П'ятниця, 22 жовтня 2021

Священикам-місіонерам розповіли про катехизацію молодих пар

Опубліковано в Семінари для місіонерів Понеділок, 17 липня 2017 18:05

Очільник Реферантури у справах родини і мігрантів та іммігрантів Львівської Архієпрахії о. Тарас Фітьо розповів учасникам VII духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів, що ПМВ проводить цього року у м. Яремче, про особливості передподружньої катехизації молодих пар та духовний супровід подружжя. 

Священик розповів, що він одружений, має 4-х дітей, вже 8 років опікується подружніми родинами, а з 2004-го року займається передподружньою катехизацією.

О. Тарас відзначив, що раніше його курс передподружньої катехизації складався з 19 лекцій. Частина з них була присвячена питанням віри, катехизації і молитви, частина - тематиці психології і біоетиці (подружня плідність, контрацептиви, питання народжуваності, догляд за дитиною), також була передбачена лекція з канонічного подружнього права і дві додаткові - зустріч з батьками наречених і зустріч зі свідками (дружками і дружбами).

"Зі 100 пар мотивовані десь десять. Цьому поколінню катехизація нецікава. Їм цікава психологія, вирішення конфлітків. Тож важливо мати на курсах доброго психолога, щоби це була людина перевірена, якій ви довіряєте, - зазначив о. Тарас і додав. - 90% тих, хто приходить на передшлюбні курси, вже живуть разом. Вони в психологічному і фізиологічному плані є сім'єю. Потрібно йти назустріч цим парам. Ці курси мають бути для них інформативними, щоби вони отримали знання, погляд Церкви на ті чи інші питання і встановили особистий контакт зі священиком".

Референт у справах родини відзначив, що згодом скоротив передшлюбні науки до 10 лекцій і зробив їх дуже мобільними. Також він розробив ще один варіант - експрес-курси за три дні, коли майбутнім подружжям начитують всі необхідні лекції з п'ятниці по неділю з ранку до вечора.

Він також наголосив, що дуже важливий духовний супровід подружжя після шлюбу. "Передподружні науки, шлюб і духовне провідництво родини - це модель праці священика з молодими парами", - зауважив о. Тарас.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: