П'ятниця, 25 травня 2018

О. Олег Попюк поділився з семінаристами досвідом служіння в Естонії і Фінляндії

П'ятниця, 07 липня 2017 09:45

Душпастир для українців греко-католиків Естонії о. Олег Попюк поділився з семінаристами своїм досвідом служіння в Естонії і Фінляндії, виступаючи під час спецкурсу ПМВ з місійного служіння, який цього року відбувається в Івано-Франківську.

“2 роки тому я поїхав на місійне служіння в Естонію і раз на місяць доїжджаю у Фінляндію. В Естонії я один. Там немає ні священиків інших, ні монахів, ні ченців. Але потреба є”, - зазначив о. Олег.

Він відзначив, що на сьогодні за статистикою більше 23 тис українців мешкають в Естонії. Переважно, це люди, які приїхали в ще в радянський час на працю. З Західної України їхали працювати у лісництві, а зі Сходу - на шахтах.

“Новоприбулі українці працюють пару років за контрактом і часто їдуть. Відбувається ротація. Молоді тікають. Дуже мало з тих, які приїжджають, шукають Церкви. Якщо приходять, то тільки на Літургію, а після тікають. Тому священику деколи складно щось організувати”, - зауважив священик. І додав, що відшукує вірних також за допомогою інтернету та соціальних мереж.

Душпастир для українців греко-католиків Естонії відзначив, що він підпорядковується місцевому римо-католицькому єпископу. “Єпископ досить добрий. Гарно сприймає нашу Церкву. Допомагає. Досить лояльний, відкритий, радо спілкується з людьми”, - поділився о. Олег.

Говорячи про труднощі служіння, о. Олег відзначив, що до 2003 року в Естонії не було напостійно священика УГКЦ, і від цього Церква багато втратила. Тож сьогодні складніше віднайти вірних. “Тривалий час люди були без священика. Відбулася асиміляція. Багато мішаних подружь. Їхні діти вже губляться. Діти і онуки старших людей не вважають себе ні греко-католиками, ні українцями. Це теж певна трудність для пожвавлення праці на парафії”, - зазначив місіонер.

Ще один виклик, відзначив священик, це те, що Естонія - язичницька країна. “За статистикою, 78% естонців - атеїсти або язичники. Це теж мало певний вплив на наших людей, які там мешкали, - зауважив душпастир. – Але для людей, які залишилися вірні, які шукають Бога, священик дуже важливий і потрібний, відчувається їхня спрага. Вони часто запрошують мене на різні зустрічі, навіть туди, де, може, священик не дуже потрібний”.
Говорячи про своє служіння в Естонії, душпастир відзначив, що це “цікава і неординарна праця і чудовий досвід”.

Розповідаючи про служіння у Фінляндії, о. Олег зауважив, що у Гельсінкі на Літургію приходить 30-40 людей. “Там все почалося з нуля. Частина людей новоприбулі. Вони там також не надовго затримуються. Клімат не дуже сприятливий. Але ми вже сформували маленьке братство, затвердили скарбника”, - зауважив місіонер.

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата з 3 по 9 липня.

Фото надане прес-службою Івано-Франківської Архієпархії

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: