Четвер, 20 січня 2022

Папа зустрівся з учасниками 91-ї Пленарної Асамблеї R.O.A.C.O.

Субота, 23 червня 2018 09:34

Папа Франциск зустрівся з учасниками 91-ї Пленарної Асамблеї R.O.A.C.O. (Ради Організацій, що допомагають Східним Католицьким Церквам), яка відбувалася у Римі. УГКЦ на засіданні представляв Голова ПМВ владика Йосиф Мілян.

Як повідомляє Радіо Ватикану, під час аудієнції в Апостольській столиці, Глава Католицької Церкви вручив членам R.O.A.C.O. промову, в якій подякував за конкретну солідарність, підтримку та сприяння Східним Католицьким Церквах у їхніх місії свідчення та євангелізації.

Під час аудієнції Папа звернув увагу на великі страждання християн на Близькому Сході й на зменшення їх кількості в регіоні, який є «колискою християнства». Глава Католицької Церкви подякував за допомогу й турботу про Близький Схід, адже там існують давні християнські Церкви з їхніми традиціями та богословською та духовною спадщиною, яку необхідно зберегти.  За його словами, на цих землях панує великий гріх «прагнення влади» та гріх війни, через що страждають найбідніші. Але є також наш спільний гріх, що полягає в непослідовності між вірою і життям. У цьому контексті Папа особливо закликав тих людей, які проповідуючи вбогість, ведуть невідповідний стиль життя, аби вони ділилися із цими братами й сестрами.

Говорячи про Східні Католицькі Церкви, Папа відзначив, що вони є живими свідками апостольських часів, і покликані в особливий спосіб зберігати та поширювати іскру вогню П’ятидесятниці: покликані кожного дня наново відкривати власну пророчу присутність в тих місцях, де вони перебувають, починаючи від Єрусалиму, Святого Міста, ідентичність і особливе покликання якого залишається незмінним, незважаючи на різні труднощі та політичні дискусії, а присутність християн є не надто численною.

Папа побажав, щоб з тих святих місць, де мрія Бога здійснилася у Таїнстві Воплочення, Смерті та Воскресіння Ісуса Христа, вийшов оновлений дух мужності, який оживить християн Святої Землі та Близького Сходу для усвідомлення та виконання їхнього особливого покликання. Сини та доньки Східних Католицьких Церков, дякуючи також допомозі R.O.A.C.O., мають змогу давати свідчення того, що й сьогодні ще варто жити та терпіти за Євангеліє, навіть будучи меншістю та переслідуваними; адже Євангеліє – це радість та життя людей усіх часів.

На завершення зустрічі Святіший Отець ще раз подякував членам R.O.A.C.O. за те, що вони конкретними жестами милосердної любові підтримують життя та діяльність Східних Католицьких Церков та Наступника святого апостола Петра у його місії задля єдності усіх християн. «Найдорожчі, нехай постійна Божа допомога завжди супроводжує вас у вашій діяльності. Від щирого серця уділяю усім вам Апостольське благословення, яке поширюю на Організації, які ви представляєте, та ваші родини і спільноти, до яких належите», – закінчив свою промову Папа Франциск, просячи також молитись за нього.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найбільш популярне

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: