Понеділок, 20 вересня 2021

О. Юстин Бойко розповів про особливості душпастирства українських родин на міграції

Опубліковано в Семінари для місіонерів Четвер, 20 липня 2017 15:42

Мета душпастирства сімей - зберегти християнську родину в єдності і нероздільності і створити такі умови, щоби вона намагалася жити за прикладом Біблійної родини. І таке сімейне душпастирство вкрай важливе на місійних теренах. Про це заявив експерт ПМВ єромонах Юстин Бойко під час VII сесії духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів, що проходив у м. Яремче. 

"Найбільше внаслідок міграції страждає сім'я, а сім'я - основа суспільства. Коли Аристотель у праці "Політика" говорив про державотворення, то він відзначив, що сім'я - це перша молекула, з якої починається держава, і якою буде сім'я - такою буде держава. Тобто ми можемо говорити, якою буде сім'я - такою буде Церква", - зазначив о. Юстин.

Говорячи про те, як міграція впливає на сім'ю, єромонах відзначив, що у більшості випадків явище міграції впливає негативно, особливо якщо виїздить хтось один з родини - або жінка або чоловік. "Міграція розбиває сім'ю навпіл, адже переважно виїздить на заробітки хтось один з членів родини. Тож коли сім'я виїздить разом - це позитив, тому що зберігається її єдність", - зауважив священик.

Водночас, він підкреслив, навіть якщо вся родина виїздить разом закордон, існує небезпека, що діти, які виховуватимуться у новому середовищі і новій культурі, матимуть різні погляди і цінності з батьками, тож як наслідок можуть виникати конфлікти.

Також він відзначив, що деякі українці цілковито "розчиняються", асимілюються в новій країні, втрачаючи власну ідентичність.

"Якщо не звернути увагу на сім'ю, то парафія приречена на загибель, - наголосив о. Юстин. - Але на своїх парафіях священикам треба звернути увагу і на тих молодих людей, які ще не створили сім'ї - у першу чергу на студентів або дітей мігрантів, які підходять до подружнього віку".

Єромонах закликав священиків не перекладати передподружню катехизацію на структури Католицької Церкви, натомість створити власну модель передподружьної катехизації.
"Створити власну команду - з мирян, сімей, де ви як священик також братимете участь.
Невід'ємною частиною такого приготування є реколекції. Найкраще - виїзд у якийсь санктуарій на вікенд, де можна ознайомити майбутні подружжя з богословськими науками, посповідати. Крім того, це для них нагода познайомитися з душпастирем. Якщо у тих молодих людей, яким ви дали шлюб, згодом виникнуть проблеми, вони підуть до вас", - зазначив експерт ПМВ.

О. Юстин також наголосив на необхідності окремого душпастирства сімей на парафії. "Мета душпастирства сімей - зберегти християнську родину в єдності і нероздільності і створити такі умови, щоби вона намагалася жити за прикладом Біблійної родини", - підкреслив священик.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: