Середа, 22 березня 2023

Програму Форуму мігрантів у Римі презентували українським священикам в Італії

Четвер, 08 лютого 2018 10:42

Представники Пасторально-міграційного відділу на чолі з Головою ПМВвладикою Йосифом Міляном зустрілися зі священиками, які душпастирюють для українців греко-католиків Італії, і презентували програму II Форуму мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи, який відбудеться на початку жовтня у Римі. Зустріч відбулася в італійському місті Сан-Джованні-Ротондо, де проходили реколекції для українських священиків.

Мені дуже приємно бути сьогодні з вами. Я вперше на зустрічі з вами, багатьох знаю особисто. Вами пишається Церква, ви маєте особливу харизму, особливий дар - супроводжувати наш нарід у вірі тут, в Італії, - звернувся до присутніх душпастирів владика Йосиф. - Коли говоримо про українське мігрантство чи фундаменти української нової діаспори в Європі, то завжди йдеться про вас - душпастирів в Італії. Оскільки тут найбільше священиків, найбільше громад УГКЦ. І я справді маю радість з вами бачитись”.

Єпископ відзначив, що наразі ПМВ займається підготовкою II Форуму мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи. “Перший Форум ми провели у Фатімі. Як на мене, він був досить вдалий і доволі представницький - у ньому взяли участь поважні державні діячі, урядовці. У нас була гостра полеміка щодо української школи. І ми визначилися, що будемо проводити такі форуми що два роки, - зазначив Голова ПМВ.

Він зауважив, що вже є результати Форуму у Фатімі Церква почала більш інтенсивно працювати з Міністерством закордонних справ і Міністерством освіти.

Владика Йосиф відзначив, що тема Форуму у Римі: «Діти і молодь в умовах творення новітньої української діаспори у Європі. Виклик і шанс для Церкви». Водночас, він підкреслив, що це не буде форум молоді. Це буде форум мігрантів, який буде обговорювати питання виховання і провадження по дорогах Євангелія і Божих заповідей нашу молодь, - наголосив єпископ. - 1 жовтня відбудеться Папський Синод, який розглядатиме це питання і ми хотіли, щоби тема нашого Форуму звучала в унісон з тим, що обговорюватиме Католицька церква тут, у Римі”.

У свою чергу експерт ПМВ єромонах Юстин Бойко представив проект програми Форуму.

Він зауважив, що у Римі свого часу організовували перший форум українців Італії.

І він багато дав. Це був майданчик для ділення досвідом як для священиків, так і для мирян. Форум у Фатімі теж дав взнаки, він дав можливість священикам поговорити з мирянами не тільки зі свого оточення, а й з іншими мирянами, обмінятися думками і просто поговорити і підтримати один одного, - зазначив о. Юстин.

Чому тема Форуму діти і молодь? Ми маємо переважно справу з людьми старшогоі літнього віку, вони приїхали в Італію ніби на рік, а вже тут 20 років. Вони не є мігрантами. Ми можемо говорити про те, що в Європі вже закладені основи української діаспори. І невідємною частиною цієї діаспори є молодь і діти. Про це свідчить велика кількість українських шкіл. До того ж, все більше молодих українців їдуть у європейські країни на навчання і роботу, вони кваліфіковані, знають мови. Молодь, діти це майбутнє Церкви. Тож залучити їх до Церкви, привести їх до Бога це наше першочергове завдання, - наголосив експерт ПМВ.

Єромонах зауважив, що Форум у Римі запланований на 5-7 жовтня. Раніше анонсувалося, що захід відбудеться наприкінці вересня, але з огляду на графік Глави УГКЦ, дати перенесли.

Отець Юстин зауважив, що Форум складатиметься з трьох сесій: І сесія - актуальний стан та перспективи розвитку душпастирства дітей і молоді в умовах новітньої української діаспори; ІІ сесія - церква і школа – фундамент сучасного і майбутнього української новітньої діаспори; ІІІ сесія - молодіжний рух на служінні новітній українській діаспорі.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найбільш популярне

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: