П'ятниця, 22 жовтня 2021

С. Христофора Буштин: Виховання, місія і Євангелізація - взаємозалежні явища

Опубліковано в Семінари для місіонерів Субота, 16 липня 2016 18:26

Школа - це дуже хороше соціальне свідчення. Сучасний світ через школу розуміє, чим займається Церква. Про це заявила голова комісії у справах освіти та виховання УГКЦ с.Христофора Буштин, СНДМ, під час VI сесії духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікацій місіонерів УГКЦ на тему: «Душпастирство молоді та дітей в умовах міграції» у Брюховичах.

Сестра Христофора розповіла учасникам семінару, як організувати душпастирську працю з освітньо-виховними питаннями у парафіях в умовах міграції, зокрема про дитячі садки і школи. А також про підручники і посібники, які готує комісія у справах освіти та виховання УГКЦ.

"Школа - це дуже хороше соціальне свідчення. Сучасний світ через школу розуміє, чим Церква займається. Знання, поставлені в контекст віри, знання, осяяні вірою, стають мудрістю. Це знання, які будуть мир, громадянське суспільство, будуть Церкву і церковну спільноту", - підкреслила сестра Служебниця.

Вона відзначила, що священики УГКЦ завжди займалися просвітницькою діяльністю, що ставало зокрема і націєутворюючим чинником. "В умовах міграції перед душпастирями стоїть виклик: як можна подолати розгубленість культурну і духовну. Священик має мати в очах іскру надії. Це те, що потрібно нашим людям, особливо за кордоном", - зазначила голова комісії у справах освіти та виховання УГКЦ.

Вона також наголосила, що виховання, місія і Євангелізація - взаємозалежні явища.
"Якщо у вас на місійних теренах немає дотичності до виховання і освіти, то ваша місія не є повна", - звернулася сестра Христофора до учасників семінару.

Говорячи про те, чому Церква займається питаннями освіти і виховання, сестра Служебниця відзначила: "Дбаючи про людську гідність, ми дбаємо про освіту і виховання". Вона також підкреслила, що кожна людина має право на релігійну освіту.

У свою чергу заступник директора по роботі з вчителями Гімназії Шептицьких Марія Филипів розповіла священикам про роль вчителя у процесі навчання та виховання дітей. Вона розповіла про роботу в гімназії, яка була заснована у Львові у 1991 році і була першим
християнським греко-католицьким закладом в Україні.

Марія Филипів наголосила на важливості підтримки тих, хто займається освітою та вихованням. За її словами, основні риси успішного вчителя це:
- контакт з учнями;
- послідовність (сказав - зробив);
компетентність;
ентузіазм (любить те, що робить).

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: