Вівторок, 30 листопада 2021

О. Любомир Яворський: Сьогодні завдяки капеланам перед УГКЦ відкрився Схід України

Опубліковано в Семінари для місіонерів П'ятниця, 21 серпня 2015 15:02

Сьогодні завдяки праці капеланів перед УГКЦ відкрився Схід України. І це для нашої Церкви великі перспективи. Про це заявив о. Любомир Яворський, заступник Голови Департаменту Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України під час духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікацій місіонерів УГКЦ, який ПМВ проводить у м. Яремче.

"Капелани - це гордість нашої церкви. Священики, які мають по 5-7 дітей, сідають і їдуть на передову, де кожного дня обстріли. Вже більше 100 священиків пройшли понад 130 ротацій в зоні АТО. Їдуть не менше ніж на три тижні. Деякі священики загалом провели в АТО 4-5 місяців", - зазначив о. Любомир Яворський.

Водночас, зауважив він, потреба в капеланському служінні є набагато більшою. "Тут треба мати зовсім інший підхід, ніж на парафії. Але це дуже потрібне служіння. Майже кожен військовослужбовець носить на шиї вервицю. Багато з них носять як оберіг, не моляться, але вірять", - підкреслив капелан.

Заступник Голови Департаменту Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України зазначив, що перед Церквою сьогодні постало багато викликів, але разом з тим відкрилося і багато можливостей, які УГКЦ не до кінця використовує. "Сьогодні відкрився Схід перед УГКЦ завдяки капеланам, які їдуть і працюють. Схід був перед нами закритий. А тепер маємо великі перспективи. І треба використати цю можливість. Бракує священиків, які туди підуть і будуть творити громади. Адже ми не тільки військовослужбовцям служимо там, але і місцевим мешканцям, хрестимо, ховаємо, будуємо каплиці", - розповів отець Любомир.

Військовий капелан зауважив, що священики мусять пройти спеціальний відбір, щоби стати капеланами. "Ми фільтруємо священиків. Служіння в АТО специфічне. Люди повинні мати насамперед психологічну стійкість", - заначив о. Любомир Яворський.

Крім того, він наголосив на важливості очолити духовний провід волонтерських рухів, які сьогодні дуже поширені. "Волонтерський рух - це миряни, які об'єдналися. Вони не завжди діють під опікою Церкви, але водночас горнуться біля церков, священиків. Тож волонтерський рух потребує опіки Церкви", - сказав о. Любомир Яворський.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: