Середа, 20 жовтня 2021

Семінаристам розповіли про особливості служіння в Донецькому екзархаті

Опубліковано в Курси для семінаристів Середа, 26 червня 2019 08:15

На сьогодні в Донецькому екзархаті існує потреба у 16-ти священниках. Про це заявив душпастир Запорізького деканату Донецького екзархату о. Тарас Зубко під час спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, що триває у Дрогобичі.

«На наших територіях побудовано 30 храмів і 10 перебувають у стані будівництва. Наші священики ходять з катехизацією та євангелізацією до 14 шкіл. На наших парафіях 15 біблійних гуртків, де кожного тижня люди збираються і роздумують над Словом Божим», - зауважив о. Тарас.

Розповідаючи про відвідуваність храмів УГКЦ у Донецькому екзархаті, він відзначив, щонеділі постійно приходять близько 3 тис осіб.

«Наше основне завдання – Євангелізація. В цьому допомагають як священники, так і богопосвячені особи, які приїжджають, щоби послужити. В нашому екзархаті започаткували трирічні катехитичні курси. Вірні погодились взяти участь і в майбутньому зможуть допомогти в катехизації священникам на парафіях», - зазначив доповідач.

Говорячи про потреби в душпастирях, о. Тарас зауважив, що сьогодні в Донецькому екзархаті потребують 16 священників. І поінформував учасників спецкурсу про місця і умови служіння.

Він також розповів про свій шлях до служіння в Донецькому екзархаті після навчання в Дрогобицькій семінарії і закликав семінаристів молитися за своє покликання.

«Нас збирав отець-парох і сказав мені: «Тарасе, молися за своє покликання». І відтоді до сьогодні я молюся до Богородиці за своє покликання, - зазначив душпастир. - У семінарії на 3 курсі мій друг, який поїхав на ті терени, щоби допомагати священнику, запросив мене наступного разу поїхати разом. До того ж у семінаріях до нас приїжджали священники, владики, розповідали про різні регіони і пропонували поїхати подивитися. Я молився і воно дало результат - я сформувався у місійному покликанні».

Також отець поділився досвідом служіння на своїй парафії в Запорізькому деканаті.

«Проводжу постійну катехизацію з дітьми. Кожного разу в неділю маю катехизацію парафіян після Літургії. Зараз говоримо про те, з чого складається Служба Божа. Ми мусимо розуміти, що люди завжди потребують якихось пояснень, Літургійних знань, які для них не є такими очевидними, як для нас, - зазначив отець Тарас і додав. - У містах служити трохи легше, в селах – важче. Але владика завжди дбає про священників, щоб ніхто не був нічим обділений».


 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: