Неділя, 07 березня 2021

Д-р Мирон Бендик розповів семінаристам про три місійних завдання УГКЦ

Опубліковано в Курси для семінаристів Четвер, 27 червня 2019 10:04

Ректор Дрогобицької духовної семінарії д-р Мирон Бендик розповів учасникам спецкурсу ПМВ для семінаристів, що триває у Дрогобичі, про місійність Церкви і три місійних завдання УГКЦ.

«Якщо б свого часу до нас не прийшли місіонери з апостольським служінням нашому народові, ми б не прийняли віри Христової. Як казав апостол Павло: «А як увірують, якщо їм не буде проповідувано?» Власне тому Ісус каже: «Ідіть і навчіть всі народи». Тож наше служіння є апостольське», - зазначив о. Мирон.

Він відзначив, що існує три елементи місії, незалежно від місця служіння, - євангелізація, катехизація і містагогія.

«Перше місійне слово апостола Петра, яке грецькою називається керигма, - це його слово проповіді, через його уста Христос продовжив будувати свою Церкву. Це те, до чого ми покликані, браття. Ми проповідуємо заради увірування і охрещення людей. Після Євангелізації, після звіщення Доброї Новини, починається катехизація. І третій етап – містагогія, або введення в Таїнства. Наше завдання - щоби там, де ми будемо служити, люди до нас приходили і сповідалися, причащалися не тільки раз на рік чи на місяць, а щоби щораз більше було вірних, які приймають Святі Таїнства», - зауважив отець-ректор.

Священик закликав семінаристів розвивати в собі місійне мислення і навіть, якщо їх церква буде повна людей, не зупинятися на досягнутому, а йти до тих, хто до храму не приходить.

Розповідаючи про місійність УГКЦ, він відзначив, що її особливості випливають з історії Церкви.

«Наші вірні не проживають виключно на українських землях. Вони опинилися з різних причин у різних куточках світу. Тож перше наше місійне завдання - аби священники нашої Церкви були всюди, де є наші вірні», - зазначив отець Мирон.

Ректор Дрогобицької семінарії зауважив, що з виконанням цього завдання є певні труднощі, оскільки УГКЦ тривалий час вимушена була дбати про те, щоби вижити і зберегтися, а не розвиватися.

«Не маємо права мислити галицькими категоріями. Місійний спосіб мислення - це завжди долання бар’єрів. Якщо цей бар’єр не подолаємо, втратимо такий шанс - послужити всім українцям по світу, а це колосальний знак Божого благословення», - наголосив священник.

Друге місійне завдання, зазначив ректор, – подолати конфесійні бар’єри колись єдиної київської Церкви. «У майбутньому ми маємо відновити те, що втратили в минулому. У нас була одна Київська Церква, яка в певний момент розділилася. І про об’єднання якої треба думати. Треба починати спілкування на рівні парафіяльному, щоби пізніше на рівні ієрархів вийти на варіант Київської Церкви в сопричасті конфесій, в результаті якого греко-католики не будуть переходити в православ’я або навпаки, а одні та інші будуть в сопричасті єдиної Церкви», - підкреслив о. Мирон.

Третє завдання, за словами священника, постало в останні десятиліття - виходити назустріч вірним, які не є українцями. «За кордоном приходять до нашої церкви не тільки українці, а громадяни інших країн. Як казав апостол Павло: “Для євреїв я єврей…” Це набагато глибша місійність - показати їм Христа всередині їхньої культури, ніж просто вивчити мову того народу. Якщо ми працюємо місійно, ніколи не скінчиться потік людей, яким наша Церква, Церква Христова, буде потрібна», - резюмував ректор Дрогобицької семінарії.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: