Субота, 21 травня 2022

Семінаристам розповіли про діяльність УГКЦ в галузі освіти і охорони здоров’я та протидію корупції

Четвер, 06 липня 2017 17:26

Учасникам спецкурсу місійного служіння, який ПМВ проводить цього року в Івано-Франківську, розповіли про діяльність УГКЦ в галузі освіти і охорони здоров’я, а також протидію корупції.

Так, о. Ярослав Рохман поінформував семінаристів про роботу Комісії Душпастирства охорони здоров'я УГКЦ. Він розповів, що Комісія провадить діяльність у різних напрямках. Перший - духовно-психологічний супровід осіб, що пережили психотравмуючі події. Це родинні зустрічі для сімей, які втратили рідних на Майдані та в зоні АТО, духовно-психологічний супровід військових та їх родин, душпастирське опіка у військових шпиталях, супервізія для медичних капеланів, щоби не було фахового і психологічного вигоряння, реколекції для медиків, які були в зоні АТО та лікують воїнів.

“Цікава деталь - Харківський шпиталь вже протягом трьох років приймає тільки греко-католицьких капеланів. Вони знайшли найбільшу підтримку у бійців і самих лікарів. Було таємне голосування серед лікарів харківського шпиталю, і з згідно з результатами – 78% персоналу шпиталю бажають бачити тільки греко-католицьких капеланів у наших закладах”, - розповів о. Ярослав.

Він також відзначив, що Комісія Душпастирства охорони здоров'я УГКЦ провела 15 курсів з реабілітації бійців АТО. “Зараз ми проводимо таку реабілітацію для подружь, бо вона більш ефективна. На останній реабілітації більшість подружь були з Центральної і Схід України, які не є греко-католиками”, - зазначив священик.

Крім того, додав о. Ярослав, Комісія займається медичним капеланством, душпастирством ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД і душпастирством тверезості.

У свою чергу Голова Комісії освіти і виховання УГКЦ с. Христофора Буштин розповіла про освітню і виховну роботу Церкви. Вона підкреслила, що освітні питання є в природі місії Церкви. І відзначила, що для священиків, зокрема на місіях, важливо приділяти належну увагу питанням освіти і виховання.
“Сьогодні наші священики, які є місіонерами у країнах Західної і Центральної Європи, створюють школи і допомагають нашим людям створювати громадські осередки. Саме це стає основою культурного і духовного життя українців на тих теренах”, - зазначила с. Христофора.
Сестра також відзначила, що католицька школа може стати основою для розвитку парафії. І наголосила на важливості праці з батьками. “Виховання дітей - це насамперед завдання батьків. А школа і Церква можуть їм тільки допомогти”, - зазначила Голова Комісії освіти і виховання УГКЦ.

Голова Комісії справедливість і мир УГКЦ о. Михайло Мельник розповів семінаристам про діяльність, реалізацію планів та місію цієї церковної інституції в Україні. Священик відзначив, що мета Комісії - сприяння утвердженню миру та справедливості в українському суспільстві та у світі в світлі Євангелії та Соціального вчення Церкви.

Він поінформував учасників курсу, що Комісія створила робочу групу “Мир, справедливість, демократія”, куди увійшли як представники Церкви, так і науковці, експерти, аналітики, які обговорюють важливі проблеми в державі і пропонують шляхи їх вирішення.

Крім того, додав священик, Комісія створила Центр протидії корупції, яка глибоко пронизала українське суспільство. Водночас, цей Центр не дублює роботу НАБУ і не слідкує за чиновниками і державними діячами, а займається громадянською освітою, інформує українців, як протидіяти корупційним схемам, не брати і не давати хабарі. “Ми проводимо зустрічі зі священиками і семінаристами. Розповідаємо про різницю між корупцією і подякою”, - зазначив о. Михайло.

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата з 3 по 9 липня.

Фото надане прес-службою Івано-Франківської Архієпархії

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найбільш популярне

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: