Неділя, 07 березня 2021

Особливості катехизації і соціального служіння на місійних теренах

Опубліковано в Курси для семінаристів Четвер, 25 червня 2015 14:40

На курсі місійного служіння, що триває у Львівській духовній семінарії, з семінаристами поділилися досвідом катехізації і соціальної праці на місійних теренах. 

Голова Патріаршої Катехитичної комісії с. Луїза Цюпа у своєму виступі наголосила, що потрібно позбутися стереотипного мислення, ніби катехизація потрібна тільки для дітей. "Катехизація - це цілісний процес християнського навчання, виховання, духовного супроводу кожної особи в будь-якому віці", - відзначила сестра.
Сестра-служебниця народилася в Бразилії, та коли УГКЦ вийшла з підпілля, Блаженніший Мирослав Іван Любачівський запросив її до України зайнятися справою катехизації. Запросили на два місяці, а працює сестра вже 25-й рік поспіль.

С. Луїза Цюпа наголошує, що в Європі існують великі перспективи для розвитку катехізації українців. Тому потрібно створювати суботні школи, дитсадочки, літні табори. "Всюди є наші люди, діти, молодь. Народ спраглий Божого слова. Працюючи в Італії і Іспанії відчуваю, як наш народ потребує нас, нашої діяльності. В Європі дуже багато українських дітей. Тільки в Італії - понад 19 тисяч. Ми маємо створювати дитсадочки, якщо хочемо зберегти українське покоління за кордоном. Є школи. Розвиваємо українські християнські табори", - розповіла сестра-служебниця.

Голова Патріаршої катехитичної комісії закликала семінаристів їхати на практику за кордон, щоби пізнати місійні терени. "Місія ніколи не була заробітком. Наш заробіток - це Царство Небесне. Якщо ідемо сіяти Боже слово - з голоду не помремо. І все інше додасться. Не біймося бути місіонерами, бути відкритими, адже потреби є великі", - звернулася сестра Луїза до учасників курсу.

О. Іван Данкевич, директор "Хмельницький-Карітас" розповідав семінаристам про соціальну працю душпастирів. Він відзначив, що для цього потрібні насамперед не фінанси, а бажання. "Добрий священик - це священик, який завжди робить милосердя. На кожній парафії є люди, які потребують допомоги - люди похилого віку, які не можуть прийти до Церкви, немічні, діти з кризових сімей. Якщо є бажання допомогти, Бог завжди дає можливість", - підкреслив о. Іван.

Він також розповів про власні соціальні проекти "Хмельницький-Карітас" і відзначив важливість співпраці з медіа і залучення волонтерів.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: