Вівторок, 19 жовтня 2021

О. Тарас Буричко: Вже сьогодні до Донецького екзархату потрібно 12 священиків

Опубліковано в Курси для семінаристів Четвер, 05 липня 2018 12:09

Вже сьогодні на служіння до Донецького екзархату потрібно 12 священиків. Про це заявив координатор місійної діяльності Донецького екзархату о. Тарас Буричко під час VIII практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, який відбувся у Зарваниці.

Священик, який служить у селі Снігурівка і місті Токмак Запорізької області, презентував діяльність Донецького екзархату і розповів семінаристам про виклики і перспективи служіння на східних теренах.

Він зазначив, що зараз Донецький екзархат має 50 священиків і 83 парафії. Він охоплює 4 області: Донецьку, Луганську, Дніпропетровську і Запорізьку. УГКЦ має своє представництво в кожній області, хоча частину громад втратили через окупацію.

Водночас, відзначив отець Тарас, на тимчасово окупованих територіях дозволили служити трьом священикам УГКЦ і вони здійснюють душпастирство. Наприклад, у Донецьку існують три громади.

“На окуповані території владика нікого нового не посилає. Якщо поїдете до нас - поїдете туди, де спокійно, - зазначив координатор місійної діяльності Донецького екзархату і додав. - Орієнтовно вже 12 громад в екзархаті, де потрібні священики”.

Говорячи про потреби, він зауважив, у Дніпропетровському деканаті своїх священиків вже очікують міста Павлоград і Новомосковськ. “У Запоріжжі отець парох за 18 років добився того, що влада нарешті дала земельну ділянку і там буде будуватися храм святого Володимира. І треба священика. Місто Молочанськ біля Токмака - там є земельна ділянка у центрі міста, виділена сесію міськради, чекаємо, коли буде Генплан, щоби затвердити земельну документацію по цій ділянці. У Мирнограді потрібен священик. У деканаті Краматорським райцентрам Ліман і Бахмут (колишній Артемівськ) потрібно священика, і там вже засновані громади. До речі, Краматорський деканат – єдиний, де в усіх райцентрах є громади УГКЦ. Також є потреби у Маріуполі - священик вже заклав фундамент під будівництво великого дерев’яного храму і з усім не встигає справлятися” – розповів отець Тарас.

“Якою стратегією ми керуємось? Ми хочемо, щоби священик, який приходить, мав певну базу і зареєстровану громаду”, - зазначив координатор місійної діяльності Донецького екзархату.

Він також відзначив велику роль благодійного фонду Карітас на Сході України, адже багато місцевих мешканців потребують допомоги через війну.

“Колись хтось наважиться поїхати на ті терени - не переживайте. Христос сказав: “Ідіть і навчайте!” Христос буде з тими апостолами, які відгукнуться Його проповідувати. Тому кожен, хто забажає і піде служити – впорається, незалежно від екзархату. А потреба є в усіх екзархатах”, - звернувся о. Тарас до семінаристів.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: