П'ятниця, 09 червня 2023

О. д-н Сергій Касянчук: Засідання СКУ ми відкриваємо і закриваємо молитвою

Опубліковано в Курси для семінаристів Четвер, 28 червня 2018 21:39

Світовий Конгрес Українців працює, щоби відстоювати інтереси українців у світі. Про це заявив Директор представництва СКУ в Україні о. д-н Сергій Касянчук під час VIII практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, який триває у Зарваниці.

Диякон Сергій відзначив, що українська діаспора по світу налічує близько 20 млн осіб і є однією з найбільших. “І це неоціненний ресурс, який на сьогодні дуже слабо використовується”, - додав експерт.

Розповідаючи про роль громадських організацій на міграції, він відзначив, що українці, які виїжджали за кордон, не знаючи чужої мови, законів і намагаючись зберегти власні традиції та ідентичність, об’єднувалися у товариства і створювали різні організації. І переважно найкращим консолідуючим чинником виступала Церква.

“Я приїхав з Торонто і буду базуватися на досвіді Канади. Українська діаспора в Канаді має найдовшу історію і найкращу організаційну структуру. Те, що пройшла Канада 125 років тому, Європа проходить зараз, тож важливо застосовувати канадський досвід у новітніх діаспорах”, - зазначив о. д-н Сергій.

Директор представництва СКУ в Україні відзначив, що на початках в Канаді було дуже багато різних громадських українських організацій, які стали конкурувати між собою. І згодом мусили об’єднатися, щоби говорити перед урядом одним голосом. “Так 75 років тому виник Конгрес Українців Канади, коли всі громадські організації між собою об’єдналися, і тоді ця організація говорила до уряду і могла на національному рівні відстоювати свої інтереси. А 50 років тому утворився Світовий Конгрес Українців. Адже на світовому рівні ми, українці, маємо свої інтереси і мусимо їх відстоювати”, - наголосив о. д-н Сергій Касянчук.

Він презентував семінаристам відеоролик про діяльність СКУ. І розповів, що головні завдання конгресу можна поділити на чотири напрямки: оборона і безпека; фінансова допомога і економічні зв’язки; інформаційна підтримка – донесення правдивих меседжів до спільноти; і гуманітарний блок. “Ми працюємо, щоби відстоювати інтереси українців у світі”, - наголосив директор представництва СКУ в Україні.

О. д-н Сергій також відзначив: якщо до 1991 року діаспора протиставлялася Україні, то після здобуття незалежності діаспора почала сприяти розбудові економічних, політичних, дипломатичних та культурних зв’язків. “А вже з 2014 року, коли почалася війна на Сході, діаспора дуже тісно об’єдналася з Україною і почала працювати в реверсному режимі - замість того, щоби країна допомагала своїй діаспорі (як зазвичай це є у світі), діаспора створила своє представництво у Києві, щоби допомагати відповідати на щоденні виклики. Пішов важливий процес об’єднання діаспори і України”, - підкреслив о. д-н Сергій.

Він також відзначив, що Церква відіграє ключову роль в діаспорі. “Засідання СКУ ми відкриваємо і закриваємо молитвою. Багато священослужителів беруть активну участь у діяльності Світового Конгресу. Збереження національної ідентичності – це основа творення діаспори. І головне гасло – інтеграція, а не асиміляція”, - зазначив диякон.

Також Директор представництва Світового Конгресу Українців в Україні презентував семінаристам відеоролик про парафію Святого Димитрія у Торонто. “Це приклад того, як священик приїхав і на полі з нуля вибудував церкву і комплекс поруч. Це унікальний приклад соціального служіння - там є і школа, і старечий будинок. Такого комплексу у Північній Америці немає”, - зазначив Директор представництва СКУ в Україні.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: