Неділя, 07 березня 2021

На курсі з місійності семінаристам розповіли про душпастирські підходи і потреби в Луцькому, Харківському, Одеському екзархатах і Львівській Архиєпархії

Опубліковано в Курси для семінаристів Четвер, 25 червня 2015 07:43

У другий день курсу місійного служіння, що триває у Львівській духовній семінарії, семінаристам передостаннього року навчання розповідали про душпастирські підходи, виклики і потреби в Луцькому, Харківському, Одеському екзархатах і Львівській Архиєпархії.

Так, владика Василь Тучапець, Екзарх Харківський, відзначив, що під час служіння на Сході варто не тільки піклуватися про своїх вірних – українців греко-католиків, а й займатися катехизацією і проповідуванням Євангелія. "Наша місія не тільки повинна зосередитися на греко-католиках, нібито ми маємо забезпечувати лише духовні потреби наших людей. Ми повинні також проповідувати Євангеліє тим людям, які його ще не пізнали. І на Сході України це є пріоритетним завданням, яке стоїть зараз перед Церквою", - відзначив Екзарх Харківський.
Владика Василь розповів, що нині у Харківському екзархаті реєструється 6 нових громад, тож існуватиме потреба у нових священиках.

У свою чергу о. д-р Микола Слободян, канцлер Одеського екзархату, також зазначив, що на Одещині бракує греко-католицьких священиків. "Ми вже маємо потребу у трьох священиках. І пропонуємо не "голі" місця. Не такий страшний Схід, як його малюють. Я побачив, що я там більш корисний, ніж на Західній Україні. Чекаємо від вас жертвенності. Якщо не на весь час, то хоча б на трошки прийдіть допоможіть своїй Церкві. Це наше духовне АТО", - закликав отець Микола Слободян семінаристів. Канцлер також зауважив, що у служінні на Одещині є свої плюси. "Хтось хоче на морі відпочивати – а я на морі живу", – пожартував священик.

Виступ Владики Венедикта Алексійчука, Єпископа-помічника Львівського, був присвячений темі духовного життя місіонера. "Не правильно ділити священиків на парохів і місіонерів. Священик всюди мав би бути місіонером, всюди мав би свідчити і промовляти про Бога, у будь-яких обставинах. Бог очікує нашого свідчення", - підкреслив Владика Венедикт.

Єпископ Львівський відзначив, що священик завжди подає приклад, і в нього на першому місці повинен бути Бог. "Я не зустрів жодної особи, яка б не шукала Бога. Починаючи від безхатченків, закінчуючи політиками і багатіями - всі шукають Бога, свідомо чи не свідомо. "Святий Августин каже: "Людське серце не знатиме спокою, поки ви не пізнаєте Господа". Люди хочуть, щоби ми були саме тими спеціалістами по Богові. Від священика очікують, щоб він був взірцем. Святий Августин також говорив: "Коли Бог є на першому місці, все є на своїх місцях". Тож я бажаю, щоби кожної миті вашого життя Бог, Отець, Люблячий Батько був для вас на першому місці, і все інше ставатиме на свої місця", - звернувся владика Венедикт до семінаристів.

Про душпастирські підходи, виклики і потреби в Луцькому екзархаті поінформував учасників курсу владика Йосафат Говера, Екзарх Луцький. І відзначив, що місії - це місце апостольського служіння. "Треба йти, як Апостол, – вперед. А решта додасться. Ще жоден священик на місіях не пропав. А труднощі і випробування завжди будуть, де б ви не були - чи у Львові, чи у Луцьку, чи за межами України. Але все долається, якщо є щире бажання і ревна праця", - зазначив владика Йосафат.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: