Вівторок, 19 березня 2019

Семінаристам розповіли про особливості служіння у Донецькому і Луцькому екзархатах та Київській архієпархії

Середа, 05 липня 2017 13:11

Учасникам спецкурсу місійного служіння, що триває в Івано-Франківську, розповіли про особливості служіння та виклики у Донецькому і Луцькому екзархатах та у Київській архієпархії.

Так, Канцлер Київської архієпархії прот. Василь Чудійович розповів про душпастирство на Центральній Україні. "На Центральній Україні ми є чимсь новим. Але ми там не нові. Ми повертаємося до джерел, де ми колись існували", - підкреслив о. Василь. Він відзначив, що за статистикою, все більше галичан приїжджає до Центральної України, особливо до Києва. І Церква має це враховувати.

Священик розповів, що у Київській архієпархії налічується 96 парафій. Переважно вони розташовані у містах. Лише 15 парафій - у селах. 26 парафій мають храми. 30 наразі будують. 40 парафій моляться у пристосованих приміщеннях. “Більшість з них не мають земельної ділянки, щоби почати будувати храм. Це також великий виклик. Землю у Києві і обласних центрах не дуже хочуть давати УГКЦ. Хоча ми над цим працюємо”, - відзначив о. Василь Чудійович.

Він зауважив, що населення Київської архієпархії - більше 11 млн. осіб. В архієпархії душпастирюють 103 священика. "Як ми плануємо розвиватися у найближчі роки і десятиліття? Блаженніший Любомир, коли переносив свій осідок до Києва, чітко сформулював стратегію нашого розвитку: УГКЦ мала б бути присутньою у кожному, хоча б у кожному районному центрі України. Щоби виконати наказ Блаженнішого, нам треба відкрити як мінімум ще 94 громади", - зазначив Канцлер Київської архієпархії.

За рік, відзначив священик, в архієпархії відкривається близько 10 громад.

Говорячи про створення нових громад, він відзначив, що священик, приїхавши на цілком нову територію, найперше активно використовує соціальні мережі. "Через таку євангелізацію за допомогою Фейсбуку ми відкрили 5 громад", - відзначив о. Василь.

Канцлер Київської архієпархії також відзначив, що коли ядро майбутньої громади сформоване, потрібно здійснювати соціальне служіння: відвідати сиротинець чи престарілих. "Від цього служіння можна відштовхнутися і розвивати нашу Церкву. Коли ядро налагоджене - даємо священика на постійно, він реєструє громаду і починає шукати земельну ділянку для будівництва храму", - розповів священик.

У свою чергу координатор місійної діяльності Донецького екзархату о. Тарас Буричко розповів про сучасний стан Донецького екзархату.
Він зауважив, що у 2012 році брав участь у спецкурсі ПМВ з місійного служіння і планував душпастирювати у Донецькому екзархаті. І власне так і сталося. "Дуже важливо знати, чого ми хочемо. Треба поїздити максимально і подивитися, де я хочу служити", - зазначив о. Тарас.

Священик зауважив, що Донецький екзархат складається з 4-х деканатів: Дніпровський, Запорізький, Донецькій (який включає всю Луганську область і частину Донецької) і Краматорській (частина Донецької області). У Краматорському деканаті найбільше розвинуто душпастирство УГКЦ - Церква представлена у 6-ти з 7-ми райцентрів.

Говорячи про служіння на окупованих територіях, о. Тарас відзначив, що священики УГКЦ служать у Донецьку, Горлівці, Харцизьку і Луганську. "Стратегія у нас для всіх – Христові слова: "Йдіть і навчайте".

На Великдень прийшли до нашого священика у Донецьку представники ДНР і питають: "коли богослужіння?" Він сказав. Вони прийшли вночі, подивилися, що не багато людей святять паски. Вони не розуміли, що ще зранку буде богослужіння і так само свячення паски. І уявіть - Донецьк, ДНР і прийшло до нас на Великдень 500 людей. Через деякий час представники ДНР знову приходять до священика і питають: "чого у вас стільки людей було?" А священик каже: "не знаю, у них спитайте", - розповів координатор місійної діяльності Донецького екзархату.

"Відкиньмо страх і знаймо, що ми потрібні зараз на місійних теренах, де є наші люди. Повірте, що цей стан може змінитися через декілька років. І у тих містах, де нас чекали, люди скажуть: "ми вже пішли до іншої Церкви". Тож місійні потреби важливо задовольняти зараз. Якщо підете у Донецький екзархат - будемо раді вас бачити", - звернувся до семінаристів о. Тарас.

Канцлер Луцького екзархату о. Сергій Василів також розповів учасникам спецкурсу про структуру екзархату і особливості служіння. Так, Луцький екзархат був створений у 2008 році і охоплює дві області - Волинську і Рівненську - і поділяється на 3 деканати.

"Кожного з вас цікавить утримання, хата, машина. Браття, все буде. Звичайно, що не зразу, а поступово, - зазначив о. Сергій. - Коли я прибув на парафію, яку владика просив зорганізувати, то вона починалася з 4 людей. Півроку відвідували нашу каплицю лише 4 людини. Через кілька років збільшилася до 40 і згодом більше. Завдання священика на місійних теренах - це власне відкрити Бога, який є милосердний, який не б’є, не карає, а який любить, пригортає, прощає".

Він наголосив, що важливо не боятися йти на місійні терени. "Христос дуже коротко казав Апостолам, коли вони питали: "Господи, де перебуваєш?" "Прийди і подивися". Запрошую вас на Волинь, щоби ви побачили, як виглядає служіння на теренах Волині", - закликав священик учасників спецкурсу.

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата з 3 по 9 липня.

Фото надане прес-службою Івано-Франківської Архієпархії

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: