділя, 07 березня 2021

Місіонери з Італії і Сербії розповіли семінаристам про особливості душпастирства в цих країнах

Опубліковано в Курси для семінаристів Четвер, 25 червня 2015 12:44

На курсі місійного служіння, що триває у Львівській духовній семінарії, семінаристів передостаннього року навчання поінформували про особливості душпастирства в Італії і Сербії.

Експерт ПМВ о. Мартин Хабурський розповів учасникам курсу про своє місійне служіння у Сербії. "Їхав на три місяці, а залишився на 2 роки. Це був дуже гарний досвід. Довелось вивчити дві мови - сербську і русинську. Проповідував і русинською, і українською", - сказав о. Мартин. Він закликав майбутніх священиків не боятися труднощів і проблем, які можуть виникнути на місійних теренах, оскільки вони загартовують. І відзначив, що їхати на місії краще у молодому віці, адже молоді душпастирі відкриті для всього нового, і мають силу та енергію боротися і перемагати.

"Я не готувався до місійної праці, не знав місцевої ситуації. Але якщо хочеш щиро послужити своїм людям, якщо маєш добрі наміри і довіряєш Богу, все буде добре. Всього не передбачиш, але Господь завжди допоможе", - зауважив отець Мартин.

Пасторальний координатор для українців в Італії о. Марко Семеген розповів про особливості місійного душпастирства в цій країні. Він зазначив, що сьогодні в Італії працюють 58 священиків УГКЦ і існує 133 громади, близько 90 з яких заснував колишній виконавчий секретар ПМВ о. Василь Поточняк, який фактично був основоположником систематичного душпастирства українців в Італії.

Отець Марко повідомив, що на початках священик на місійних теренах в Італії не тільки виконував душпастирську функцію, а водночас мусив бути адвокатом, лікарем і допомогати вирішувати усі проблеми і питання, які виникали в українців-заробітчан. За майже 20 років ситуація змінилася, перед Церквою постали нові виклики. Наприклад, з'явилося багато дітей (одні приїхали з України до батьків, інші вже народилися в Італії). І постала потреба в заснуванні шкіл. На сьогодні відкрили вже 4 парафіяльні школи. Працюють літні табори.

Отець Марко повідомив, що офіційно в Італії зареєстровано 235 тисяч українців, з яких близько 75 тисяч (за оцінками УГКЦ) - греко-католики. "В Італії дуже часто парафія має домашній характер. Справа священика не тільки відслужити Літургію та посповідати, але ще дати людям відчуття рідного дому", - сказав пасторальний координатор.

Він також відзначив, що завдання УГКЦ в Італії - не тільки дати душпастирську опіку нашим вірним, а й допомогти зберегти свою ідентичність.

О. Марко Семеген також відзначив важливість проведення місійного курсу ПМВ. "Цей курс дає вам як кандидатам до священства, а відповідно - кандидатам до місійного служіння, широку панараму того, чим живе наша Церква в діаспорі. Українці мешкають у всіх куточках світу. Це виклик для нашої Церкви і завдання - надати душпастирську опіку всім нашим вірним. Часто існує думка, що на місіях живеш, наче в раю. Позитив цього курсу в тому, що він позбавляє певних ілюзій і надає реальну картину того, що відбувається на місіях", - зазначив Пасторальний координатор для українців в Італії.

Після лекції отцю Марку з нагоди іменин подарували ікону Божої Матері.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: